کد خبر : 98734
/ 05:07

آزادی خرمشهر در رسانه‌های جهان

آزادی خرمشهر در رسانه‌های جهان

شهرآرا آنلاین 

رادیو بی‌بی‌سی (دو روز بعد از آزادی خرمشهر): از زمانی‌که خبرنگاران غربی از نیروهای عراقی در خرمشهر دیدن کرده و از روحیه خوب آن‌ها گزارش داده‌اند، بیش‌از ٣ یا ۴روز نمی‌گذشت که ناگهان همه شهر از دست عراقی‌ها بیرون کشیده شد.

﷯رادیو صوت‌الجماهیر بغداد (یک روز بعد از آزادی خرمشهر): نیروهای پیروزمند قادسیه صدام پس از آنکه تمامی حمله‌های قوای دشمن منحوس و نژادپرست فارس را در مناطق الخفاجیه (سوسنگرد) و الاهواز (اهواز) با اقتدار کامل دفع کردند، در یک جابه‌‌جایی تحسین‌برانگیز، عقب‌نشینی تاکتیکی خود را از جبهه معمره (خرمشهر) با موفقیت کامل انجام دادند.

﷯خبرگزاری یونایتدپرس (در ساعت٢ دقیقه بامداد چهارم خرداد): سربازان در‌حال فرار عراق، سرگرم گریختن از خرمشهر و مناطق اشغالی هستند.

﷯صدای آمریکا (پس‌از ۵ روز سکوت و امتناع از اطلاع‌رسانی): با‌وجود مشکلات تدارکاتی، ناآرامی‌های ناشی از انقلاب و کاهش تدریجی قدرت عملیات نیروهای هوایی ایران، ماشین نظامی ایران به‌گونه‌ای اعجاب‌آور عمل کرد.

﷯روزنامه گاردین (در اولین روز پس‌از عملیات بیت‌المقدس): سقوط خرمشهر یعنی سقوط آخرین و مهم‌ترین افتخار جنگی عراق که ایرانی‌ها با بازپس‌گرفتن آن، این برگ برنده را که به‌وسیله آن عراق می‌کوشید ایران را به پای میز مذاکره بکشاند، از دست بغداد ربودند.

﷯آسوشیتدپرس: خرمشهر از جایگاه‌های بزرگ جنگ محسوب می‌شود و بیرون‌راندن عراقی‌ها به آن معناست که عراقی‌ها عملا تمام مناطق استراتژیکی را که در آغاز جنگ تصرف کرده بودند، از دست داده‌اند.

﷯نیوزویک نوشت: عراق می‌خواست با هجوم به سرزمین‌های ایران شاهد سقوط جمهوری اسلامی باشد ولی این آرزو با برتری نیروهای ایرانی اتفاق نیفتاد.

﷯خبرگزاری فرانسه: این موفقیت‌ها‌، حاکی از آن است که جمهوری اسلامی ایران موفق شده است ارتش باقی‌مانده از رژیم گذشته را در نیروی منسجمی ادغام کند و این، چه از لحاظ شیوه‌های جنگی مورداستفاده و چه از نظر عناصر خادم‌، یک رژیم انقلابی بی‌سابقه است.

 

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی