کد خبر : 98756
/ 06:45
شهردار منطقه8 خبر داد:

کاهش 11درصدی میزان بروز سالک

شهردار منطقه8 شهرداری مشهد از اقدامات گسترده این منطقه به‌‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری سالک خبر داد.

کاهش 11درصدی میزان بروز سالک

شهرآرا آنلاین - به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، حجت فرقانی درخصوص اینکه سالک یک بیماری پوستی است که به‎وسیله گزش پشه خاکی آلوده، منتقل می‎شود، بیان کرد: انباشت زباله، مسیر فاضلاب، انباشت نخاله‎های ساختمانی، کال‌های غیربهسازی شده، ساختمان‌های مخروبه، نماهای ساختمانی بهسازی نشده و زمین‎های وسیع رها شده از علل اصلی شیوع سالک هستند.

وی جمع‌آوری زباله‎ها در زمان مناسب، بهسازی بافت فرسوده شهری، لزوم داشتن نما در زمان صدور پایانکار، استفاده از تورهای 

حفاظت شده، پوشاندن درزها و شکاف‎ها، بهسازی مکان‌های مخروبه، مبارزه با جوندگان و سگ‎های ولگرد را از جمله راهکارهای پیشگیری از این بیماری برشمرد.

فرقانی تصریح کرد: با توجه به هماهنگی و تعاملات انجام شده با مرکز بهداشت و اقدامات بهداشتی شامل جمع‌آوری خاک و نخاله، آهک‌پاشی، اطلاع‌رسانی به شهروندان و... میزان شیوع سالک در منطقه به میزان 11درصد کاهش یافته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن منطقه8 در مرکز شهر و تردد زیاد زائران و شهروندان در این منطقه شهری، بنابراین عوامل اجرایی تمهیدات ویژه‎ای درخصوص رعایت بهداشت عمومی در زمینه مقابله با بیماری سالک فراهم کرده‎اند که می‎توان به مواردی از جمله صدور اخطاریه به مالکانی که منازل آن‌ها نماسازی نشده است، نصب، مرمت و تکمیل کسری‌‎های سطل ثابت زباله، نصب، مرمت و تکمیل گاری‎های زباله، شست‌وشو و آهک‌پاشی جایگاه‎های گاری‌‎های 1100لیتری زباله، آهک‎پاشی محل‎های مستعد سالک، حذف و جمع‌‎آوری محل‎هایی که کود حیوانی در آنجا وجود دارد، جمع‌آوری خاک و نخاله، سم‌پاشی مناسب  برای درختانی که در آن‌ها حفره وجود دارد، اخطار به مشاغلی که اقدام به جمع‎آوری وسایل و ضایعات کرده‌اند، ترمیم کانال‎‏هایی که درآن‌ها ایستایی می‌شود و تخریب اماکن متروکه موجود در منطقه اشاره کرد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی