کد خبر : 98767
/ 07:01

نامه‌ای که دیر به فدراسیون فوتبال رسید

در اقدامی عجیب و غیرحرفه‌ای، بازی ذوب‌‌آهن و النصر لغو شد

نامه‌ای که دیر به فدراسیون فوتبال رسید

شهرآرا آنلاین - درحالی‌که قرار بود تیم فوتبال ذوب‌آهن در آخرین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت22:30 امشب به‌‌مصاف النصر عربستان برود، عصر دیروز و در کمال تعجب ازسوی AFC این بازی به دلایل امنیتی لغو و به زمان دیگری موکول شد.

ماجرای دیدارهای تیم‌های ایرانی و عربستانی هر روز که می‌گذرد، پیچیده‌تر می‌شود. عربستانی‌ها حاضر نیستند برای بازی به ایران سفر کنند و ازهمین‌رو بازی‌های 2 تیم در کشور ثالث برگزار می‌شود. در رده باشگاهی هر نماینده‌ای از این 2 کشور به لیگ قهرمانان صعود می‌کند، باید محل میزبانی خود را تعیین کند که ذوب‌آهن برای میزبانی از النصر عربستان، شهر کربلا را معرفی کرد؛ اما حالا خبر رسیده که این بازی به میزبانی ذوب‌آهن لغو شده است. ماجرای لغو دیدار ذوب‌آهن ایران و النصر عربستان در رسانه‌های عربی ازجمله یورواسپورت عربی منتشر شده و این درحالی است که نماینده کشورمان اکنون در کربلا حضور دارد. اینکه دلیل لغو دیدار 2 تیم چه بوده نیز جالب است و اداره امنیت عراق اعلام کرده است نمی‌تواند امنیت این بازی را فراهم کند و به‌همین‌دلیل کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی ذوب‌آهن مقابل نماینده عربستان را لغو و به زمان دیگری موکول کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که ذوب‌آهنی‌ها پس از اتفاقات دیدار تیمشان مقابل الزورا عراق و رفتار هواداران عراقی در ورزشگاه کربلا، قصد داشتند محل میزبانی از النصر را به دبی تغییر دهند که این اتفاق با مخالفت AFC مواجه شد. دلیل این موضوع کمبود زمان اعلام شد. درحالی‌‌که ذوب‌آهنی‌ها برای دیدار با النصر راهی کربلا شدند، ازسوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شده این بازی لغو و به زمان دیگری موکول شده است. درهمین‌‌حال تیم النصر عربستان نیز در آستانه سفر به کربلا بوده که پیش از پرواز، به آن‌ها این موضوع اعلام شده و النصری‌ها سفر خود را لغو کرده‌اند. نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا بعداز‌ظهر دیروز به فدراسیون 2 کشور و باشگاه‌ها رسیده و با توجه به اختلاف زمانی میان مالزی (مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا) تا ایران، ارسال دیرهنگام این نامه نیز عجیب به نظر می‌رسد.

 

آذری: عربستان و عراق برای لغو این دیدار هماهنگ بودند

سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب‌‌آهن، درباره لغو دیدار تیمش برابر النصر عربستان گفت: متأسفانه نماینده AFC پیامی را در گروه مسابقات AFC گذاشته است که مسابقه لغو است. تعجب ما از این است که چرا تیم عربستانی از ریاض به‌سمت عراق حرکت نکرده است. اگر ساعت ۱۶:۲۰ به وقت عراق این موضوع در گروه اعلام شده است، پس چرا تیم عربستانی هنوز به‌سمت عراق حرکت نکرده بود؟ درحالی‌‌که پرواز آن‌ها ساعت۱۴ بوده است و در زمان ارسال این پیام آن‌ها باید در شهر نجف حضور پیدا می‌کردند. او ادامه داد: تمام سعی ما این است که این مسابقه ظرف ۵ روز آینده برگزار شود و این را از AFC درخواست می‌کنیم. ازطرفی دنبال این هستیم که هزینه‌هایی را که کردیم، به ما برگردانند. من حسم این است که این اتفاق یک موضوع هماهنگ‌شده بین فدراسیون فوتبال عراق و عربستان بوده است. متأسفانه اطلاع‌رسانی کامل به تیم ما نشد. باید از این به بعد دقت‌نظر بیشتری داشته باشیم. هفته گذشته بعد از اینکه به AFC نامه زدیم که کربلا شرایط برگزاری بازی ما و النصر را ندارد، AFC به ما اعلام کرد که یک شرکت تجاری که طرف‌قرارداد AFC است، با این موضوع مخالفت کرده است. چطور در عرض یک هفته تغییرموضع داده‌اند؟ به نظر من این وسط یک اتفاقی افتاده است. اگر این موضوع دیروز به ما اعلام می‌شد، ما به اینجا نمی‌آمدیم. عربستانی‌ها قبل از ما خبردار شده‌اند. این یک کار هماهنگ‌شده بین فدراسیون فوتبال عراق و عربستان بوده تا اعلام کنند اینجا امنیت نیست. ما امشب تمرین رسمی‌مان را انجام می‌دهیم و فیلم‌هایش را نیز منتشر می‌کنیم تا نشان دهیم هیچ مشکلی از لحاظ امنیتی نبوده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی