کد خبر : 98777
/ 07:12

تاریک‌خانه قیمت خودرو چقدر هزینه دارد؟

اطلاع از قیمت تمام‌شده خودرو برای رسانه‌ها، همواره منطقه ممنوعه بوده است. کسی نمی‌داند پراید ۴٩میلیون‌تومانی برای سازنده چقدر درمی‌آید و حاشیه سود آن چقدر است.

تاریک‌خانه قیمت خودرو چقدر هزینه دارد؟

شهرآرا آنلاین - شجری| خودروساز موقع گرانی با دلار حساب می‌کند و به ریال می‌فروشد. وقتی هم که نرخ دلار پایین می‌کشد، در بهترین حالت، قیمت‌ خودروها ثابت می‌ماند. بر اساس مصوبه اخیر مجلس، خودروسازان موظف به اعلام قیمت تمام‌شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی هنگام فروش به شورای عالی رقابت شدند. 

اگر به این مصوبه عمل نکنند، مجرم شناخته می‌شوند و یکی از مجازات‌های تعزیری درجه۶ موضوع ماده (١٩) قانون مجازات اسلامی مصوب اول اردیبهشت ٩٢ در انتظار آن‌ها خواهد بود. آیا این مجازات‌ها می‌تواند بازدارنده باشد؟

در قانون مجازات اسلامی، مجازات‌های یادشده این‌طور شرح داده شده است: حبس بیش از ۶ ماه تا ٢ سال، جزای نقدی بیش از ٢میلیون تومان تا ٨میلیون تومان، شلاق از ٣١ تا ٧۴ ضربه (و تا ٩٩ ضربه در جرائم منافی عفت)، محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از ۶ ماه تا ۵ سال، انتشار حکم قطعی در رسانه‌ها، ممنوعیت از یک یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی برای اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت ۵ سال، ممنوعیت از دعوت عمومی برای افزایش سرمایه برای اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت ۵ سال و ممنوعیت از اصدار برخی اسناد تجاری توسط اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت ۵ سال. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی