کد خبر : 98782
/ 07:19

حضور در مجامع بین‌المللی برای معرفی بیشتر مشهد

رئیس شورای اسلامی شهر دستاوردهای سفر اخیرش به ژنو را تشریح کرد

حضور در مجامع بین‌المللی برای معرفی بیشتر مشهد

 

﷯حضور در اجلاس بین‌المللی «سکوی کاهش خطرپذیری» به معرفی مشهد در سطوح بین‌المللی و اعلام ظرفیت‌های شهر کمک بسیاری می‌کند. این را دیروز رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه شصتمین جلسه علنی شورای شهر گفت. محمدرضا حیدری که از ٢٣ تا ٢٧ اردیبهشت‌ماه در این اجلاسیه شرکت کرده بود اظهار کرد: این اجلاسیه امسال با حضور بیش از ١۵٠ کشور و در سطح رؤسای جمهور کشورهای مختلف، وزیران، شهرداران و مدیران کلان‌شهرهای دنیا برگزار شد.

وی ادامه داد: این اجلاسیه مهم‌ترین و معتبرترین اجلاس در حوزه ایمنی و مدیریت بحران در دنیاست که از سال ٢٠٠٩ فعالیت خود را آغاز کرده است. هرچند کشورهای ژاپن و مکزیک در سال‌های ٢٠١۵ و ٢٠١٧ توانستند میزبانی این رویداد بین‌المللی را از آن خود کنند، ‌به طور معمول، این آوردگاه مهم و تأثیرگذار هر ٢ سال ‌به میزبانی کشور سوئیس در شهر ژنو برگزار می‌شود.

به گفته او، در اجلاسیه «سکوی کاهش خطرپذیری» از تمام کشورها استادان و متخصصان بسیاری حضور داشتند و این فرصت خوبی بود که ظرفیت‌ها و موفقیت‌های شهر مشهد در حوزه ایمنی بیان شود.

وی یادآور شد: در حاشیه این نشست هم گفت‌و‌گوهایی دونفره با مشاور ارشد سازمان ملل متحد در امور بحران و ایمنی انجام شد. در ادامه نیز بازدیدی یک‌روزه از یک مرکز تحقیقاتی دانشگاهی مقابله با زلزله داشتیم که تجربیات مفیدی در زمینه شبیه‌سازی رفتار شهروندان هنگام مواجهه با زلزله ارائه داد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی