کد خبر : 98783
/ 07:20

اجرای ١٢ پروژه عمرانی بزرگ در مشهد

شهردار از اقدامات جدید عمرانی شهر طی ماه‌های آینده خبر داد.

اجرای ١٢ پروژه عمرانی بزرگ در مشهد

شهرآرا آنلاین - دومین جلسه شورای اداری شهرداری مشهددر سال جاری، عصر روز گذشته با حضور شهردار، معاونان و مدیران بخش‌های مختلف این مجموعه برگزار شد تا آخرین اتفاقات و رخدادهای حوزه مدیریت شهری مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری، شهردار مشهد در این نشست از اجرای ١٢ پروژه عمرانی بزرگ در شهر طی ماه‌های آینده خبر داد و اظهار کرد: ١٠ تا ١٢ پروژه بزرگ عمرانی به‌زودی اجرایی می‌شود و بدین ترتیب، هر ماه ٢ یا ٣ پروژه را می‌توان آغاز کرد. مدل‌های این پروژه‌ها نقدی است و باید بتوانیم تا شهریورماه پروژه‌های یادشده را اجرایی و کار را شروع کنیم.

محمدرضا کلائی بیان کرد: در واقع ضرور است در بازه زمانی یکی‌دوساله پروژه‌هایی که آغاز می‌شود به اتمام برسد و پروژه نیمه‌تمامی برای دوره بعدی باقی نگذاریم.

وی موضوع فعالیت‌های عمرانی کوچک‌مقیاس در مناطق را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: همچنین پروژه آسفالت معابر به متراژ ٣ میلیون و ۵٠٠ هزار مترمربع را در دستور کار قرار دادیم. این پروژه نیز از نیمه خردادماه آغاز می‌شود و تا نیمه آبان‌ماه به اتمام می‌رسد.

کلائی با اشاره به اینکه مجموع اقدامات فرهنگی‌ای که در ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی شده نشاط و شادی مضاعفی برای جامعه به ارمغان آورده است گفت: شهرداری‌های مناطق با قوت به اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان پرداختند، گرچه در برخی مناطق به کار و همت بیشتری نیاز است. این اقدام الگوی کاری است که در مدت مشخص قابل رصد و ارزیابی است.

وی با تأکید بر اینکه «وعده‌ای که به مردم داده‌ایم انجام می‌دهیم» افزود: این منفعت را به دوستی و رفاقت ترجیح می‌دهیم و در این موضوع به‌جد پیگیریم.

شهردار مشهد در خصوص توس نیز گفت: قرار است کار برزمین‌مانده در پروژه توس را به سرانجام برسانیم که نیازمند هم‌افزایی معاونت‌ها و مدیریت‌های مختلف در این زمینه است. سامان‌دهی توس به پیوند بین بخش‌ها نیاز دارد و باید به آن سرعت بخشید.

وی در خصوص وضعیت سیما و منظر شهری گفت: شورای سیما و منظر ظرف ٢٠ روز آینده تشکیل می‌شود زیرا سیما و منظر دارای ابعاد فرهنگی، خدمات شهری، شهرسازی و فنی عمران است به طوری که حدود ٨٠ میلیارد تومان به صورت مستقیم به این منظور اختصاص یافته است. در این راستا، حذف نازیبایی‌های بصری، زیباسازی دیواره پل‌ها و ... مد نظر است.

 

بهره‌برداری از ایستگاه‌های پایانی خط ٢ مترو تا پایان بهار

کلائی با اشاره به اولویت‌های قطار شهری اظهار کرد: بهره‌برداری از ایستگاه‌های پایانی خط ٢ قطار شهری تا جام عسل تا پایان فصل بهار مورد تأکید است. همچنین ایستگاه‌های میانی الندشت و کوهسنگی تا پایان شهریورماه باید تکمیل شود و اسناد برای خط ٣ قطار شهری نیز همان زمان باید آماده‌سازی شود.

شهردار مشهد با اشاره به موضوع اکران‌های شهری بیان کرد: در طراحی تابلوهای شهری باید جهت گیری دقیق‌تری داشته باشیم. واقعیت این است که در عملکرد برنامه‌های ماه مبارک رمضان بسیار جلوتر از اکران‌های شهری حرکت کرده‌ایم و باید فکری اساسی برای آن شود.

کلائی در خصوص پروژه‌های منطقه ثامن گفت: توسعه این منطقه و زیباسازی آن مورد توجه است و برای تأمین مالی آن باید اقدام کرد. حوزه‌های مختلف باید به بهبود وضعیت منطقه ثامن کمک کنند زیرا مرکز توجه و محل جدی رفت‌و‌آمد زائر و مجاور است.

وی با تأکید بر اینکه بازشهرخوانی، استفاده از پساب و توسعه فضای سبز دارای اهمیت است گفت: اجرای شبکه جداسازی آب شرب از آب خام و شبکه تصفیه‌خانه‌های محلی در این زمینه اهمیت دارد.

شهردار مشهد افزود: توسعه کمربند سبز را به‌ویژه در ارتفاعات جنوب باید جدی گرفت.

کلائی با اشاره به اینکه ٧٨٠ میلیون مترمکعب آب در مخزن سد دوستی ذخیره شده، اظهار کرد: این میزان آب ذخیره‌شده تا اندازه‌ای آب مورد نیاز سال ٩٨ و ٩٩ را تأمین می‌کند اما منبع پایداری نیست. ضرورت دارد پروژه بازشهرخوانی مورد توجه قرار گیرد و باید از ظرفیت‌های پیمانکاری نیز در این زمینه استفاده شود.

وی بیان کرد: برای سامان‌دهی به وضعیت کوهستان پارک شادی باید در حوزه اقتصادی و تأمین پارکینگ وارد عمل شد.

کلائی پهنه‌بندی حاشیه شهر و موضوع بازآفرینی شهری را مورد تأکید قرار داد و افزود: مرکز محله پرستار و پارکینگ آن محدوده نیز باید در اولویت باشد. همچنین موضوع خیابان راهنمایی باید هرچه‌سریع‌تر به نتیجه برسد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی