کد خبر : 98793
/ 07:33
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به واقعه دوم خرداد ٧۶ و پیروزی گفتمان اصلاحات:

مردم می توانند با صندوق های رأی به خواسته های خود برسند

مردم می توانند با صندوق های رأی به خواسته های خود برسند

شهرآرا آنلاین - رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: خرداد تداعی کننده بسیاری از رویدادها برای مردم ایران است. کوچ ملکوتی امام خمینی(ره)، قیام خونین ١۵ خرداد و کوچ شخصیت های تأثیرگذار انقلاب همچون مرحوم دکتر شریعتی، آغاز فصل تازه سیاسی ایران با پیروزی جریان اصلاحات در دوم خردادماه سال ٧۶ و فتح خرمشهر از جمله خاطرات این ماه به شمار می رود.

محمدرضا حیدری در ابتدای شصتمین جلسه علنی شورای پنجم اظهار کرد: در خردادماه سال های دور و نزدیک، ملت ایران روزهای سختی را گذرانده است اما آن چیزی که در حال حاضر دردها و اتفاقات این ماه را برای ما راحت کرد حضور و مشارکت مردم و اتحاد، همدلی و هم آوایی آن ها بوده است.

وی با تأکید بر اینکه انسجام و همدلی مردم و حضور آنان در عرصه های اجتماعی در ادوار مختلف توانست دشمنان را طی این سال ها مأیوس کند ادامه داد: امروز هم این تجربه پیش روی ماست. امروز کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد و امپریالیسم جهانی به رهبری آمریکا و قدرت های دیگر و کشورهای وابسته فکر کرده اند در شرایط فعلی می توانند با تفرقه افکنی و ایجاد فضای روانی و فشار اقتصادی و سیاسی در صفوف متحد مردم رخنه کنند اما مردم ایران باید دوباره به همان اصل خود که انسجام ملی است برگردند و با همدلی شرایط فعلی را نیز پشت سر بگذاریم.

رئیس شورای شهر با اشاره به انتخابات دوم خرداد ٧۶ گفت: مردم می توانند مطالبات‌شان را با رفتاری مدنی و بر مبنای آموزه های دینی و از مسیر صندوق رأی پگیری کنند و به آن دست یابند؛ همان گونه که در دوم خرداد ٧۶ در عین وفاداری به انقلاب با رأی خود گفتمان و اندیشه مترقی و صلح طلبانه اصلاحات را به عرصه سیاسی وارد کردند. حیدری با اشاره به واقعه دوم خرداد ٧۶ و پیروزی گفتمان جریان اصلاحات تأکید کرد: ما نیز در شورای شهر به عنوان نمایندگان این جریان در مدیریت شهری باید به عهدی که با مردم بسته ایم وفادار باشیم و کرامت انسانی و توجه به نیازمندان و توسعه عدالت باید مورد توجه باشد. وی ادامه داد: مردم ایران همیشه به وظایف خود عمل کرده اند و اگر کوتاهی یا نقصی در دوره های مختلف ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته، مربوط به حوزه برنامه ریزی و مدیریت است و این حوزه باید مورد کنکاش و بازنگری قرار گیرد.

حیدری در ادامه سخنان خود با اشاره به روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی گفت: نقش فضای ارتباطی و رسانه ای با توجه به فناوری های روز کاملا برجسته است. در این راستا نقش روابط عمومی ها هم مهم است و این بخش باید نقشی دوگانه در کار سازمانی خود داشته باشند. از طرفی نقاط قوت سازمان را به گوش مردم و از طرفی دیگر، نقاط ضعف را باید به گوش مدیران برسانند.وی با اشاره به روز بزرگداشت حکیم عمر خیام و روز جهانی موزه و میراث فرهنگی بیان کرد: سابقه ساخت اولین موزه در ایران به ١٠٣ سال پیش برمی گردد. متأسفانه طی سال های دور، بسیاری از سرمایه های معنوی و میراث ما به خارج برده شد اما امروزه با داشتن موزه هایی فراوان در کشور در حفظ میراث خود قدم های خوبی برداشته ایم. امید است در ادامه میراثی هم که تاکنون به ثبت ملی یا جهانی نرسیده اند به ثبت برسند. رئیس پارلمان شهری مشهد با بیان اینکه نیمه ماه مبارک رمضان روز میلاد امام حسن(ع) است و به همین مناسبت روز اکرام نام گذاری شده، به پویش بهار جان ها اشاره کرد و افزود: این پویش که از طریق مدیریت شهری در حال اجراست به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص یافته است و امید است با حضور خیران، این اتفاق مبارک در شهرمان به خوبی رقم بخورد. وی در ادامه سخنان خود، با بیان اینکه سه شنبه این هفته روز «اهدای عضو، اهدای زندگی» است، توجه به این بخش را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: یک فرد که مرگ مغزی شده است می تواند تا حداکثر ۵٣ نفر را از معلولیت یا بیماری نجات دهد. درباره این موضوع خوشبختانه فرهنگ سازی خوبی در کشور شده است و امید می رود این فرهنگ سازی بیش از پیش ادامه یابد. پس از سخنان رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، دکتر محمد علی انصاری پشت تریبون رفت و به مناسبت ماه مبارک رمضان به تفسیر آیاتی از قرآن کریم پرداخت. 

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی