کد خبر : 98794
/ 07:34
نایب رئیس شورای شهر مشهد در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورا:

به وعده های خود به مردم پایبندیم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد روز گذشته ناطق پیش از دستور شصتمین جلسه علنی شورا بود.

به وعده های خود به مردم پایبندیم

شهرآرا آنلاین -  حمیدرضا موحدی زاده نطق خود را با اشاره به انتخابات شورای پنجم در سال ٩۶ آغاز کرد و گفت: ٢ سال پیش در چنین روزهایی، ٢٩ اردیبهشت سال ١٣٩۶، حماسه حضور مردم در انتخابات هم دولت تدبیر و امید را تداوم بخشید و هم لیست امید را در صدر شورای کلان شهر مشهد قرار داد. در میانه بیم و امید ایام، رأی قاطع صد هزار نفری مردم شریف و جوانان رشید مشهد و اقبال آن ها به لیست امید چند پیام روشن به همراه داشت: اینکه ما در شهر می مانیم و شهرمان را پر از امید و شادی می سازیم، رونق اقتصاد شهر و ساخت و ساز و عمران شهری را به ارمغان خواهیم آورد و اینکه مشهد شهر امام رضا(ع)، شهر حکیم ابوالقاسم فردوسی، را به جایگاه اصلی اش برمی گردانیم.

وی تأکید کرد: هنوز هم بر این باوریم که انتخابات و صندوق رأی راهبردی تأثیرگذار برای تحقق خواست و اراده مردم است. اصل هفتم قانون اساسی تأکید می کند اداره کشور باید با اتکا به آرای مستقیم مردم صورت پذیرد و شوراها از ارکان تصمیم گیری و اداره کشور معرفی شده اند. قانون اساسی ما می گوید فرمانداران، استانداران و مقامات ملزم به رعایت تصمیمات شوراها هستند و مسئولان دستگاه ها موظف اند برنامه های خود را به شورای شهر گزارش کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مسئولان کشور! آگاه باشید پنجره انتخابات باید همچنان باز بماند تا شایستگان بتوانند خود را در معرض آرای مردم قرار دهند. این اتفاق به نفع نظام، مردم و امنیت کشور است.

وی با اشاره به برخی از وعده ها و قول هایی که شورای پنجم به مردم داده است بیان کرد: به مردم شریف مشهد قول داده ایم امانت دار رأی آن ها باشیم، پاسدار حقوق و منزلت شهروندی آن ها باشیم، به هویت منشوری و چندبعدی مشهد بپردازیم، رونق، اعتماد و نشاط ازدست رفته را به شهر پرجاذبه خودمان برگردانیم و با تصویب طرح ها و لوایح کارآمد، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در راستای توسعه و عمران شهرمان مهیا کنیم.وی تغییر در شیوه مدیریت شهری، تغییر گفتمان تک صدایی شهر، تغییر نحوه مشارکت شهروندان، تغییر نگاه به سرمایه گذاری و کشف مزیت های نسبی، تغییر نگاه تک بعدی به هویت مشهد، پایبندی به اصول پنجگانه شفافیت، راست گویی، تعامل و کارآمدی و قانون گرایی را از دیگر وعده های لیست امید برشمرد. موحدی زاده در ادامه سخنانش درباره تحقق این وعده ها گفت: شعار «مشهد، شهر امید و زندگی» مردمان شهر ما را به وجد آورد و این شعار قوام بخش مشهدالرضا(ع) و شهر بهشت بوده است. برای تحقق این شعار به حوزه ها و نیازهای فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری توجه عمیق تری کرده ایم. هم زمان به افزایش سرانه های زندگی شهری مانند فضای سبز، دسترسی ها، کنترل ترافیک و اصلاح هندسی معابر، گسترش حمل و نقل عمومی و حرکت در مسیر کاهش آلودگی هوا پرداخته ایم. وی به چند راهکار برای برون رفت از شرایط نامطلوب کنونی جامعه هم اشاره کرد: بازگشت اختیارات شوراها و ایجاد تناسب با وظایف پارلمان های شهری، به رسمیت شناختن حقوق شهروندی و حق مشارکت، شادی و نشاط شهروندان، استفاده از ظرفیت های فرهنگ و هنر ایرانی، نوع دوستی و آشتی ملی در کنار حفظ ارزش های مذهبی و ملی و ارزش نهادن بر فرهنگ کار و تولید و سرمایه گذاری که کلید اشتغال و در آمد مردم است.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: در قبال وعده ها و قول های خود به مردم پایبندیم و تلاش خواهیم کرد کارنامه قابل دفاعی را در ٢ سال پیش رو از عمر پنجمین دوره شورای شهر به جا بگذاریم. در این مسیر از حقوق منتقدان و مخالفان خود که در چهارچوب قانون و انصاف انتقادهایشان را بیان می کنند و نقاط ضعف را به ما نشان می دهند دفاع می کنیم.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی