کد خبر : 98796
/ 07:38
رئیس‌جمهور در دیدار صمیمی با دانشجویان و جوانان مطرح کرد

توسعه سریع کشور با هم‌فکری و هم‌صدایی

رئیس‌جمهور کشورمان گفت: سرمایه‌ای که باید وارد کشور شود، تنها پول و سرمایه مادی نیست؛ بلکه تحصیلات و اندوخته نسل جوان ما و مغزهای متفکر جوانان، بزرگ‌ترین رهاورد برای توسعه کشور ماست.

توسعه سریع کشور با هم‌فکری و هم‌صدایی

شهرآرا آنلاین - حجت‌الاسلام حسن روحانی در دیدار صمیمی با جمعی از جوانان و دانشجویان با تأکید بر اینکه راه توسعه سریع‌تر، هم‌فکری و هم‌صدایی است، بیان کرد: اگر می‌خواهید کشور در مسیر توسعه و پیشرفت سریع قرار گیرد، راه آن هم‌فکری و هم‌صدایی است و هیچ قدرتی بالاتر از قدرت ملت و به‌ویژه نسل جوان نیست. وی تأکید کرد: کسی نگوید که ما پای صندوق رأی می‌رویم و رأی می‌دهیم اما مشکلات حل نمی‌شود؛ درست است که صد‌درصد مشکلات حل نمی‌شود، اما در هر گام می‌توانیم حرکت جدیدی انجام دهیم. باید از ظرفیت‌های قانون اساسی استفاده کنیم. رئیس‌جمهور با تأکید بر حضور نسل جوان در صحنه مشارکت فعال‌تر و تلاش برای استفاده از همه ظرفیت‌های استفاده‌نشده از اصول مترقی قانون اساسی، گفت: حضور نسل جوان و تلاش برای استفاده از ظرفیت‌های استفاده‌نشده قانون اساسی، راه حل مشکلات است و قانون اساسی ما ظرفیت‌های مناسبی دارد که یکی از آن‌ها اصل‌۵٩ است که می‌گوید اگر در یک مسئله مهم فرهنگی، اجتماعی یا سیاست خارجی اختلاف نظر داریم، می‌توانیم پای صندوق آرا برویم تا مردم نظر دهند. طبق این اصل و در مسائل اساسی نمایندگان ملت در مجلس می‌توانند تصمیم بگیرند موضوع به رأی عمومی گذاشته و مشکل حل شود. رئیس‌جمهور تأکید کرد: در قانون اساسی ما ظرفیت کامل است. ملت ما رشید است و جوانان ما تحصیل‌کرده و غیور هستند. روحانی با بیان اینکه در کشور بیش‌از ۴میلیون نفر در دانشگاه تحصیل می‌کنند و ١۴‌میلیون نفر جامعه دانش‌آموزان هستند، گفت: ١٨‌درصد جمعیت کشور تحصیلات دانشگاهی دارند که این یک استعداد بزرگ است و باید از این استعداد استفاده کنیم. رئیس‌جمهور در پایان سخنان خود تأکید کرد: باید شجاع باشیم، نترسیم، کنار هم بایستیم، همنوا باشیم؛ در این صورت کشور را نجات خواهیم داد.

همچنین روز گذشته رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی دستور داد زمینه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع آن به‌ویژه در‌زمینه مقررات زائد و دست‌و‌پاگیر و غیرضروری و جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش غیردولتی را فراهم کنند. حجت‌الاسلام حسن روحانی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز دستور داد که با‌توجه‌به وضعیت بارش‌ها در سال جاری و تأمین شرایط مناسب برای جذب گردشگر، در‌زمینه توسعه گردشگری اقدام کند.

براساس دستور رئیس‌جمهور وزارت جهاد کشاورزی نیز مکلف شده است در‌جهت حصول خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی برای تولید آن‌ها در داخل یا در‌صورت ضرورت تولید از‌طریق کشورهای همسایه، اقدام کند. افزون‌بر‌این، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری باید با کاهش ساعات آموزش‌های صرف‌ نظری، برای آموزش مهارت‌های عملی و توسعه آن‌ها در مراکز آموزشی اقدام کنند. براساس این دستور، همه دستگاه‌های اجرایی از‌جمله صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی ایران باید در راستای رونق فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی و همچنین اشتغال‌زایی اقدامات لازم را صورت دهند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی