کد خبر : 98808
/ 05:22

برگزاری اولین همایش تخصصی ورزش و هیپنوتیزم

اولین همایش تخصصی ورزش و هیپنوتیزم با عنوان «کاربرد مهارت‌های ذهنی و روان‌شناختی در ورزش» با تأکید بر هیپنوتیزم ورزشی در دانشکده علوم تربیتی دانشگاه فردوسی برگزار شد.

برگزاری اولین همایش تخصصی ورزش و هیپنوتیزم

شهرآرا آنلاین - موسوی- در این همایش فتحی، دبیر کل انجمن هیپنوتیزم آسیا، حسین سلطانی روان‌شناس ورزشی، علی صنعتگر روان‌شناس بالینی و مهدی محمدی‌نژاد روان‌شناس بالینی و دبیر سمینار حضور داشته و سخنرانی‌ها درباره افزایش مهارت‌های ورزشی و بهبود عملکرد ورزشکاران با اتکا به روش‌های ذهنی و به‌طور ویژه هیپنوتیزم انجام شد.

از نگاه استادان این فن، نقش روان‌شناسی ورزشی و مهارت‌های روانی به‌عنوان ابزاری مفید برای مقابله با عواملی است که مخل عملکرد مثبت ورزشکار است. عواملی مانند استرس، اضطراب و دیگر عوامل مداخله‌گر مسائلی است که ورزشکار را برای رسیدن به رکوردهای بهتر و بهبود نتایج در مسابقات با چالش روبه‌رو می‌کند.

در مجموعه‌ای به نام پی‌اس‌تی مهارت‌های چندگانه روان‌شناختی که حدود 12نمونه است، مورد بررسی قرار گرفته و هیپنوتیزم به عنوان یکی از این مهارت‌ها در کمیته ما مطرح است.

این کمیته حدود یک‌سال و نیم است که فعالیت خود را با رویکرد بالینی آغاز کرده و در آبان گذشته نیز همایشی داشته است. اما همایشی که در اردیبهشت امسال برگزار شد، اولین همایش هیپنوتیزم در حوزه ورزش بوده است و کنگره آسیایی هیپنوتیزم نیز اواخر مهرماه در مشهد برگزار خواهد شد.

این سمینار به‌منظور انسجام در عملکردها در منطقه برگزار شد. سمینار منطقه‌ای که در 3استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برگزار شد مقدمه‌ای برای همایش‌های گسترده پیش‌رو است.

از دیگر مباحثی که در این همایش به آن توجه شد، برگزاری جلسات تخصصی و عضوگیری به‌منظور گسترش این تکنیک در میان جامعه ورزشی بود.   

136501.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی