کد خبر : 98809
/ 05:24

کرسی‌ها تکمیل شدند

مجمع دوم داوطلبان شورای اجتماعی محله سرافرازان تشکیل شد

کرسی‌ها تکمیل شدند

شهرآرا آنلاین - نجمه موسوی کاهانی- دومین جلسه انتخاباتی شورای اجتماعی محله سرافرازان به‌منظور انتخاب نمایندگان ۴مجمع تشکل‌ها، کسبه، فرهنگیان و مساجد برگزار شد.

در مجمع تشکل‌ها 3نفر نامزد کسب جایگاه این مجمع در شورای اجتماعی شدند. محسن موسوی‌زاده که ۳۵سال سابقه سکونت در این محله دارد و بخشی از منزل خود را به جلسات برگزاری مسائل محله اختصاص داده است؛ مریم فرنوش، عضو فعال شورای اجتماعی محلات و روان‌شناس، و محمد ارشادی با رویکرد مسجدمحور افرادی بودند که برای این کرسی اعلام آمادگی کردند.

در مجمع کسبه وحید مغفرتی با ۱۳سال سکونت در محله و بیش از ۳سال کسب در محله سرافرازان، محمد عباس‌زاده با۲۰سال سکونت در محله و دوست‌ محمد بخشایشی، عکاس محله سرافرازان، با 15سال سابقه سکونت در محله و فاطمه شکوهی با ۲سال سکونت در محله در این انتخابات شرکت کردند.

در مجمع فرهنگیان نیز تهمینه نعمتی، مدیر دبیرستان دخترانه و ساکن محله، که دغدغه‌اش تعهد شهرداری به نتایج تصمیمات شورا و مجمع است؛ مریم سادات علوی، مدیر دبیرستان دخترانه، که ۲۰سال است ساکن محله است و مشکل اصلی این محله را پایین‌بودن سن ازدواج دختران و در نتیجه طلاق‌های زودهنگام آنان می‌داند و محمدحسین محمدی، معاون مدرسه پسرانه این محله، نامزد بودند.

در مجمع مساجد نیز سیدمحسن ریاضی، کارشناس‌ارشد کشاورزی ، با ۲۵سال سابقه سکونت در محله، سیدمحمد موسوی با سابقه 35سال سکونت در محله و تأکید بر اهمیت نقش محله در تربیت فرزندان، ابوالفضل فارسی که ۲۱سال ساکن محله است و عباس محمدی نیک‌پور، بازنشسته بانک که ۱۸سال سکونت در محله دارد و سیدحسن ریاضی، از معتمدان قدیمی محل حضور یافتند.

136495.jpg

اعضایی که رأی نمی‌آورند ادامه همکاری دهند

در ابتدای جلسه خانم یاوری، دبیر شورای محلات معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری، با اعلام شرایط حضور اعضا تأکید کرد: بهتر است اعضایی که رأی نمی‌آورند به همکاری خود با مجمع ادامه دهند و نمایندگان نیز پیگیر مطالبات محله خود باشند.

 

ایجاد محله‌ای همدل از هر چیز مهم‌تر است

در مجمع تشکل‌ها محسن موسوی‌زاده باتوجه به سابقه زیاد در محله سرافرازان به‌عنوان نماینده تشکل‌ها انتخاب شد.

موسوی‌زاده گفت: از نظر من ایجاد محله‌ای صمیمی و همدل از هر چیز دیگر مهم‌تر است. اگر اهالی محل نزدیکی و شناخت کافی از هم داشته باشند برای رفع مشکلات همدیگر را یاری می‌کنند و مسائل محله را مسئله خودشان می‌دانند.

 

مشکلات را طرح و حل می‌کنیم

در مجمع کسبه نیز محمد عباس‌زاده انتخاب شد. او بررسی تمام مشکلات محله را مربوط به کسبه دانست و گفت: تمام مسائلی که در یک محل می‌تواند مشکل‌ساز باشد از نظر کاسبان آن محل پنهان نمی‌ماند و ما با طرح آن مشکلات در مجمع می‌توانیم بخش زیادی از مسائل محله را بررسی و در حد توان ارگان‌های ذی‌ربط حل کنیم.

136494.jpg

بزرگترین مشکل ازدواج زودهنگام دختران است

مریم سادات‌علوی نیز که با اکثریت آرا به‌عنوان نماینده مجمع فرهنگیان برگزیده شد، گفت: بزرگ‌ترین مشکل این محله ازدواج زودهنگام دختران و درنتیجه طلاق آن‌ها در سنین کم است.

او ادامه داد: در محله سرافرازان تعداد کودکان طلاق بسیار زیاد است تا حدی که در برخی کلاس‌های ما نیمی از بچه‌ها با نامادری یا ناپدری زندگی می‌کنند. خانواده‌ها به‌دلیل بی‌مسئولیتی خیلی زودتر از موقع آن‌ها را به خانه بخت می‌فرستند که متأسفانه بخت خوشی در انتظار آنان نیست. من در مدرسه کلاس‌هایی را برگزار کرده‌ام و تصمیم دارم در مجمع کارگاه‌های مهارت‌های زندگی را برای محله راه‌اندازی کنم. دغدغه من بنیان خانواده و نوجوانان هستند.

 

مسائل مردم را در مساجد حل می‌کنیم

در مجمع مساجد نیز سیدحسن ریاضی با کسب اکثریت آرا به‌عنوان نماینده اعلام شد. او پایه و اساس تمام فعالیت‌های فرهنگی را مربوط به مساجد دانست و گفت: ما در مساجد به انواع مسائل مردم واقف هستیم و مشکلات را بررسی می‌کنیم. در مجمع تصمیم داریم به رایزنی و رفع این مشکلات از طریق ارگان‌های مرتبط بپردازیم. مساجد همیشه در تمام مسائل راهبردی زندگی مردم نقش راهگشا داشته‌اند.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی