کد خبر : 98813
/ 05:33
مدیر پروژه سامان‌دهی بزرگراه آزادی خبر داد

کاهش سرانه خدمات برای مالکان اراضی در مسیر بزرگراه آزادی

مدیر پروژه سامان‌دهی بزرگراه آزادی از کاهش سرانه خدمات و معابر برای مالکان اراضی در مسیر بزرگراه آزادی خبر داد.

کاهش سرانه خدمات برای مالکان اراضی در مسیر بزرگراه آزادی

شهرآرا آنلاین - به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، محمدناصر خطیب، گفت: با حمایت شورا مقرر شد تا پایان سال 98 در صورت مراجعه مالکان و مصالحه برای عقب‌نشینی املاک در مسیر پروژه بزرگراه آزادی سرانه‌ خدمات و معابر آنان از 75/43 درصد به 35 درصد کاهش یابد.

وی با تأکید بر اینکه مصالحه باید با کسب حقوقات شهری از جمله سرانه‌های خدماتی انجام شود، بیان کرد: مشوق‌هایی در گذشته در محور بزرگراه آزادی مصوب شده بود که از آن جمله می‌توان به تعدیل سرانه‌های خدماتی تا حداقل سقف 35 درصد اشاره کرد؛ براین اساس لایحه تمدید مشوق‌ها نیز به شورای شهر ارسال شد تا انگیزه‌ مراجعه همه مالکان مشمول برای مصالحه و پروژه سامان‌دهی تسریع شود.

مدیر پروژه سامان‌دهی بزرگراه آزادی با اشاره به تقدیم لایحه‌ای به شورا برای درخواست تمدید مشوق، اظهار کرد: با حمایت شورا مقرر شد تا پایان سال 98 در صورت مراجعه مالکان و مصالحه برای 

عقب نشینی املاک در مسیر پروژه بزرگراه آزادی سرانه‌های آنان حداکثر تا سقف 35 درصد دریافت شود.

خطیب با اشاره به صدور دستور الحاقی گفت: این دستور الحاقی نیز برای ایجاد انگیزه‌ای برای مراجعه صادر شد تا اقدامات مورد نیاز سرعت یابد. وی بیان کرد: مبنای محاسبه مشوق زمان انعقاد صلح است. چنانچه زمان انعقاد صلح بعد از سال 98 باشد، به ازای هر ماه یک درصد به 35 درصد تا سقف سرانه‌های مصوب در سال 96 افزوده می‌شود.

مدیر پروژه بزرگراه آزادی با بیان اینکه این موضوع اطلاع‌رسانی می‌شود و برای مشمولان حوزه آزادی دعوت‌نامه ارسال می‌شود، گفت: این مصوبه 42 پلاک را در محور بزرگراه آزادی شامل می‌شود، که 13 پلاک در شمال بزرگراه و بقیه در قسمت جنوب و در مناطق 10 و 12 قرار دارند.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به مدیریت پروژه سامان‌دهی بزرگراه آزادی واقع در اندیشه 83، مقابل مشکینی 29 مراجعه کنند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی