کد خبر : 98815
/ 05:36

گام دوم ایثارگران

انتخابات نمایندگان مجامع محله ایثارگران برگزار شد

گام دوم ایثارگران

شهرآرا آنلاین - عاطفه چوپان/ اولین گام انتخابات شورای اجتماعی محله ایثارگران هفته گذشته با انتخاب 6 نفر به عنوان نماینده ساکنان برداشته شد. در این هفته محله ایثارگران گام دوم را در انتخابات شورای اجتماعی محلات برداشت و اعضای مجامع نیز در این محله انتخاب شدند تا بدین ترتیب این محله تنها یک پله تا تعیین چارت جدید اعضای خود برای شروع در قالب آیین‌نامه و ساختار جدید، پیش رو داشته باشد.

به گزارش خبرنگار شهرآرا محله، اجزای شورای اجتماعی محلات طبق آیین‌نامه مصوب سال گذشته، 14 کرسی است که برای انتخاب آن‌ها با رأی مستقیم مردم 5 مجمع داوطلبی تشکیل می‌شود. 

یکی از مجامع شامل 6 کرسی ساکنان محله است و مجامع دیگر شامل مدارس، مساجد، تشکل‌های مردمی، کسبه و فعال اقتصادی است که این مجامع هم با انتخاب مردم برگزیده می‌شوند. البته چند کرسـی انتصابی هم هست که شامل نماینده شهرداری که دبیر شورای اجتماعی محله است، نماینده کلانتری و معاونت پیشگیری از جرم، نماینده دانشگاه علوم پزشکی یا کانون سلامت محلات و نماینده فرمانداری در محلاتی که جزو ســتاد بازآفرینی شهری هستند، می‌شود.

 

در کنار انتقاد پذیرای راهکارها هستیم

در ابتدای این جلسه انتخاباتی، مهدیه یاوری، کارشناس دبیرخانه شورای اجتماعی محلات مشهد، با بیان مقدماتی گفت: با توجه به خروجی مثبت شورای اجتماعی محلات به عنوان یک نهاد مردمی همت بر آن شد تا با تغییر و سامان بخشیدن به ساختار قبلی این نهاد بیش از پیش مؤثر واقع شود و به وسیله تمامی مدیران شهری در آینده نیز به رسمیت شناخته شود، بنابراین برای اولین بار شاهد برگزاری انتخابات برای این نهاد هستیم تا نمایندگان محلات مختلف به وسیله مردم همان محلات انتخاب شوند و در این راستا امروز در خدمت شما نمایندگان مجامع هستیم.

وی همچنین در پاسخ به گلایه برخی از نمایندگان که از اعضای قدیمی شورای اجتماعی محله نیز بودند درباره نبود خروجی مناسب جلسات به رغم دریافت تصمیمات مهم، گفت: در چارت جدید اعضا می‌توانند مطالبات و مصوبات خود را در صورت اجرا نشدن در نشست‌های فصلی و جلسات راهبردی از شهردار منطقه و یا دیگر مدیران شهری بالادستی مطالبه کنند. 

برخی از اعضا گمان می‌کنند تنها وظیفه آن‌ها انتقاد است اما ما در کنار انتقادهای سازنده پذیرای راهکارهای عملی شما برای رفع مشکلات نیز هستیم. 

 

سقف مالی مصوبات برداشته شد

در گذشته برای اجرای طرح‌های اعضای شورای اجتماعی محلات سقف مالی در نظر گرفته شده بود اما در آیین‌نامه جدید این سقف نیز برداشته شده است و چنانچه طرح خوبی پیشنهاد شود محدودیت مالی برای اجرا نخواهد داشت. ما امیدواریم در چارت جدید اعضای شورای اجتماعی محلات ما با جملاتی از قبیل «طرح دپو شده» یا «بودجه نداریم» و نمی‌شود و نمی‌توانیم مواجه نشوند چرا که همه سعی ما نیز بر اثربخشی هر چه بیشتر این نهاد است.

با توجه به اینکه در محله ایثارگران تشکل مردمی دارای شرایط مندرج در آیین‌نامه وجود نداشت بنابراین صندلی این مجمع در جلسات شورای اجتماعی این محله خالی می‌ماند اما در این جلسه نماینده مدارس، کسبه و مساجد انتخاب شدند. با توجه به اینکه یک نفر به عنوان نماینده مساجد معرفی شده بود، برای این کرسی انتخاباتی برگزار نشد اما برای کرسی نماینده مدارس توافق شد و در نهایت جواد علیدوست از مدرسه شاهد ثارا... به عنوان نماینده مجمع مدارس انتخاب شد.

عباسعلی فرزان قرقی، عضو هیئت امنای مسجد ولیعصر، نیز از این پس نماینده مساجد در شورای اجتماعی محله ایثارگران خواهد بود. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی