کد خبر : 98817
/ 05:38

دومین دوره مسابقه استانی نجوم در منطقه برگزار شد

مدیر پژوهش‌سرای رازی گفت: دومین دوره مسابقه استانی نجوم ویژه دانش‌آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی و در بخش‌های مختلف به میزبانی این پژوهش‌سرا با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

دومین دوره مسابقه استانی نجوم در منطقه برگزار شد

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرا محله، فریبا معتمدی‌فر با بیان این مطلب افزود: این مسابقات شامل 3 بخش مختلف ساخت ماکت نجومی ویژه ابتدایی و متوسطه دوره اول و دوم، آزمون کتبی آنلاین ویژه متوسطه دوره اول و دوم و آزمون عملی و منتخبان آزمون کتبی ویژه متوسطه اول و دوم بود.

وی ادامه داد: ماکت‌هایی که از کل استان به دستمان رسید بالغ بر 600 اثر بود که پس از داوری به وسیله متخصصان خبره 7 نفر برگزیده شدند .در مرحله کتبی نیز 400 نفر ثبت‌نام کردند و از بین آنان 100 نفر بر اساس امتیاز انتخاب شدند و به مرحله عملی راه یافتند.

مدیر پژوهش‌سرای رازی گفت: مرحله عملی مسابقه استانی نجوم نیز در پژوهش‌سرای رازی برگزار شد و شامل بخش‌های مختلف از جمله کار با نرم افزار stellarium، آشنایی با تلسکوپ و رصد آسمان بود که با هدف کلی دانش‌افزایی برگزار شد.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی نجوم به وسیله آقایان راغب و حسینی ویژه دانش‌آموزان و سرپرستان برگزار شد، خاطرنشان کرد: آقایان ظریف، رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی استان، پورعباس مسئول پژوهش‌سراهای استان، قلندریان کارشناس گروه‌های آموزشی استان، مهدوی مسئول اداره آموزش و پرورش ناحیه7، معاونت آموزشی اداره و خانم تهرانی‌پور کارشناس گروه‌های آموزشی، از نحوه اجرای مسابقه بازدید کردند.

معتمدی‌فر بیان کرد: در پایان مراسم اختتامیه از برگزیدگان مرحله ساخت ماکت‌های نجومی، کتبی و عملی که در کل 18 نفر بودند با اهدای کارت هدیه، تندیس، کتاب نجومی و لوح تقدیر تجلیل شد و با مراسم نورافشانی برنامه خاتمه یافت. 

136511.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی