• خانه
  • اقتصادی
  • هم‌اندیشی کلان‌شهرها درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده
کد خبر : 98835
/ 06:11

هم‌اندیشی کلان‌شهرها درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده

معاون مالی و اقتصادی شهردار روز گذشته به نمایندگی از شهردار مشهد در صدویکمین مجمع شهرداران کلان شهرها حضور یافته بود

هم‌اندیشی کلان‌شهرها درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده

شهرآرا آنلاین - معاون مالی و اقتصادی شهردار که روز گذشته به نمایندگی از شهردار مشهد در صدویکمین مجمع شهرداران کلان شهرها حضور یافته بود، اصلی ترین دستور کار این نشست را موضوع لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد. رضا خواجه نائینی در گفت‌وگو با شهرآرا با بیان اینکه از ٢ هفته پیش تا امروز ٣ جلسه در کمیسیون اقتصادی برای بررسی این لایحه برگزار شده است، افزود: در همین راستا٧٠ درصد پیشنهادهای شهرداری ها نیز در این جلسات بررسی و تأیید شده است. به گفته خواجه نائینی حالا قرار است تا در یک جلسه باقی مانده کمیسیون اقتصادی مجلس که به احتمال قوی طی هفته آینده برگزار می شود، پیشنهادهایی مانند محلی شدن عوارض خودرو و تعیین تکلیف عوارض آلایندگی مورد بررسی قرار گیرد. وی به ابهامات لایحه و راهکارهای آن اشاره کرد که باید در لایحه گنجانده شود و به همین دلیل هم بنا شده است نامه ای از سوی کلان شهرها و سازمان شهرداری ها خطاب به مجلس تنظیم شود. معاون شهردار همچنین نحوه توزیع سهم کلان شهرها در لایحه مالیات بر ارزش افزوده را موضوع دیگری دانست که در این نشست مطرح شده است. خواجه نائینی همچنین در خصوص تصمیم گیری های اخیر درباره آیین نامه استخدامی کارکنان شهرداری ها ابراز امیدواری کرد این آیین نامه طی یک ماه آینده تصویب و معضل بخش زیادی از نیروهای شاغل در شهرداری ها حل شود. 

اما بر اساس مصوبه این نشست از این به بعد شهرداری‌ها مختارند تا در زمینه سازمان‌های ۵۴ و ٨۴ خود تصمیم‌گیری کنند. (سازمان ۵۴، مواردی مانند معاونت‌های شهرداری هستند، سازمان‌هایی وابسته که تصمیمات آن‌ها از سوی شهرداری گرفته می‌شود؛ سازمان‌های ٨۴ نیز سازمان‌هایی با شخصیت حقوقی مستقل‌اند که زیر‌مجموعه شهرداری هستند و هیئت مدیره آن‌ها آزادانه‌تر در انجام امور تصمیم‌گیری می‌کند.)

همچنین طرح مدیریت واحد شهری که از سوی شورای عالی استان‌ها مطرح شده، موضوع دیگری بود که در این جلسه با مخالفت حاضران مواجه و به همین دلیل بنا شد طرح به صورت لایحه جامع از سوی کلان‌شهرها پیشنهاد شود. 

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی