کد خبر : 98928
/ 07:03

پلاک افتخار برای پدر جودوی استان

بیست‌ودومین آیین تجلیل از مفاخر ورزش شهر برگزار شد

پلاک افتخار برای پدر جودوی استان

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - از پنجم تیرماه1328 که در کوچه چهل‌خانه محله طبرسی مشهد دیده به جهان گشود 70سال می‌گذرد و حالا گرد پیری به جانش نشسته است. به او لقب «پدر جودوی خراسان» را داده‌اند؛ لقبی که از جایی در دل تاریخ مسیر نشستن بر پیشانی‌اش را آغاز کرد. شاید از همان روزی که در دانشکده افسری تهران زیرنظر «هاتاناکا» و «جوزن ندا» اساتید ژاپنی فوت‌وفن جودو را یاد گرفت. غلامرضا اسدی، پیش‌کسوت، مربی و پدر جودوی خراسان رضوی حالا در آستانه هفتادمین بهار زندگی‌اش ازسوی معاونت تربیت‌بدنی شهرداری مشهد و در ادامه سلسله آیین‌های رونمایی از پلاک افتخار مفاخر ورزش شهر، مورد تجلیل قرار گرفت. مراسمی که بعد از یکی از افطارهای رمضان98 در محل منزل این استاد واقع‌در بولوار فرامرز عباسی مشهد برگزار شد.

 

در مسیر قدردانی

آیین تجلیل از مفاخر ورزش مشهد به بیست‌ودومین سکانس خود رسید. آیینی که حسن نوری، معاونت سلامت و تربیت‌بدنی شهرداری مشهد، آن را از سیاست‌های اصلی برنامه‌های کاری خود دانست و گفت: شهرداری درراستای سیاست‌هایش در حوزه ورزش، برای آنکه جامعه ورزش، بزرگان و پیش‌کسوتان و مفاخر ورزشی بدانند از یادها نخواهند رفت، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کرده است. نوری افزود: شهردار همواره به حمایت از پیش‌کسوتان تأکید داشتند و معتقدیم با این حمایت‌ها، ورزش شهر روزهای خوبی را برای جامعه به‌همراه خواهد داشت.

 

سرمایه‌ای به نام پیش‌کسوت

«وجود غلامرضا اسدی برای ما سرمایه است و نامش همیشه در سپهر ورزش این استان خواهد درخشید.» این‌ها عباراتی است که رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در مراسم آیین رونمایی از پلاک افتخار پدر جودوی خراسان رضوی به زبان می‌آورد. مهدی زارعی خاطرنشان کرد: هر چه در ورزش داریم، مدیون حضور این پیش‌کسوتان و فداکاری‌هایشان است. او با تجلیل ویژه از خانواده این استاد جودو اذعان کرد: باید ابتدا از خانواده استاد تقدیر کنیم؛ چون اگر افتخاری هم هست، مرهون ایستادگی‌ها و صبر خانواده ایشان است.

 

تلنگری از پلاک افتخار

رئیس سابق هیئت جودو، جوجیتسو و کوراش استان خراسان رضوی که حالا در قامت مشاور و رئیس کمیته امور استان‌های فدراسیون منصوب شده است، یکی از قدیمی‌ها و استخوان‌خردکرده‌های جودوست که در مراسم رونمایی از پلاک افتخار پدر جودوی خراسان حضور داشت. محمودی گفت: باید نگاهی ملی به تجلیل از پیش‌کسوتان داشته باشیم. این بد است که در شهر ما و کوچه‌های ما بزرگانی مانند استاداسدی باشند و مردم ما آن‌ها را نشناسند. وی افزود: اسدی و اسدی‌ها در استان و کشور باید بیشتر شناخته شوند و بیشتر به آن‌ها احترام گذاشت. محمودی با اشاره به تلاش‌های اخیر شهرداری برای تجلیل از پیش‌کسوتان ورزش شهر اظهار کرد: ورزش شهر ما در چند وقت اخیر برکات بیشتری را از شهرداری دیده و این ارزشمند و شایسته‌تقدیر است. حسین محمودی در بخشی از صحبت‌هایش پیام آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو، را که برای این مراسم و تجلیل از پدر جودوی خراسان رضوی تهیه شده بود، قرائت کرد.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی