کد خبر : 98929
/ 07:04

سایپا کورس قهرمانی را برد

دومین دوره جام رمضان فوتسال بانوان مشهد در حالی به پایان رسید که استقبال از این مسابقات نسبت به سال قبل بیشتر شده بود

سایپا کورس قهرمانی را برد

 

شهرآرا آنلاین - مژده رنگیان - دومین دوره مسابقات فوتسال جام رمضان بانوان با عنوان بهار جان‌ها به‌همت تربیت‌بدنی شهرداری مشهد امسال با استقبال خوب بانوان به پایان رسید؛ رقابت‌هایی که با کاستی‌هایی همراه بود، اما به‌طور‌قطع برگزاری مسابقات ورزشی آن‌هم در بخش بانوان در مشهد از ارزش چندین‌برابری برخوردار است و تداوم در برگزاری آن می‌تواند به بهترشدن آن در هر دوره‌ای کمک کند. 

 

پایان 9 شب رقابت دخترانه

درحالی‌که یک هفته از شروع مسابقات جام رمضان در رشته‌های مختلف در سطح شهر می‌گذشت، آغاز مسابقات فوتسال بانوان گرمای بیشتری به تنور این مسابقات داد و هر شب صدای شور‌وهیجان دختران ورزشکار از سالن شهدای شهرداری در منطقه اقدسیه قاسم‌آباد به گوش اهالی محل می‌رسید. در مرحله نخست رقابت‌ها اکثرا هر شب 3 دیدار برگزار می‌شد و به‌همین‌دلیل استارت مسابقات از ساعت21 زده می‌شد تا هرچه‌زودتر در زمانی که سالن در اختیار بانوان است، بازی‌ها به پایان برسد. به‌همین‌خاطر خانواده‌های بازیکنانی که در اولین مسابقه به میدان می‌رفتند، دخترانشان را تا سالن همراهی کرده و بساط افطاری را همان‌جا به راه می‌انداختند تا زمان دیدار فرا برسد. حضور مادران علاوه بر دلگرمی دخترانشان باعث شده بود جو مسابقات نیز با صدای تشویق آن‌ها گرم شود. دوستان بازیکنان هم در سالن حاضر بودند، با اینکه فضای تماشاچیان این سالن چندان بزرگ نیست، اما در بعضی دیدارها آن‌قدر استقبال خوب بود که صدای جیغ و تشویق و شیپور در این شب‌ها سالن را برمی‌داشت.

 

تیم‌هایی که جدول را تغییر دادند

در رقابت‌های امسال، همچون سال گذشته 8 تیم اعلام‌آمادگی کردند و براساس قرعه‌کشی که صورت گرفت، قرار شد بازی‌ها در 2 گروه چهارتیمی پیگیری شود؛ اما در شب نخست بازی‌ها 4 تیم دیگر اعلام‌آمادگی کردند و آن‌ها نیز وارد جدول مسابقات شدند؛ بااین‌تفاوت که رقابت‌ها در 3 گروه چهارتیمی دنبال شد. دور مقدماتی بازی‌ها 6 شب طول کشید و پس از آن بازی‌های ضربدری در 2 شب پیگیری شد و درنهایت پنجشنبه‌شب دیدارهای فینال و رده‌بندی با حضور تیم‌های مدعی برگزار شد. تیم‌های سایپا، طیرانی‌ب، مهراد، آسمان، مشهدالرضا، مدرسه شهید نیک‌پسند، طیرانی‌الف، المپیک، دانشگاه فردوسی، آینده‌سازان، اکباتان و فردوسی تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات بودند که در بین تمامی این تیم‌های مشهدی 2 تیم آینده‌سازان از چناران و المپیک از قوچان نیز در جام رمضان فوتسال بانوان مشهد حاضر شده بودند. این تعداد تیم‌های شرکت‌کننده نسبت به سال گذشته با رشد خوبی همراه بوده و قطعا در سال آینده می‌توان احتمال گرم‌ترشدن‌ این مسابقات را داد.

 

40 گل برای یک تیم!

چهره‌های داخل سالن در این چند شب اغلب آشنا بودند. تقریبا همه بچه‌های تیم فوتسال هیئت فوتبال خراسان رضوی در لیگ برتر فصل گذشته در مسابقات حضور دارند و هر کدام لباس تیم‌های مختلف را به تن کرده‌اند، مانند کاپیتان تیم یعنی مریم رضا‌پور و بهناز افشار که در تیم دانشگاه فردوسی حضور داشتند و فاطمه شریف و فاطمه عامل هم در تیم سایپا به میدان رفتند و باعث شده بود در بیشتر تیم‌ها چند بازیکن باتجربه‌تر نیز حضور داشته باشد. دراین‌بین فقط چند تیم آماتور وجود داشت که نتایج عجیب این رقابت‌ها را رقم زدند. مدرسه شهید نیک‌پسند در 2 دیدار خود شکست‌های سنگینی را تجربه کرد، 25بر1 بازی را به مشهد‌الرضا واگذار کرد و 18بر0 هم مغلوب تیم المپیک شد. تیم‌های اکباتان و آسمان هم به‌د‌لیل حاضرنشدن در شب بازی، باخت فنی خوردند. دور حذفی هم حساس‌ترین دیدارها ‌برگزار شد، آنجاکه 2 تیم آینده‌سازان و مهراد به تساوی پنج‌گله رسیدند و این دیدار به پنالتی کشیده شد. لحظاتی که همه سالن ایستاده بازی را پیگیری می‌کردند که درنهایت تیم مهراد 4بر3 توانست پیروز شود و راهی مرحله نهایی شود تا با دانشگاه فردوسی برای رسیدن به فینال بجنگد. این بازی هم با تساوی 2بر2 به پنالتی کشیده شد؛ اما این‌بار بخت با آن‌ها یار نبود و 2بر1 مغلوب دانشگاه فردوسی شدند.

 

قهرمانی با شکست دانشگاه فردوسی

در شب نهایی مسابقات علاوه بر حضور پرتعداد تماشاچیان نسبت به شب‌های دیگر، بتول گندمی، بانوی عضو شورای شهر مشهد، و سلطانی، رئیس اداره ورزش کارکنان شهرداری مشهد، و ابراهیم‌نژاد، کارشناس ورزش بانوان تربیت‌بدنی شهرداری، نیز حضور داشتند. در دیدار رده‌بندی مشهدالرضا و مهراد به‌مصاف هم رفتند که مهراد توانست با نتیجه 7بر2 پیروز میدان باشد و عنوان سومی را از آنِ خود کند. این درحالی بود که سال گذشته هم آن‌ها در همین جایگاه قرار گرفتند. در بازی فینال 2 تیم مدعی دانشگاه فردوسی و سایپا مقابل هم صف‌آرایی کردند و درنهایت تجربه مربی سایپا بر تکنیک بازیکنان دانشگاه فردوسی چربید و نارنجی‌پوشان 2بر1 برنده شده و قهرمان مسابقات شدند. 

 

شریف: زمان و مکان، کار را سخت کرده بود

فاطمه شریف که فصل گذشته در لیگ برتر به‌عنوان کاپیتان، کاپ قهرمانی نامی‌نو را بالای‌سر برده بود، حالا به مشهد بازگشته است و هدایت تیم سایپا مشهد در جام رمضان را برعهده داشت و البته برای این تیم به میدان هم رفت و درنهایت توانست با دختران تیمش قهرمانی جام را از آنِ خود کند. اوکه چند روز پیش نیز به‌عنوان سرپرست نایب‌رئیسی بانوان هیئت فوتبال خراسان رضوی انتخاب شد ه درباره این مسابقات گفت: این مسابقات به خوبی توانسته شوروهیجان را برای بانوان ورزشکار به‌همراه داشته باشد. اضافه‌شدن تیم‌ها در شب نخست و پس از قرعه‌کشی، کمی کار را سخت و نامنظم کرد و اگر سر فرصت تیم‌ها اضافه می‌شدند، می‌توانستیم در 4 گروه سه‌تیمی رقابت کنیم که شرایط خیلی بهتر می‌شد. وی با اشاره به تیم‌های شرکت‌کننده و سطح مسابقات درباره جوایز تیم‌های نخست اظهار کرد: آن‌طور که گفته شده، 120میلیون تومان جوایز مجموع مسابقات بانوان و آقایان است که اگر حتی 20میلیون تومان هم برای بانوان اختصاص پیدا کند، رقم قابل‌ملاحظه‌ای برای نفرات تیم‌های برتر خواهد بود. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی