کد خبر : 98945
/ 07:41

کمک به کلات

شهردار، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از مناطق سیل‌زده شهرستان کلات بازدید کردند

کمک به کلات

شهرآرا آنلاین - در پی بارش های اخیر و با هدف بررسی چگونگی کمک مدیریت شهری مشهد به سیل زدگان کلات، شهردار، رئیس و شماری از اعضای شورای شهر مشهد از مناطق سیل زده کلات بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی شهردار مشهد در حاشیه این بازدید گفت: باتوجه به بارش های اخیر و اتفاقاتی که در شهرستان کلات رخ داده بود، وظیفه داشتیم ببینیم مدیریت شهری مشهد چه کمکی همانند کمک هایی که به استان های سیل زده سایر نقاط کشور کرده است، می تواند به این شهرستان بکند.

رئیس شورای شهر مشهد نیز در جریان این بازدید گفت: پیشنهادهایی برای رفع مشکل سیل زدگان این شهرستان مطرح شد که تلاش می کنیم در جلسه کاری شورای شهر مشهد در حد مقدورات و چهارچوب های قانونی، امکانات و ظرفیت هایی را برای همکاران خود در مدیریت شهری کلات و به منظور رفاه حال ساکنان این شهرستان فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد، محمدرضا حیدری اظهار کرد: این بازدید با هدف ارزیابی اولیه شرایط شهرستان پس از سیل اخیر در برنامه قرار گرفت و گفت وگویی با مسئولان شهری کلات کردیم که مقرر شد پیشنهادهایی را درباره نحوه کمک مدیریت شهری مشهد، به شهردار بدهند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات کلات باید به شکل ریشه ای و اساسی برطرف شود، گفت: در این زمینه دولت، نمایندگان مجلس و دستگاه های دخیل در امور زیربنایی، نقش بسزایی می توانند ایفا کنند.

حیدری با بیان اینکه کنترل سیلاب های بالادست در شهرستان کلات از اهمیت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: در عین حال مدیریت شهری مشهد با اقداماتی کوتاه مدت، تمهیدات لازم را خواهد اندیشید.

 

مطالعات پدافند غیرعامل؛ نیاز مبرم شهرستان کلات

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای شهر مشهد نیز در جریان این بازدید گفت: مطالعات جدی و منسجمی باید درباره مباحث مرتبط با پدافند غیرعامل و تهدیدهای شهری کلات، انجام و طرحی کلی برای آن تدوین شود؛ چراکه یکی از نیازهای مبرم این شهرستان برای اجرای پروژه های مختلف است.

احمد نوروزی افزود: اقدامات مختلفی در این شهرستان با سرمایه گذاری های زیاد انجام شده است ولی امکان اجرای اشتباه آن ها به لحاظ اصول فنی وجود دارد، لذا مطالعات مذکور یکی از نیازهای اصلی و جدی کلات است.

وی اضافه کرد: شهر کلات صرف نظر از تولیدات دامداری و کشاورزی، ظرفیت گسترده ای در زمینه گردشگری دارد که با تهیه طرح جامع گردشگری و به کارگیری و فعالیت تشکل های شتاب دهنده، به عنوان حلقه واسط میان شهرستان کلات و زائران، گردشگران و شهروندان مشهدی، می توان به بهترین شکل ممکن از آن استفاده و بهره برداری کرد.

وی تاکید کرد: مردم را می توان با تعریف بسته های گردشگری یک روزه، دوروزه و بیشتر به بازدید از مناطق دیدنی و جاذبه های طبیعی این شهرستان فراخواند و از ثمرات آن استفاده کرد.

نوروزی افزود: گروه های شتاب دهنده در زمینه معرفی و رساندن تولیدات و صنایع دستی ساکنان و اهالی شهرستان کلات به جامعه و بازارهای هدف نیز می توانند به ایفای نقش بپردازند و بدون شک، زائران بارگاه منور رضوی بهترین بازار برای ارائه این محصولات هستند.

وی افزود: شهر کلات، با ظرفیت های تاریخی و طبیعی بسیاری که در دل خود دارد، می تواند مکمل فراغتی بسیار خوبی برای زائران و گردشگرانی باشد که مشهد را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

در جریان سیل اخیر شهرستان کلات، حدود ۵۳واحد مسکونی دچار آب گرفتگی شدند که ۱۷واحد از این میزان غیرقابل استفاده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی