• خانه
  • ورزشی
  • شاید دیگر فرصت کسب سهمیه پاراالمپیک نداشته باشیم
کد خبر : 98992
/ 08:18
کاپیتان مشهدی تیم ملی در واکنش به لغو اعزام تیم ملی والیبال‌نشسته زنان به قهرمانی آسیا

شاید دیگر فرصت کسب سهمیه پاراالمپیک نداشته باشیم

مسابقات والیبال‌نشسته قهرمانی آسیا از ۲۰ تا ۲۵خرداد برای کسب سهمیه ورودی بازی‌های پاراالمپیک۲۰۲۰ توکیو در تایلند برگزار می‌شود

شاید دیگر فرصت کسب سهمیه پاراالمپیک نداشته باشیم

شهرآرا آنلاین - مسابقات والیبال‌نشسته قهرمانی آسیا از ۲۰ تا ۲۵خرداد برای کسب سهمیه ورودی بازی‌های پاراالمپیک۲۰۲۰ توکیو در تایلند برگزار می‌شود؛ اما تنها تیم مردان راهی این مسابقات خواهد شد. البته تیم والیبال‌نشسته مردان پیش‌ازاین موفق به کسب سهمیه ورودی پاراالمپیک شده و این مسابقه تنها جنبه آماده‌سازی برای تیم مردان دارد و هدف، کسب عنوان قهرمانی در تایلند است. ازسوی‌دیگر بانوان ایران هنوز موفق نشده‌اند سهمیه المپیک را کسب کنند و این شاید تنهاشانس کسب سهمیه آن‌ها بود؛ اما تیم ملی والیبال‌نشسته زنان در این تورنمنت حضور نخواهد داشت و اعزام نمی‌شود.

 

صلاح دیدیم زنان شرکت نکنند

هادی رضایی، مدیر تیم‌های ملی والیبال‌نشسته، دراین‌باره اظهار کرده است که در این مسابقات تنها یک سهمیه در بخش زنان توزیع می‌شود و چون چین هنوز نتوانسته است سهمیه کسب کند، تصمیم گرفتیم در این مسابقات تیم زنان را که شانسی برای کسب سهمیه نداشتند، اعزام نکنیم و به‌جای آن تیم زنان را به آخرین مسابقه کسب سهمیه که در سال۲۰۲۰ برگزار می‌شود، اعزام کنیم. اما معصومه زارعی، کاپیتان مشهدی تیم ملی والیبال‌نشسته بانوان، می‌گوید بانوان ایران شاید دیگر شانس کسب سهمیه نداشته باشند.

 

خودمان هم راضی به هزینه نیستیم

او درباره این تصمیم فدراسیون تصریح کرد: قطعا موضوع بودجه در آن تأثیر دارد. اعزام تیم کامل 500میلیون تومان هزینه دارد و اگر قرار باشد سهمیه هم کسب نکنیم، اعزام نخواهند کرد و قطعا ما هم راضی به این امر نیستیم که بدون شانس در مسابقات حاضر شویم. زارعی تأکید کرد: بحث شانس کسب سهمیه در مسابقات تایلند هم وجود دارد. چین قهرمان بلامنازع آسیاست که پیش‌از‌این در دنیا هم حرف اول را می‌زد. به‌طورقطع اگر اعزام هم بشویم، نمی‌توانیم جای چین را بگیریم؛ زیرا هیچ‌کدام از شرایط ما به آن‌ها شباهت ندارد. از تمرینات و فعالیت‌های آن‌ها گرفته تا قدرت‌بدنی و سرعت، زندگی ورزشکاران آن‌ها کاملا ورزشی است و حمایت می‌شوند تا فقط تمرکزشان بر روی تمرینات و قهرمانی باشد؛ اما ما متأسفانه باید مدام به فکر کار و درآمدمان باشیم و حتی برای اینکه کارمان را از دست ندهیم، باید از تمریناتمان بزنیم. به‌همین‌خاطر هیچ‌گاه به سطح آن‌ها نخواهیم رسید. کاپیتان تیم ملی گفت: احتمالا تنهاشانسی که خواهیم داشت، مسابقات آسیایی و اقیانوسیه در اواخر سال98 است که البته برگزاری آن قطعی نشده و برای اینکه بلیت پاراالمپیک توکیو را کسب کنیم، باید منتظر برگزاری این رویداد باشیم که البته احتمال برگزارنشدن آن هم وجود دارد. در دوره گذشته برای نخستین‌بار تیم ملی والیبال‌نشسته بانوان در پاراالمپیک شرکت کرد و امیدواریم بتوانیم آن را تکرار کنیم.

 

اصولا اولویت با آقایان است

این ورزشکار مشهدی با اشاره به بدقولی وزارت در پرداخت پاداش مدال‌آوران، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخورد مدیران ما باعث می‌شود ورزشکاران هر روز بی‌انگیزه‌تر شوند. ما در جاکارتا دوم شدیم و قبل از آن به ما قول سکه داده بودند؛ اما حالا که قیمتش بالا رفته است، می‌خواهند حواله بدهند. درحالی‌که به ورزشکاری که از همه زندگی خود زده و برای گرفتن مدال تلاش کرده، چنین‌چیزی ارتباطی ندارد و باید پاداشی که قول داده شده است، پرداخت شود. اگر محدودیت مالی، تورم و گرانی وجود دارد، ما نیز در زندگی خود آن را تجربه می‌کنیم؛ اما آقایان می‌گویند ورزشکار نباید برای سکه ورزش کند! اصلا چرا قول سکه می‌دهند که بعدش بخواهند زیرش بزنند. او همچنین درباره برگزاری دومین دوره لیگ جهانی والیبال‌نشسته مردان در مشهد و جای خالی مسابقات بانوان تصریح کرد: مسابقات با همکاری شهرداری مشهد برگزار می‌شود و قطعا میزبانی از رقابت‌های بانوان هزینه مضاعفی برای حامی مالی داشته است. ازسوی‌دیگر اصولا اولویت با آقایان است. مسابقات بین‌المللی بانوان هم حواشی خودش را دارد، مثلا در ایران تیم‌های بانوان اجازه ندارند با مربی مرد در زمین مسابقه حاضر شوند، درحالی‌که تیم‌های آسیایی مانند چین و ژاپن، چنین‌شرایطی دارند.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی