کد خبر : 99028
/ 10:18

ائتلاف نامرئی برای ابقای لاریجانی

فراکسیون ولایی، گزینه ای برای ریاست مجلس معرفی نکرد تا دوئل بهارستان میان عارف و لاریجانی شکل گیرد

ائتلاف نامرئی برای ابقای لاریجانی

شهرآرا آنلاین - براساس اعلام قبلی، بناست امروز انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس دهم برای آخرین سال خود برگزار شود. در این رقابت قرار است ٣فراکسیون سیاسی قوه‌مقننه یعنی فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان)، فراکسیون مستقلان (یاران لاریجانی و اعتدالیون) و ولایی (اصولگرایان)، نقش‌آفرینی و صدرنشینان بهارستان را انتخاب کنند. طی سال‌های گذشته، کسی نتوانسته است صندلی علی لاریجانی، آقای همیشه رئیس‌ِ خانه ملت را از او بگیرد، اما اتفاقات سال گذشته، اصلاح‌طلبان را برای کسب ریاست قوه مقننه امیدوار کرده است. در انتخابات گذشته هیئت‌رئیسه، بعد‌از آنکه حمیدرضا حاجی‌بابایی، از فراکسیون نمایندگان ولایی، ساز ناکوک با حضور علی لاریجانی در انتخابات را نواخت، موجب شد آن دو و محمد‌رضا عارف، گزینه فراکسیون امید، در دور اول، نتوانند به نتیجه برسند. همین باعث شد اصولگرایان با احساس خطر، به نفع لاریجانی کوتاه بیایند و علی‌رغم نارضایتی از او، صندلی آقای رئیس را به اصلاح‌طلبان ندهند. امسال هم گویا اصولگرایان بنا دارند از تجربه سال قبل، درس بگیرند. سیدحسین نقوی‌حسینی، سخن‌گوی فراکسیون نمایندگان ولایی، با اشاره به نشست عصر دیروز این فراکسیون برای انتخابات هیئت‌رئیسه پارلمان، گفت: در این جلسه قرار بر این شد فراکسیون برای ریاست مجلس کاندیدایی معرفی نکند. وی ادامه داد: محمد‌‌حسن فرهنگی و عبدالرضا مصری به‌عنوان نواب رئیس معرفی می‌شوند. نماینده ورامین در مجلس اضافه کرد: احمد امیرآبادی‌فراهانی، اکبر رنجبرزاده و امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، گزینه‌های فراکسیون برای انتخاب دبیران هستند و تنها گزینه فراکسیون برای کارپردازی هیئت‌رئیسه، اسدا... عباسی خواهد بود.

فراکسیون امید در بهارستان هم برای ماراتن امروز، فهرستی منتشر کرده است. آن‌طور‌که تسنیم گزارش کرده است، محمد‌رضا عارف، رئیس این فراکسیون برای ریاست مجلس و مسعود پزشکیان و علی مطهری هم به‌ترتیب برای نواب اول و دوم کاندیدا خواهند شد. محمدعلی وکیلی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، علی‌رضا رحیمی‌،فاطمه سعیدی و بهروز بنیادی هم گزینه‌های اصلاح‌طلبان برای مسئولیت دبیری هیئت‌رئیسه هستند. عبدالکریم حسین‌زاده، مهدی مقدسی و محمود صادقی هم برای کارپردازی کاندیدا می‌شوند. البته رئیس این فراکسیون، این فهرست را تأیید نکرده است و برای عملکرد این فراکسیون گویا باید تا دقیقه‌٩٠ منتظر بمانیم.

فراکسیون مستقلان ولایی برای انتخابات امروز بهارستان و ریاست مجلس، همچنان روی گزینه علی لاریجانی تکیه دارد. غلامرضا کاتب، رسول خضری و سمیه محمودی، به‌عنوان دبیر گزینه‌های فراکسیون مستقلان برای رقابت با دیگر فراکسیون‌های مجلس درنظر گرفته شده‌اند. نام بهروز نعمتی و محمد آشوری هم به‌عنوان کارپرداز در این فهرست مشاهده می‌شود. باید منتظر بود و دید که خرداد پرحادثه که چند‌سالی برای خانه ملت بی‌معنا بوده است، آیا مردم را شگفت‌زده خواهد کرد یا خیر. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی