کد خبر : 99144
/ 08:57

نسیم قدر در حریم رضوی

آئين احيای شب بيست و سوم رمضان در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد

نسیم قدر در حریم رضوی

شهرآرا آنلاین - شب است اما این شب با همه شب‌های سال متفاوت است، شب قدر است دیگر. شب سرنوشت. شبی که هر کس را به قدرش می‌بخشند؛ و اینجا مشهد حرم مطهر امام مهربانی‌ها محل دلدادگی‌ها، محل بندگانی که برای بخشیدن قدرش، «دل» به خدا و معصومین بسته‌اند و هر دلی هم به ظرفیتی که برای خودساخته است سایر هم نوعان و بندگان را می‌بخشد.

شب قدر، شبی است که در آن قرآن کریم بر پیامبر نازل‌شده است. خداوند متعال هم به عظمت و فضیلت شب قدر در قرآن اشاره‌کرده و سوره‌ای به نام، سوره قدر را نازل کرده است؛ و فضیلت این شب را برتر از هزاران ماه می‌داند. نمی‌توان از شب نزول قرآن از پیامبر (ص) سخن نگفت آنجایی که می‌فرمایند که از خداوند به دور باد و نفرین بر کسی که به شب قدر برسد و زنده باشد، اما آمرزیده نشود.

در همین راستا شب گذشته در حرم مطهر رضوی، ویژه‌برنامه شب احیای ۲۳ ﻣﺎه ﻣﺒﺎرک رﻣﻀﺎن با برپایی بزرگترین ﻣﺤﻔﻞ ﻗﺮآﻧﯽ جهان اﺳﻼم به پایان رسید و بعد از دعای جوشن کبیر برنامه سخنرانی و قرآن سر گرفتن با حضور آیت الله سیداحمد خاتمی برگزار ‌شد.

 

قدیمی‌ترین نهج البلاغه جهان

به گزارش آستان نیوز، یکی دیگر از برنامه‌های روز گذشته و هم‌زمان با ایام شهادت مولای متقیان امام علی(ع) رونمایی از قدیمی‌ترین و نفیس‌ترین نسخه نهج‌البلاغه جهان در دهمین برنامه «سه‌شنبه‌های فرهنگی» بود. 

این نهج البلاغه مربوط به قرن ۶ و به خط محمد بن محمد بن احمد النقیب در سال ۵۴۴ کتابت و از سوی مرحوم فاضل خان در ١٠۶۵ وقف کتابخانه آستان قدس رضوی شده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی