کد خبر : 99146
/ 08:59

جشنواره‌ای ملی «کاما» برای توان‌یابان

توان‌یابان کشورمان نیز مانند دیگر شهروندان نویسندگان و شاعران و به‌طور کلی اهالی قلمی را در میان خود پرورده‌اند که در جای خود می‌توانند در عرصه نگارش تأثیرگذار باشند.

جشنواره‌ای ملی «کاما» برای توان‌یابان

شهرآرا آنلاین - توان‌یابان کشورمان نیز مانند دیگر شهروندان نویسندگان و شاعران و به‌طور کلی اهالی قلمی را در میان خود پرورده‌اند که در جای خود می‌توانند در عرصه نگارش تأثیرگذار باشند. این تأثیر را نظر به محدودیت‌هایی که برای این قشر از اهالی قلم وجود دارد، با توجه ویژه به آن‌ها می‌توان پررنگ کرد. 

نخستین جشنواره ملی «کاما» (کتاب افراد دارای معلولیت ایران) گامی در مسیر همین توجه است که انجمن نابینایان ایران و انجمن علمی و آفرینش‌های هنری معلولان ایران با مشارکت مؤسسه خانه کتاب و دیگر نهادها برداشته‌اند. 

بر پایه فراخوان این مسابقه، نخستین جشنواره ملی «کاما» با هدف توجه جامعه به معلولان کشور، شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر حوزه افراد دارای معلولیت، تقدیر از آثار برتر معلولان اهل قلم و تقدیر از آثار برتر نویسندگان، پژوهشگران و مترجمان در موضوع انواع معلولیت برگزار می‌شود. 

همچنین دبیرخانه جشنواره از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت کرده است که با پرکردن کاربرگ مخصوص جشنواره، کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانه ارسال کنند. آثار ارسالی باید برای نخستین بار در ۵سال اخیر(١٣٩٧-١٣٩٣) منتشر شده باشند و کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد. همچنین آثاری در این جشنواره داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت‌نام را پر کند و به همراه ٢ نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند. آثار دریافت شده بازگردانده نخواهد شد.

از جمله محورهای نخستین جشنواره ملی «کاما» می‌توان به آسیب‌های اجتماعی مربوط به انواع معلولیت، توان‌بخشی افراد دارای معلولیت، روان‌شناسی مشاوره و پیشگیری از انواع معلولیت، شهرسازی و فضاهای شهری و مناسب‌سازی آن‌ها برای افراد دارای معلولیت، تربیت بدنی و فضاهای ورزشی و مناسب‌سازی آن‌ها برای افراد دارای معلولیت، پزشکی مرتبط با افراد دارای معلولیت، ادبیات داستانی، شعر، هنر، تاریخ و... (شامل آثار افراد دارای معلولیت) و کتاب‌های نشر بریل اشاره کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ٣١ مرداد‌ماه ١٣٩٨ آثار خود را به نشانی تهران، خیابان استاد نجات الهی، خیابان اراک، پلاک ۴۶، طبقه همکف ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای

www.ADLhamgam.ir مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های ٨٨٩١٣۶۶٣- ٠٢١و ٨٨٩٠۶۶٧٠-٠٢١ تماس بگیرند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی