کد خبر : 99157
/ 09:36

خط و نشان کاسب تحریم برای وزیر !

حاشیه های استیضاح زنگنه همچنان ادامه دارد

خط و نشان کاسب تحریم برای وزیر !

شهرآرا آنلاین - چند روز پس‌از کلید‌خوردن طرح استیضاح وزیر نفت، پای بابک زنجانی هم به این موضوع باز شد. یکشنبه هفته گذشته بود که یکی از نمایندگان مجلس از تدوین طرحی برای استیضاح زنگنه وزیر نفت خبر داد و گفت: در‌حال جمع‌آوری امضا برای این طرح هستیم. چند روز بعد، یک نماینده دیگر بدون اعلام تعداد امضاهای این استیضاح، صرفا مدعی افزایش امضاها شد. ابوالفضل ابوترابی همچنین مدعی شد: اخیرا ٣کارت‌خوان فروش در دفتر وی کشف شده که ١٠میلیارد‌تومان گردش مالی این کارت‌خوان‌ها بوده است؛ یکی از این کارت‌خوان‌ها به نام یکی از آبدارچی‌های دفتر آقای زنگنه است. وی این را هم اضافه کرد که «مأموران امنیتی علاوه‌بر کشف کارت‌خوان در دفتر وزیر نفت، مقادیری طلا و دلار نیز در دفتر آقای وزیر کشف کرده‌اند، که این مسئله موجب اختلافات و بحث‌هایی بین زنگنه و وزیر اطلاعات در هیئت‌دولت شده است. وزیر نفت اعلام کرده که دراین‌زمینه با وزارت اطلاعات همکاری نخواهد کرد.» بااین‌حال، روابط عمومی وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای در‌این‌باره توضیح داد: «پوز کارت‌خوان در دفتر وزیر نفت ازسوی یک کارمند اداری آن دفتر استفاده شده است که این موضوع از‌سوی معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات پیگیری شد و با کارمند خاطی برخورد مقتضی صورت گرفت.» در این اطلاعیه آمده است: «گردش ١٠میلیارد تومانی پوز‌های یاد‌شده صحت ندارد. همچنین میزان گردش و تراکنش‌های ثبت‌شده در کارت‌خوا‌ن‌ها صرفا دلیل بر وجود و اثبات تخلف و جرم احتمالی در تمامی تراکنش‌های ثبتی نیست.» در اطلاعیه وزارت اطلاعات ضمن تکذیب ادعای کشف مقادیری طلا و ارز و اختلاف بین وزرای نفت و اطلاعات درباره این قضیه تأکید شده است: «در سایر اقدامات مقابله با مفاسد در وزارت نفت، وزیر محترم نفت حمایت و پشتیبانی از اقدامات ضد‌فساد وزارت اطلاعات داشته‌اند.» اما روز گذشته خبری منتشر و پای بابک زنجانی، متهم معروف و جنجالی، هم به پشت پرده این استیضاح باز شد.

اصغر هندی، نماینده حقوقی وزارت نفت، در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به اینکه آیا شایعه تهدید وزیر نفت از‌سوی بابک زنجانی پیش از جریان‌سازی‌های اخیر علیه وزیر نفت صحت دارد، بیان کرد: در ادامه جلساتی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برای تبادل‌نظر درباره مسائل مرتبط با پرونده در زندان و با حضور بابک زنجانی برگزار می‌شود، چهارشنبه اول خرداد‌۹۸ نیز جلسه‌ای تشکیل شد که در آنجا آقای زنجانی ادعا کرد استیضاح آقای زنگنه در مجلس رأی خواهد آورد. نماینده حقوقی وزارت نفت همچنین گفت: زنجانی در این جلسه مدعی شد که «به‌زودی جای ما با هم عوض خواهد شد و من آزاد می‌شوم و شما زندانی می‌شوید!».

هندی اضافه کرد: البته زنجانی تاکنون چندین شکایت علیه مسئولان مختلف کشور از‌جمله وزیر نفت به‌دلیل اخلال در نظام اقتصادی مطرح کرده و این شکایت‌ها و تهدیدها عادی شده است. وی همچنین تأکید کرد: وزارت نفت با کمک و حمایت دستگاه قضایی همچنان پیگیر دریافت مطالبات از بابک زنجانی است. البته عصر دیروز رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی این ادعا واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی