کد خبر : 99164
/ 09:50

کاهش مخاطبان تلگرام پس‌از حذف هاتگرام و تلگرام طلایی

اگر کمی تخصص در حوزه فناوری داشته باشید، قطعا این روزها در جمع‌های خانوادگی، درخواست‌های زیادی دریافت می‌کنید مبنی‌براینکه تلگرام را روی گوشی‌های هوشمند خانواده راه بیندازید یا با این سؤال که آیا نصب فلان نسخه تلگرام خوب است یا نه، روبه‌رو می‌شوید.

کاهش مخاطبان تلگرام پس‌از حذف هاتگرام و تلگرام طلایی

شهرآرا آنلاین - سرادار| از زمانی‌که گوگل در اردیبهشت امسال، شمشیر را روی طلگرام و هاتگرام از رو بست و آن‌ها را بی‌اجازه کاربران حذف کرد و دیگر اجازه نصب این دو نرم‌افزار را نداد، جماعتی که به کمک این دو تلگرام نورچشمی فارسی‌، ارتباطات روزانه خود را در فضای مجازی انجام می‌دادند، حسابی سردرگم شدند و به‌دنبال راهکار برای دور‌زدن فیلترینگ تلگرام افتادند.

پردازش آمار منتشرشده از ٣٠آزمایشگاه شبکه اجتماعی دانشگاه تهران نشان می‌دهد میزان بازدید مجموع مطالب تلگرامی در اردیبهشت‌۹۸، نسبت‌به فروردین امسال، به‌طور میانگین بیش‌از ۹۴‌میلیون بار در هر روز کاهش داشته است؛ این در‌حالی است که میزان تولیدات کانال‌های تلگرامی در اردیبهشت‌ماه در مقایسه با فروردین، ۱۱۳‌هزار بار در هر روز افزایش داشته است.

معنای این اتفاق، آن است که دسترسی ادمین‌های کانال‌های تلگرامی به تلگرام قطع نشده است و آن‌ها به تولید محتوای خود در این شبکه اجتماعی با گستردگی بیشتر ادامه داده‌اند، اما دسترسی بخشی از مردم به تلگرام قطع شده و همین موضوع باعث کاهش چشمگیر بازدید مطالب کانال‌های تلگرامی شده است.

مقایسه کل بازدیدهای کانال‌های تلگرامی، در بازه زمانی دو هفته پس‌از حذف هاتگرام و تلگرام طلایی و دو هفته قبل از آن، نشان می‌دهد تا دو هفته بعد‌از حذف تلگرام، به‌طور میانگین در هر روز ۱۳۶‌میلیون بار مطالب کل کانال‌های تلگرامی بازدید کمتری داشته است و شاهد افت ۱۱‌درصدی بازدیدها، در دو هفته بعد‌از حذف تلگرام طلایی و هاتگرام بوده‌ایم

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی