کد خبر : 99166
/ 09:53

حیات شبانه موزه های حرم مطهر رضوی

امسال برای اولین بار به پیشنهاد معاونت گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و حمایت و همراهی آستان قدس رضوی، موزه های حرم مطهر رضوی حیات شبانه داشتند.

حیات شبانه موزه های حرم مطهر رضوی

شهرآرا آنلاین - راستگو| سال گذشته بود که محمدرضا کارگر، مدیر کل امور موزه های کشور، قول امکان بازدید شبانه از موزه های کشور در رمضان آینده را داد، اما رمضان امسال هم از راه رسید و این قول در موزه های میراث فرهنگی کشور به اجرا نرسید. داستان در موزه های حرم مطهر رضوی(ع) اما امسال متفاوت است. برای اولین بار یک ساعت بعد از افطار، این موزه ها میزبان زائران و مجاوران مشهد هستند.

نرگس شالچیان، مدیر گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، در این رابطه به شهرآرا می گوید: به منظور حیات شبانه شهر در طول ماه مبارک رمضان، با هماهنگی اداره موزه ها و کتابخانه های آستان قدس رضوی تورهایی را برای بازدید از موزه های حرم مطهر و همچنین حرم شناسی برنامه ریزی کردیم که تا کنون حدود ۴۵٠ نفر از آن استقبال کرده اند و پیش بینی می شود تا پایان ماه مبارک رمضان این رقم به ٧٠٠ نفر برسد. این تورها که از ساعت ٢١ شروع می شود و تا ساعت ٢۴ ادامه دارد، به بازدید از موزه، حرم شناسی و آشنایی با مفاخر مدفون در حرم مطهر رضوی اختصاص می یابد.

شهروندان مشهدی برای شرکت در این تورها می توانند به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه خود مراجعه و به صورت رایگان در تور ثبت نام کنند

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی