کد خبر : 99211
/ 08:54
وعده دیدار، جمعه ٩ صبح، میدان پانزده خرداد

برای دفاع از آرمان قدس می‌آییم

برای دفاع از آرمان قدس می‌آییم

شهرآرا آنلاین - بنیامین یوسف زاده| در چهلمین سالگرد پیام تاریخی امام خمینی(ره) در نام گذاری روز قدس، مردم روزه دار مشهد در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با مشت های گره کرده به مصاف تزویر، استکبار جهانی و غده سرطانی دنیا، اسرائیل، می روند تا بار دیگر با آرمان والای مسجدالاقصی، نخستین قبله گاه مسلمانان، همنوا شوند. 

مراسم روز جهانی قدس امسال در مشهد رأس ساعت ٩ صبح روز دهم خرداد مصادف با بیست و پنجم رمضان از محل میدان پانزده خرداد آغاز می شود و همشهریان روزه دارمان مسیر این میدان تا حرم مطهر رضوی را برای حضور در این راهپیمایی و همچنین شرکت در نماز دشمن شکن جمعه طی خواهند کرد. استاندار خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی نیز در پیام های جاگانه ای مردم ولایتمدار استان را به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

شهرداری مشهد نیز همپای دستگاه های اجرایی دیگر، با فراهم آوردن بسترهای لازم برای حضور هرچه باشکوه تر مردم در این آوردگاه حماسی، قرار است به صورت رایگان در ٢ حوزه اتوبوس رانی و قطارشهری خدمت رسانی کند. در همین رابطه مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی مشهد از سرویس دهی رایگان ٢۵٠ دستگاه اتوبوس به راهپیمایان روز جهانی قدس خبر داده و گفته است این خدمت رسانی از ٢٠ پایانه درون شهری به منظور انتقال راهپیمایان به نزدیک ترین نقطه مبدأ راهپیمایی به صورت رایگان از ساعت ٧ صبح انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مشهد، سید مهدی حسینی پویا ادامه داد: همچنین در مسیر برگشت، سرویس دهی از ۵ پایانه موقت اطراف حرم مطهر رضوی با ٢۵٠ دستگاه اتوبوس انجام می شود.وی بیان کرد: این ۵ پایانه شامل حرم مطهر خیابان شیرازی، میدان بیت المقدس در مسیر بی آرتی، میدان طبرسی، خیابان شهید نواب صفوی و خیابان خسروی از چهارراه خسروی نو به سمت چهارراه مدرس است. همچنین مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری شهرداری مشهد با اشاره به ارائه خدمات رایگان خطوط قطارشهری از ساعت ٧ صبح تا ساعت ١۵ روز جمعه ١٠ خرداد به راهپیمایان روز جهانی قدس گفت: در بازه زمانی اعلام شده در خط یک ١٣۴ اعزام مسافری پیش بینی شده که سرفاصله زمانی حرکت قطارها در بازه شروع و پایان راهپیمایی را به حدود ۵ دقیقه می رساند. همچنین با پیش بینی ٢٠ اعزام فوق العاده در طول مسیر خط یک آمادگی داریم در صورت ازدحام مسافری در بازه شروع و پایان راهپیمایی، سرفاصله زمانی حرکت قطارها را کاهش دهیم. وحید مبین مقدم با بیان اینکه سرویس دهی خطوط قطارشهری در روز جمعه از ساعت ٧ صبح آغاز و تا ساعت ٢٢ صورت می پذیرد افزود: برای خط ٢ قطارشهری نیز در بازه شروع و پایان راهپیمایی ٩٨ اعزام مسافری با سرفاصله زمانی ١٠ دقیقه پیش بینی کرده ایم. 

همچنین محمدباقر سلیمی، رئیس پلیس راهور استان از تمهیدات ترافیکی ویژه راهپیمایی روز قدس در شهر مشهد خبر داد و در تشریح آن گفت: در این مراسم که از میدان پانزده خرداد، خیابان امام رضا، شروع خواهد شد، تجمع آقایان ضلع شرقی و بانوان ضلع غربی به سمت حرم مطهر خواهد بود. محدودیت توقف وسایل نقلیه از ساعت ٨ تاریخ ١٠خرداد تا پایان مراسم در طول مسیرهای رینگ میدان پانزده خرداد و مسافت ۵٠ متر در اضلاع مجاور، طول خیابان شهید اندرزگو و رینگ میدان بیت المقدس در ٢ سمت خیابان ممنوع خواهد بود. 

اما به گفته حجت الاسلام محمد سلطانی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، سخنران اصلی مراسم روز قدس امسال مشهد، سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، است که بعد از این مراسم به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی