کد خبر : 99253
/ 08:06

فریاد مردم برای آزادی قدس

مشهدی ها با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر بر پیمان خود با ملت مظلوم فلسطین تأکید کردند

فریاد مردم برای آزادی قدس

شهرآرا آنلاین - ملیحه فلاح - از اولین فریاد «هیهات منا الذله» ملت ایران در راستای حق‌خواهی مسلمانان برای آزادسازی اولین قبله جهان اسلام و دفاع از فلسطینیان رنجیده از ظلم رژیم صهیونیستی ۴٠ سال می‌گذرد. اکنون نیز این ملت غیور گوش به فرمان رهبر خود پرشورتر از گذشته در آخرین جمعه ماه رمضان فریاد ظلم‌ستیزی را سر دادند.

روز گذشته خیابان امام‌رضا(ع) مشهد شاهد حضور پرشور اقشار مختلف مردم اعم از بازاری، ورزشکار، کارمند، کارگر و ... بود که در کنار مسئولان استان و شهر آمدند تا فریاد عدالت‌خواهی‌شان را به گوش جهانیان برسانند. از این رو، استانداری خراسان رضوی و شورای شهر مشهد نیز از این حضور پررنگ مجاوران و زائران بارگاه امام هشتم(ع) در راهپیمایی روز جهانی قدس، قدردانی کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام‌جمعه مشهد در جریان این راهپیمایی در جمع خبرنگاران گفت: حضور پرشور مردم در این مراسم این واقعیت را ثابت می‌کند که آمریکا و صهیونیست‌ها در مقابل یک حکومت یا نظام نیستند بلکه با یک جریان و بیش از ٨٠ میلیون ‌انسان طرف‌اند.

آیت‌ا... سید احمد علم‌الهدی با بیان اینکه در این مسیر‌ هیچ‌چیز جلودار ما نیست افزود: نه تحریم اقتصادی و نه جنگ مانع حرکت ما نمی‌شود. دشمنان بدانند ما این مسیر را انتخاب کرده‌ایم. ۴٠ سال آمده‌ایم و ۴٠ سال دوم را هم در همین مسیر ادامه می‌دهیم.

 

﷯ پایبندی ملت ایران به اصل دفاع از مظلوم

استاندار خراسان رضوی هم که همپای دیگر شهروندان مشهدی در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران گفت که حضور پرشور مردم در این آوردگاه حماسی نشان‌دهنده پایبندی ملت ایران به اصل دفاع از مظلوم است. به گفته علیرضا رزم‌حسینی، روز جهانی قدس در حقیقت روز آزادی‌خواهی و دفاع از ملت مظلوم فلسطین در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی است.

وی به این نکته هم اشاره کرد که همه مردم جهان به‌‌‌ویژه ملت‌های مسلمان در روز جهانی قدس یک‌صدا فریاد رهایی مردم فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها را سر می‌دهند و بدون‌شک این همراهی، روحیه مبارزه را در فلسطینیان تقویت خواهد کرد.

 

﷯ تقویت روحیه مردم فلسطین برای تدوام مبارزه

تولیت آستان قدس رضوی هم در حاشیه راهپیمایی روز جهانی به میان خبرنگاران آمد و از پیام حضور پرشور مردم در این مراسم این‌گونه گفت: حضور باشکوه مردم روحیه مردم فلسطین را که در اسارت رژیم صهیونیستی قرار دارند، برای تدوام مبارزه تا آزادی فلسطین تقویت می‌کند. حجت‌الاسلام احمد مروی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس هرسال باشکوه‌تر از قبل برگزار می‌شود افزود: این مراسم در نزدیک شدن به هدف آزادی قدس شریف، قبله اول مسلمین جهان، اثر بسیار زیادی دارد.

 

﷯ وحدت در مقابل تهدیدها، پیام ملت ایران

رئیس شورای شهر مشهد نیز راهپیمایی امسال روز قدس را یک راهپیمایی متفاوت دانست و افزود: با توجه به تهدیدهای آمریکا در منطقه، امروز حضور وحدت‌آفرین مردم ایران پیام روشنی برای کسانی است که نقشه تحت فشار قرار دادن این ملت را کشیده‌اند. محمدرضا حیدری افزود: حضور پررنگ مردم نشان می‌دهد ‌آن‌ها برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی، انقلاب و تمامیت ارضی ایران همه در کنار هم هستند. وی با تأکید بر اینکه این حضور پرشور بر عرصه بین‌الملل نیز تأثیر‌گذار خواهد بود گفت: مسئولان در بخش مدیریتی و برنامه‌ریزی جامعه باید از این انسجام و همدلی مردم استفاده کنند و هرچه سریع‌تر تدبیری برای برطرف کردن مشکلات این مردم حق‌شناس به‌ویژه در زمینه معیشتی بیندیشند. رئیس شورای شهر مشهد این حضور باشکوه را نشان‌دهنده همراهی مردم با رهبر معظم انقلاب و دولت خدمتگزار دانست که در این شرایط نیز همه در کنار هم هستند. رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد نیز در حاشیه این مراسم، مسئله قدس را مسئله مظلومیت ملت فلسطین دانست و گفت: تمام کسانی که به انسانیت پایبند هستند از این مردم مظلوم دفاع می‌کنند. احمد نوروزی در ادامه افزود: حضور در راهپیمایی روز قدس یک وظیفه در اعلام انزجار از ظالمان جهان است. «هر آزاده‌ای که دلش برای دفاع از حق و انسانیت بتپد، فارغ از هر دین و مذهبی، روز قدس را گرامی می‌دارد.» این را هم رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد گفت و افزود: ملت ایران در ۴٠ سال گذشته نشان داده است از آزادگی و احقاق حقوق مردم فلسطین دفاع می‌کند. محمدهادی مهدی‌نیا ابراز امیدواری کرد که دیگر مسلمانان جهان نیز با ما همصدا شوند و برسد روزی که این جرثومه فساد را از این منطقه حذف کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به حضور کوبنده شهروندان پایتخت معنوی ایران در راهپیمایی روز قدس گفت: ملت ایران پس از گذشت ۴٠ سال همچنان برعهد خود با امام خمینی(ره) هستند.

احسان اصولی با تاکید براینکه این سیل خروشان در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر خود به خیابان‌ها آمدند اضافه کرد: دشمنان این ملت که طمع در انشقاق صفوف متحد ملت ایران را دارند بدانند که مردم مسیر انقلاب را تقویت می‌کنند و نظام جمهوری اسلامی برای به دست آوردن اهداف خود به جلو حرکت می‌کند. محمد حسین ودیعی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد نیز از آکنده شدن قلب هر مسلمانی از ظلم به مظلوم گفت و افزود: از هر راهی باید برای اعلام اعتراض به این ظلم در سطح جهان استفاده کرد. علیرضا شهریاری، دیگر عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد، نیز در حاشیه این مراسم گفت: همه مردم آزاده جهان با حضور در این راهپیمایی مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان می‌رسانند.

 

﷯ آزادسازی فلسطین، اولویت ملت ایران

نصرا... پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات، هم که همپای دیگر شهروندان در راهپیمایی حضور یافته بود گفت: حضور چشمگیر مردم نشان می‌دهد که هیچ موقع از مسائل اصلی و اولویت‌هایی که از روز اول انقلاب به آن توجه داشته‌اند دست بر نمی‌دارند. از این رو، مسئله آزادسازی فلسطین و از بین بردن رژیم غاصب اسرائیل اولویت ما بوده و خواهد بود و با تمام مشکلات پای آن خواهیم ایستاد.

رضا شیران خراسانی، دیگر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، نیز به ایسنا گفت: روز قدس نماد مبارزه با استکبار، استثمار و شنیدن فریاد مظلومان است و هرسال این حرکت سبب می‌شود ‌مبارزه با استکبار، ظالم، ظلم، استعمارگری و استثمارگری در جهان کمتر شود. امیدواریم روزی برسد که استکبار از بین برود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی نیز که به عنوان سخنران پایانی این مراسم در شهر مشهد حضور پیدا کرده بود، با اشاره به اینکه حسن روز قدس هوشیاری و بیداری ملت‌هاست و همین موضوع مورد تأکید امام خمینی(ره) بوده است افزود: موضوع معامله قرن که از سوی استکبار در جهان اسلام مطرح شده است به نظر برخی‌ها ابعاد صرفا اقتصادی دارد و از نظر بعضی از کشورهای مرتجع منطقه کمک به این روند کمک به فلسطین است اما اگر این موضوع درست فهمیده نشود، انحرافی ایجاد می‌کند که ممکن است تا ده‌ها سال ادامه پیدا کند.

به گفته سعید جلیلی مسئله فلسطین در ٧ دهه گذشته نشان می‌دهد ‌استکبار جهانی به دنبال منافع خود با ترفندهای مختلف است.

وی با اشاره به اینکه عبرت‌آموزی از موضوع فسلطین می‌تواند همه مشکلات ما در برخورد با دشمنان را حل کند گفت: استکبار نمی‌تواند جنگ نظامی انجام دهد. بنابراین می‌گوید ‌به دنبال جنگ نیستیم اما جنگ اقتصادی و تحریم را در پیش گرفته است.

در پایان این مراسم قطعنامه روز جهانی قدس در ۵ بند خوانده شد. حضور اتباع کشورهای عراق و افغانستان نیز در کنار زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی یکی از جلوه‌های ویژه راهپیمایی روز قدس مشهد بود.

سرپرست فرمانداری مشهد نیز از افزایش هفتاددرصدی حضور مردم مشهد در راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد و به ایرنا گفت: بر اساس برآوردها حدود ۲۲۰ هزار نفر در راهپیمایی این کلان‌شهر شرکت کردند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی