کد خبر : 99290
/ 09:46

«نه» به «معامله قرن»

راهپیمایی سراسری و باشکوه مردم ایران در حمایت از فلسطین برگزار شد

«نه» به «معامله قرن»

شهرآرا آنلاین - مردم روزه‌دار و استکبارستیز ایران با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش‌از ۹۰۰‌نقطه کشور فریاد «مرگ بر اسرائیل» سر دادند. راهپیمایی روز گذشته در‌حالی برگزار شد که طی ماه‌های اخیر دولت آمریکا به‌منظور حمایت از رژیم صهیونیستی، طرحی موسوم به «معامله قرن» را کلید زده است. به‌همین‌دلیل آن‌طور‌که پیش‌تر اعلام شده بود، شعار سراسری این مراسم پرشکوه، «روز جهانی قدس، پیروزی جبهه مقاومت، شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین، پیش به‌سوی قدس» نام‌گذاری شده بود. اظهارات مقامات و مسئولان کشور هم در این مراسم درباره این طرح آمریکا بود.حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، که درمیان جمعیت شرکت‌کننده در این مراسم حضور داشت، با بیان اینکه دشمنان اسلام در دو سال گذشته توطئه‌های جدیدی علیه قدس طراحی کرده‌اند که البته به نتیجه نرسیده است، تصریح کرد: دشمنان، قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کردند که جز یکی‌دو کشور کوچک، هیچ‌کشوری در جهان از آن حمایت نکرد. آنان همچنین جولان را از آنِ رژیم صهیونیستی معرفی کردند که هیچ کشور و نهاد بین‌المللی از آن حمایت نکرد. روحانی تأکید کرد: بی‌تردید موضوع معامله قرن نیز به ورشکستگی قرن تبدیل خواهد شد و قطعا به نتیجه نخواهد رسید. رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه توطئه‌های استکبار و متجاوزان علیه قدس شریف و فلسطین به نتیجه نخواهد رسید، اظهار کرد: تردید نداریم که پیروزی نهایی از آنِ حق و فلسطین خواهد بود و سرزمین فلسطین مأمنی برای مسلمانان‌، مسیحیان و یهودیان خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم که سخنران پیش‌از خطبه‌های نماز جمعه تهران بود، بیان کرد: آمریکایی‌ها عنوان کردند که با معامله قرن می‌خواهند مشکل را برای همیشه حل کنند. خود همین عنوان نشان از «دلال‌مآبی» در سیاست‌های آمریکاست. جایی که پای شرافت و غیرت دینی یک امت در‌میان است، آمریکا واژه «معامله» را به کار می‌برد که این نشانگر پوچ‌بودن فکر سیاسی آن‌هاست. این امر ریشه در تفکر فلسفی آن‌ها دارد. تفکری که تمدن آمریکا بر آن استوار شده، منفعت‌طلبانه است. برای آن‌ها عدالت، شرف، غیرت و رفاقت و وفای به عهد و ده‌ها فضیلت اخلاقی، وقتی معنا دارد که منفعتی وجود داشته باشد.

علی لاریجانی گفت: جالب است داماد ترامپ که یک یهودی تاجر است، مسئول این طرح شده است. خود ترامپ اعلام کرد دامادش عاشق اسرائیل است و حالا او را مسئول حل معضلی کرده که ٧٠‌سال درگیری سیاسی بر سر آن وجود داشته است. جوانکی بی‌تجربه. خیلی از بزرگان در منطقه نیز نگران این رفتار آمریکا هستند؛ شاید جرئت ندارند واضح بگویند اما در جلساتی که ما با آن‌ها داریم، این موضوع را اعلام می‌کنند. 

حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، نیز در حاشیه راهپیمایی روز قدس در بیرجند با بیان اینکه معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می‌شود، تأکید کرد: شما این امر را حتمی بدانید؛ با‌توجه‌به این اجتماع باشکوه و با‌ بصیرتی که امت اسلامی دارند، معامله قرن تبدیل به مقاومت قرن می‌شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی