کد خبر : 99354
/ 06:34

دسته‌گل ویلموتس در اولین تمرین!

سرمربی تیم ملی در شروع تمرین دیروز با گل به استقبال خبرنگاران رفت

دسته‌گل ویلموتس در اولین تمرین!

شهرآرا آنلاین - نخستین تمرین تیم ملی فوتبال ایران با هدایت مارک ویلموتس، سرمربی جدید، و وحید هاشمیان برگزار شد. این تمرین که از ساعت 18 دیروز در زمین شماره 2 آکادمی تیم‌های ملی برگزار شد، پس از 30 دققه به روی اصحاب رسانه بسته شد تا سرمربی جدید تیم ملی، برنامه‌های تاکتیکی مدنظرش را در زمین اجرا کند. نکته جالب این است که ویلموتس در هنگام ورود به کمپ تیم‌های ملی به همراه سایر بازیکنان و اعضای کادر فنی با شاخه گلی به سمت خبرنگاران و عکاسان رفت تا به این شکل از آن‌ها پذیرایی کند. مارک ویلموتس که بسیار با انرژی رفتار می‌کرد، در حاشیه این تمرین دقایقی را با وحید هاشمیان به‌صورت اختصاصی صحبت کرد. گفتنی است دومین تمرین تیم‌ ملی برای دیدار دوستانه مقابل سوریه، ساعت ۱۸ روز دوشنبه در زمین شماره ۲ مرکز ملی فوتبال برگزار خواهد شد.

 

از غیبت سردار تا مهمان ناخوانده تمرین

بازیکنان پرسپولیس، سردار آزمون و رشید مظاهری تنها غایبان تمرین دیروز بودند. مظاهری طبق هماهنگی‌ای که با کادر فنی تیم ملی داشت، از حضور در این مرحله تیم ملی انصراف داد تا حسینی، گلر استقلال، به اردوی تیم ملی فراخوانده شود. سردار آزمون هم به‌دلیل مصدومیت جزئی‌ای که داشت در تمرین غایب بود. بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس هم درگیر بازی جام حذفی بودند و نتوانستند در این مرحله اردو حاضر باشند. اللهیار صیادمنش، مهاجم تیم فوتبال فنرباغچه و فصل گذشته استقلال، جوان‌ترین عضو تمرین دیروز بود که با چهره‌ای آرام در کنار سایر بازیکنان برنامه‌های تاکتیکی را مرور کرد. سعید عزت‌اللهی که جام ملت‌های آسیا را به‌دلیل مصدومیت از دست داده بود، در این تمرین بسیار آماده به‌نظر می‌رسید و در کنار سایر ملی‌پوشان برنامه‌های تاکتیکی مورد نظر را مرور می‌کرد. همچنین مانو فری‌یرا، دستیار اول ویلموتس، به دلیل حضور در اهواز و تماشای فینال جام حذفی در تمرین دیروز حضور نداشت. این تمرین یک مهمان ناخوانده هم داشت؛ جورج، مشاور شخصی سرمربی تیم ملی، که رسانه‌های بلژیکی او را بادیگارد وی معرفی کردند، با لباس تیم ملی در تمرین حضور داشت ولی در گوشه‌ای از چمن ایستاده بود و مشغول تماشای تمرین ملی‌پوشان بود. او دیروز سوژه خاص دوربین خبرنگاران شده بود. نکته جالب این است که فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای از این فرد به عنوان مشاور اجرایی ویلموتس که قراردادی با فدراسیون ایران ندارد یاد کرده است‌.

 

پاسکاری‌های سرعتی و داستان لباس‌های آدیداس!

پیش از شروع تمرین، بازیکنان حلقه‌ای تشکیل دادند و سرمربی بلژیکی تیم ملی دقایقی برای آن‌ها صحبت کرد و وحید هاشمیان، صحبت‌های ویلموتس را به بازیکنان انتقال داد .بخش ابتدایی تمرینات زیر نظر کوین مینی، مربی بدنساز تیم ملی، آغاز و دویدن دور زمین و انجام کارهای کششی روی تشک‌های مخصوص انجام شد. بازیکنان سپس با پاسکاری‌های آرام و ضربه نرم به توپ خود را آماده تمرینات تاکتیکی کردند. ویلموتس و هاشمیان که در بخش ابتدایی تمرین با یکدیگر صحبت می‌کردند، این بخش از تمرین را با دقت زیر نظر گرفتند. در ادامه تمرین، بازیکنان 3 دسته شدند و به پاسکاری‌های ترکیبی و سریع پرداختند. هاشمیان در این بخش به بازیکنان تأکید می‌کرد که سرعت پاس‌های خود را متناسب با بازیکنی که صاحب توپ می‌شود، تنظیم کنند. ویلموتس تمرینات تاکتیکی را زیر نظر داشت و نکات لازم را به دستیارانش و بازیکنان انتقال می‌داد. نکته جالب اینکه وحید هاشمیان وظیفه ترجمه صحبت‌های سرمربی بلژیکی تیم ملی را برای بازیکنان برعهده داشت. با وجود حواشی مختلف، با توجه به اینکه فدراسیون تاکنون برای تأمین البسه تیم ملی با شرکتی به توافق نهایی نرسیده است، بازیکنان با لباس‌های سرمه‌ای آدیداس موجود در انبار در تمرین شرکت کردند.

تیم ملی فوتبال ایران در اولین مسابقه دوستانه با کادر فنی جدید روز پنجشنبه ۱۶ خرداد، در ورزشگاه آزادی میزبان سوریه خواهد بود ودر دومین بازی روز ۲۱ خردادماه در سئول به مصاف تیم ملی کره جنوبی خواهد رفت. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی