کد خبر : 99383
/ 07:44

شهر در سوگ امام(ره)

برنامه‌های گرامیداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در مشهد تشریح شد

شهر در سوگ امام(ره)

شهرآرا آنلاین - نگار هاشمیان - نیمه های خرداد یادآور دو رویداد مهم در تاریخ معاصر ایران است. اول ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی و وداع او از جمع یاران حق خواهش و پس از آن قیام خونین سال ١٣۴٢ و پیوند معنوی عظیم مردم ایران برای مبارزه با ظلم و ستم. امسال نیز در آستانه این رویدادهای بزرگ مردم و مسئولان انقلابی مشهدالرضا(ع) آماده برپایی مراسم های مختلف می شوند. 

به همین بهانه روز گذشته جلسه هماهنگی برنامه های سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و گرامیداشت شهدای گران قدر قیام ۱۵ خرداد با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، گرامیداشت سی امین سالگرد ارتحال جانسوز امام خمینی(ره)، از امروز آغاز می شود و نیروهای مسلح استان از ساعت ٩ تا ١١ صبح در ایوان مقصوره مسجد جامع گوهرشاد میزبان مردم خواهند بود. سخنرانی این مراسم را حجت الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور،

بر عهده دارد. همچنین فردا، ساعت ١٧ تا ١٩ مراسم دیگری در حرم مطهر رضوی از طرف نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد، تولیت آستان قدس رضوی و شورای عالی مدیریت حوزه علمیه خراسان در رواق امام خمینی(ره) با سخنرانی حجت الاسلام محمدباقر فرزانه، امام جمعه موقت مشهد، و مرثیه سرایی صادق آهنگران برگزار خواهد شد. در همان روز از ساعت ١۶:٣٠ تا ١٨:٣٠ مراسم جداگانه ای از طرف هیئت رهروان روح ا... (فرزندان شاهد مشهد مقدس) برگزار خواهد شد.

چهارشنبه ١۵خرداد نیز در حرم مطهر رضوی مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام و گرامیداشت شهدای قیام ١۵ خرداد، از ساعت ١٧ تا ١٩ از طرف استانداری خراسان رضوی و شورای اداری استان با سخنرانی حجت الاسلام راشد یزدی از اساتید حوزه علمیه برگزار خواهد شد.

همچنین امروز نیز بعد از نماز ظهر و عصر مراسم مشترکی از سوی شهرداری مشهد و سازمان بسیج هنرمندان در مسجد شهرداری مرکز برگزار می‌شود. این مراسم با قرائت قرآن سه قاری بین‌المللی و سخنرانی حجت‌الاسلام راشد یزدی خواهد بود.

برگزاری ١٨٠مراسم در مساجد شهر مشهد، ٢٧مراسم در بقاع متبرکه خراسان رضوی و ٣٠٠٠مراسم در پایگاه های مقاومت بسیج از دیگر برنامه های سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و پنجاه و ششمین سالگرد شهدای گران قدر قیام ١۵ خرداد است. 

همچنین به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری مشهد، اقدامات مختلفی همچون اکران تصاویر حضرت امام خمینی(ره) و درج بیانات مقام معظم رهبری درباره شخصیت رهبر کبیر انقلاب در بیلبوردها و سازه های تبلیغاتی شهر انجام خواهد شد. این مجموعه به مناسبت ایام ا... ١۵خرداد اقدام به نصب ١٠٠٠عدد بیرق در مسیر BRT خیابان امام رضا(ع) و منطقه ثامن کرده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی