کد خبر : 99388
/ 07:58

منابع و مصارف آب استان تا افق ١۴٠۵ به تعادل می‎رسد

طرح همیاران آب که استاندار خراسان رضوی با هدف مدیریت منابع آبی، وعده اجرایش را داده بود، دیروز در شورای آب استان به تصویب رسید.

منابع و مصارف آب استان تا افق ١۴٠۵ به تعادل می‎رسد

شهرآرا آنلاین - امیرعلی قاسمی مقدم - این طرح که پشتوانه مطالعاتی دانشگاه فردوسی مشهد را دارد، در افق ١۴٠۵ منابع و مصارف آب را در نقاط مختلف خراسان رضوی به تعادل می رساند. البته تحقق این مهم مشروط بر این است که منابع مالی مورد نیاز پیش بینی و تحقق پیدا کند. علیرضا رزم حسینی در این جلسه، با انتقاد از اینکه تا به امروز مدیریت یکپارچه در حوزه آب و خاک مورد غفلت واقع شده است، گفت که دستگاه های متولی باید منابع و مصارف آبی خود را کنترل کنند.

او تأکید کرد که هدف طرح همیاران آب کاهش اشتغال در بخش کشاورزی یا محدود کردن مصرف آب شرب مردم نیست بلکه با اجرای این الگو، به دنبال مدیریت یکپارچه منابع و مصارف آب در افق ١۴٠۵ هستیم.

وی با بیان اینکه معاونت عمرانی استانداری شیوه اجرای طرح همیاران آب را مدیریت خواهد کرد، گفت که هر ماه جلسه شورای آب تشکیل خواهد شد تا گزارش دستگاه های متولی مورد بررسی قرار گیرد و دانشگاه فردوسی مشهد هم به عنوان ناظر، موارد انحراف از اجرای طرح را گزارش دهد.

رزم حسینی همچنین از رونمایی طرح همیاران آب با حضور وزیر نیرو در روزهای آینده خبر داد و گفت: این طرح بعد از رونمایی در استان اجرایی خواهد شد. سرپرست هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری خراسان رضوی هم دراین جلسه بیان کرد: در طرح همیاران آب تلاش بر این است که آب را بهینه مصرف کنیم تا شرایط زیست آیندگان بهتر از امروز فراهم شود.

وحید قربانی با اشاره به اینکه ایران جایگاه ششم سرانه مصرف آب را در دنیا دارد، افزود: همه در حال تلاش هستند طرح همیاران آب در استان اجرایی شود و نتایج آن را در آینده ای نزدیک شاهد باشیم. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی