کد خبر : 99389
/ 08:02

اتباع، میلی برای بازگشت به خانه ندارند

«برخلاف آنچه مطرح شده است، اتباع به خصوص اتباع کشور افغانستان، به علت مسائل امنیتی از بازگشت به کشور خود استقبال نمی کنند»

اتباع، میلی برای بازگشت به خانه ندارند

شهرآرا آنلاین - زهرا اسکندریان - «برخلاف آنچه مطرح شده است، اتباع به خصوص اتباع کشور افغانستان، به علت مسائل امنیتی از بازگشت به کشور خود استقبال نمی کنند» این را دیروز مدیرکل اتباع و امور مهاجران استانداری خراسان رضوی گفت و افزود: در حال حاضر ناامنی های متعددی در کشور افغانستان وجود دارد و شاهد بازگشت اتباع نیستیم. همچنین نبود زیرساخت های اقتصادی در افغانستان، رغبت آن ها برای بازگشت را کم کرده است.

سیدعلی قاسمی که در نشستی مطبوعاتی سخن می‌گفت، ادامه داد: موضوع بهداشت و فرصت های شغلی نیز در افغانستان با مشکلاتی روبه روست که این موضوع هم در بازگشت اتباع به کشورشان تأثیرگذار است. 

او با بیان اینکه سعی بسیار زیادی در حوزه بازگشت اتباع داریم، گفت: توافقات و نشست های متعددی با کمیساریا و دولت افغانستان انجام می شود تا موضوع بازگشت پناهندگان و مهاجران را سرعت دهیم. با این حال باید زیرساخت هایی فراهم باشد تا بازگشتشان، منطقی باشد وگرنه اینکه برگردند و دوباره به اینجا عودت داده شوند، جز هزینه برای دو دولت و خود پناهنده چیزی نخواهد داشت. او درباره طرح آمایش ۱۴ ویژه مهاجران و پناهندگان خراسان رضوی نیز بیان کرد: این آمایش از ٧خرداد ماه سال جاری شروع شده است و تا ١٨خرداد ماه ادامه دارد.

قاسمی با بیان اینکه از ١٨خرداد ماه ثبت نام اقامت و صدور کارت آمایش ١۴ آغاز می شود، افزود: همچنین هم زمان با آغاز ثبت نام اتباع، این افراد به مراکز بهداشت مراجعه می کنند.

او همچنین به سکونت ٨٩٣۴ قشر آسیب پذیر و ١۴١٠نفر قشر غیر آسیب پذیر از اتباع در خراسان رضوی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ٣٢٠هزار پناهنده و مهاجر در استان ساکن هستند که ١۴٠هزار نفر از این افراد در طرح آمایش شرکت کرده اند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی