کد خبر : 99394
/ 08:20

تقاطع توسعه

میدان نمایشگاه بزرگ‌ترین تقاطع غیر‌همسطح غرب مشهد می‌شود

تقاطع توسعه

شهرآرا آنلاین - فراخوان عمومی عملیات اجرایی تقاطع چند سطحی میدان نمایشگاه بین المللی مشهد در این هفته منتشر شد تا اولین گام برای بهره برداری از بزرگ ترین تقاطع چند سطحی غرب مشهد برداشته شود. راه دسترسی به ییلاق های اطراف مشهد و نزدیکی به نمایشگاه بین المللی بر اهمیت اقتصادی این پروژه می افزاید، به خصوص اینکه براساس نقشه راه تدوین شده از سوی مدیران شهری مشهد، مقرر شده است در چند سال آینده با سرمایه گذاری های مناسب، نمایشگاه بین المللی به قطب نمایشگاهی منطقه تبدیل شود؛ از این رو بهره برداری از تقاطع چند سطحی میدان نمایشگاه می تواند روند توسعه اقتصادی نمایشگاهی مشهد را تسریع کند. «تقاطع میدان نمایشگاه ۵ سال است که به صورت جدی پیگیری شده است. دکتر کلائی، شهردار، نیز به طور جدی مراحل آماده سازی طرح این تقاطع را پیگیری کردند تا به عنوان یک پروژه بزرگ بعد از چند سال در شهر کلنگ زنی شود.» این مطالب توضیحات هادی محمدی مقدم، مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های معاونت اقتصادی شهرداری، است.

 

﷯ ٨ سناریو بررسی شد

او در گفت وگو با شهرآرا به معرفی پروژه پرداخت و گفت: عملیات اجرایی تقاطع چند سطحی میدان نمایشگاه شامل ٨ کار عمرانی است که در مناقصه به آن اشاره شده است؛ اما عملیات اساسی احداث ٢ دستگاه پل اصلی به طول ٣٣۶ متر، ٢ دستگاه پل رمپی به طول ۶١۶ و ۵٧۵ متر، پل رودخانه ای چهل بازه و زیرگذر اصلی است که زیرگذر مسیر بولوار نمایشگاه را به بولوار آیت ا... هاشمی متصل می کند. وی با اشاره به فرایند طی شده برای تهیه طرح پروژه گفت: در ابتدا قرار بود این پروژه همچون میدان قائم به صورت شبدری اجرا شود که در آن صورت لازم بود زمین های بیشتری تملک شود و این موضوع هزینه های زیادی را به شهرداری تحمیل می کرد و باعث افزایش طول مدت زمان اجرای پروژه می شد. در همین راستا مشاور طرح مکلف شد که طرح دیگری را برای رفع این موانع ارائه کند. محمدی مقدم ادامه داد: در جلساتی با حضور شهردار ٨ سناریو بررسی شد و به طرح فعلی رسیدیم و پس از آن با تلاش های شبانه روزی حوزه معاونت فنی و عمران شهرداری برآوردهای این پروژه نیز تعیین شد و همان طور که به صورت شفاف در آگهی مناقصه اعلام شده است، تأمین هزینه های این پروژه از سوی شهرداری به صورت ٢۵ درصد نقد و ٧۵ درصد تهاتر خواهد بود.

 

﷯ فراخوان عمومی پروژه های وکیل آباد به زودی

مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های معاونت اقتصادی شهرداری استقبال پیمانکاران از این پروژه را خوب ارزیابی کرد و گفت: در مشهد ١٢ شرکت رتبه یک راه آهن و باند فرودگاه فعال هستند. از طرفی اطلاع رسانی در سطح کشور هم انجام شده است و سایر شرکت های فعال در سطح ملی نیز می توانند در مناقصه شرکت کنند. وی ادامه داد: این پروژه بزرگ ترین تقاطع غیر همسطح غرب مشهد خواهد بود و نقش مهمی در تسهیل ترافیک آن محدوده ایفا خواهد کرد. با اجرای این پروژه حداقل در ١۵ سال آینده هیچ مشکل ترافیکی در آن منطقه نخواهیم داشت. محمدی مقدم خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری مناقصه، عملیات اجرایی پروژه به سرعت آغاز خواهد شد و امیدواریم در کمتر از ٢ سال این پروژه به بهره برداری برسد؛ همچنین به صورت موازی چند پروژه دیگر در محدوده بولوار وکیل آباد نیز خواهیم داشت که بتواند ترافیک سنگین آن منطقه را هم تسهیل کند. اسناد فراخوان عمومی آن پروژه ها نیز به زودی منتشر خواهد شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی