کد خبر : 99398
/ 08:34

تلفن همراه را دیگر گران نخرید

در بیشتر کشورهای دنیا که دارای اقتصاد آزاد هستند، برخلاف ایران، قیمت اغلب کالاها مشخص است و از قبل قیمت کالا توسط کارخانه مشخص می‌شود و کسی با احتکار آن کالا نمی‌تواند قیمت‌ها را افزایش دهد.

تلفن همراه را دیگر گران نخرید

شهرآرا آنلاین - سرادار| در بیشتر کشورهای دنیا که دارای اقتصاد آزاد هستند، برخلاف ایران، قیمت اغلب کالاها مشخص است و از قبل قیمت کالا توسط کارخانه مشخص می‌شود و کسی با احتکار آن کالا نمی‌تواند قیمت‌ها را افزایش دهد. برای مثال یک گوشی سامسونگ گلکسی S10eدر بازار جهانی ٧۴٩‌دلار است و امکان ندارد آن را در استرالیا در یک مغازه ٧٨٠‌دلار و در مغازه دیگری ٧۶۵‌دلار بیابید. اما در ایران به‌دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب واردات، احتکار، توزیع نامناسب، نبود نظارت و تغییرات قیمت ارز، شاهد این خواهید بود که یک مدل موبایل را در ٢مغازه مختلف در یک راسته خیابان با قیمت‌های مختلف می‌فروشند.

در این آشفته‌بازار موبایل‌های هوشمند در کشور، بالاخره سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان قدمی برداشته و در سامانه اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) امکان استعلام قیمت گوشی تلفن همراه را از‌طریق سامانه‌۱۲۴ ممکن ساخته است.

﷯بر‌این‌اساس خریداران گوشی تلفن همراه می‌توانند قبل یا حین خرید کالا، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات به نشانی اینترنتی با جست‌وجوی برند و مدل تلفن همراه مد‌نظر خود، از آخرین قیمت‌های اعلام‌شده توسط شرکت‌های واردکننده مطلع شوند.

همچنین این امکان برای خریداران فراهم است که در‌صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی، از‌طریق تماس با ستاد خبری سازمان حمایت به شماره تلفن‌۱۲۴ یا با مراجعه به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی ir.gov.cppo.mimt برای ثبت شکایت و پیگیری اقدام کنند

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی