کد خبر : 99399
/ 08:35

عذرخواهی اینستاگرام از روزه‌داران

در روزهای گذشته اگر هشتگ fasting # را جست‌وجو می‌کردید، اینستاگرام، پیغام هشداری با مضمون «می‌توانیم به شما کمک کنیم؟» نمایش و سپس توضیح می‌داد آنچه در‌حال جست‌وجویش هستید، می‌تواند برای شما مضر باشد و حتی منجر به مرگتان شود.

عذرخواهی اینستاگرام از روزه‌داران

شهرآرا آنلاین - اکنون اگر یک کاربر، هشتگ خودکشی (Suicide) را جست‌وجو کند، اینستاگرام همین هشدار را نمایش می‌دهد و پیشنهاد کمک می‌دهد. اما این شبکه اجتماعی چرا در ماه رمضان هشداری مشابه، در‌‌باره روزه‌داری به کاربران نشان می‌دهد؟ یک سخن‌گوی اینستاگرام در پاسخ به این پرسش گفته است: به‌عنوان یک جامعه جهانی، اغلب استفاده‌های گوناگون و تفسیرهای متفاوتی از هشتگ‌ها و مقررات مربوط به آن‌ها می‌بینیم. ما درک می‌کنیم که استفاده از fasting # یک عبارت مرسوم در طول ماه مبارک است و پیغامی که در این زمان به نمایش درآمد، مناسب نبود. اکنون پیغام هشدار را از fasting # حذف کرده‌ایم و بابت هرگونه سوءتفاهم عذر می‌خواهیم.

اما اساسا این اتفاق از کجا سرچشمه گرفته بود؟ سخن‌گوی اینستاگرام دراین‌باره نیز چند موضوع را به‌عنوان پیش‌زمینه‌ رخ‌دادن چنین اتفاقی، بیان می‌کند: گاهی مردم در زبان انگلیسی ازfasting # استفاده می‌کنند تا درباره تجربیات خود از ایجاد اختلال در غذا‌خوردن صحبت کنند. به همین دلیل است که ما چنین پیغامی را نشان می‌دادیم و از آن‌ها می‌پرسیدیم که آیا به پشتیبانی نیاز دارند یا خیر. ترویج محتوا یا تشویق افراد به ایجاد اختلال در غذا‌خوردن، مخالف با سیاست‌های ماست و حذف خواهد شد؛ هرچند ما قطعا اجازه می‌دهیم مردم درباره تجربه‌های خود با هدف بهبود، صحبت کنند.

اینستاگرام در سال‌۲۰۱۲ تغییرات زیادی در پلتفرم خود برای جلوگیری از «زیان‌زدن کاربران به خود» ایجاد کرده است. به همین ترتیب بعضی عبارات‌ یا هشتگ‌ها به‌شکل کلی قابل جست‌وجو نیستند و برخی هشتگ‌های دیگر از‌جمله هشتگ‌های تشویق‌کننده برای ایجاد اختلال در غذا‌خوردن با هدف لاغری، با یک پیغام هشدار روبه‌رو می‌شوند

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی