کد خبر : 99433
/ 09:35

چوب حراج به نام دانشگاه

دانشگاه فردوسی مشهد «طرح یاد ایام دانشجویی» را غیرقانونی اعلام کرد

چوب حراج به نام دانشگاه

شهرآرا آنلاین - سارا رنگیان - «بنیاد دانشگاهی فردوسی» و «شبکه حامیان دانشکده مهندسی» درقالب طرحی با عنوان «یاد ایام دانشجویی» چوب حراج به بوستان، راهرو، سایت، آزمایشگاه و کارگاه و دیگر بخش های دانشگاه فردوسی مشهد زده اند. بر این اساس، نام بوستان دانشگاه فردوسی به مدت پنج سال فقط با پرداخت ٢٠٠میلیون تومان واگذار می شود. نیمکت، درخت و مجسمه هم موجود است و اگر راهرویی در دانشکده مهندسی یا سایت بخواهید، با پرداخت ٧۵ و ۶٠میلیون تومان می توانید نامشان را خریداری کنید. همچنین در آگهی فروش اسامی بخش های مختلف دانشگاه، آمده است: «افراد متقاضی با انتخاب اشکال موردنظر خود، یک یادگاری را انتخاب کرده، در ازای پرداخت مبلغ تعیین شده برای آن، می توانند طرح موردنظر خود را در دانشکده نصب کنند.» اما عادل سپهر، مدیر دفتر ریاست و مسئول روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در گفت وگو با شهرآرا، تاکید کرد که این اقدام از نظر دانشگاه غیرقانونی است؛ چراکه مجوزی از دانشگاه فردوسی مشهد ندارد.

دانشگاه فردوسی مشهد طی اطلاعیه ای به اجرای طرح «یاد ایام دانشجویی» واکنش نشان داده است.

در اطلاعیه دانشگاه فردوسی آمده است: «اجرای چنین طرح هایی بدون اطلاع مسئولان ذی صلاح، بدون اخذ مجوز و توسط بنیاد دانشگاهی فردوسی که مستقل از دانشگاه و مردم نهاد است، صورت گرفته است و دانشگاه فردوسی مشهد از مسئولان این نهادها توضیح خواهد خواست.»

سپهر اما در ادامه به شهرآرا گفت که سازمان های مردم نهاد می توانند هر اطلاعیه ای را منتشر کنند؛ اگر چه دانشگاه این گونه موضوعات را پیگیری و آن ها را بازخواست می کند.

به گفته او، این مجموعه مستقل و برای کسب اعتبار دست به انتشار آگهی زده است و به همین دلیل موضوع از طریق هیئت مدیره بنیاد دانشگاهی فردوسی و شبکه حامیان دانشکده مهندسی پیگیری می شود و تا حصول پاسخ قاطع، این رویه ادامه خواهد داشت.

با این حال طبق اعلام سلمان ساکت، رئیس مرکز مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد، هرگونه نام گذاری در این دانشگاه اعم از موقت و دائمی باید به تصویب شورای مرکزی آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی برسد و در غیر این صورت، هیچ گروهی اجازه نام گذاری در این محدوده را ندارد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی