کد خبر : 99457
/ 10:21

مشهد به سوگ روح ا... نشست

مراسم سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی و قیام ١۵ خرداد برگزار شد

مشهد به سوگ روح ا... نشست

شهرآرا آنلاین - سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی امسال با حضور مردم و بسیاری از مسئولان کشوری، لشکری و مدیران استانی و شهری برگزار شد، و سوگواران حضرت روح ا... بار دیگر در نیمه خرداد به اندوه پیر جماران نشستند. در این میان، مدیریت شهری مشهد نیز با فضاآرایی مناسب ایام رحلت جان سوز بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، در و دیوار شهر را برای گرامیداشت این رخداد بزرگ در کنار سالروز قیام تاریخی و خونین پانزدهم خرداد آماده کرد و حال و هوای متفاوتی به کوچه ها و خیابان ها بخشید. همچنین هم زمان با این ایام و در چند روز متوالی، مراسم مختلفی به همت نمایندگی ولی فقیه در خراسان رضوی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، آستان قدس رضوی، شورای اداری خراسان رضوی و نیروهای مسلح در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد. حجت الاسلام محمدباقر فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در محل حرم مطهر رضوی، مقاومت را ایستادگی در برابر عوامل شرآفرین و سلطه گر دانست گفت: امام خمینی(ره) با اندیشه مقاومت نهضت اسلامی، مردم ایران را به پیروزی رساند و نظام جمهوری اسلامی ایران را مستقر کرد. رهبر معظم انقلاب نیز در برابر هجمه های دشمنان و کشورهای هم پیمان آنان در منطقه راه مقاومت را برگزیده اند. به گزارش ایرنا، یکی از استادان حوزه علمیه نیز در مراسمی که به مناسبت سالروز قیام تاریخی ١۵خرداد در حرم مطهر رضوی برگزار شد این روز را شروع انقلاب دانست و گفت: عناصر مردم، رهبری، تشکل و تحزب از جمله عوامل پیروزی هر انقلاب است. امام راحل(ره) نیز با تکیه بر همین عوامل و متحد کردن قوای متفرق، انقلاب را به پیروزی رساند.

حجت الاسلام کاظم راشد یزدی در ادامه تأکید کرد امروز هم باید انقلابی باشیم و جامعه از انقلابی بودن خارج نشود. حضور مردم در راهپیمایی های مختلف به مثابه انرژی برای انقلاب است. برای همین، باید سعی کنیم مزاحم انقلاب نباشیم.

حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور، نیز در مراسمی جداگانه با اشاره به شباهت های امام راحل(ره) با امیرمؤمنان علی (ع) گفت: حضرت علی(ع) در عین مظلومیت مظهر صلابت و از سوی دیگر مظهر رأفت و دوستی بود که همه این ویژگی ها در امام راحل(ره) نیز وجود داشت، به طوری که بنیان گذار جمهوری اسلامی در دشمنی با آمریکا و صهیونیسم ذره ای تردید نداشت. از سوی دیگر، عطوفت و رأفت در زندگی اش موج می زد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی