• خانه
  • سیاسی
  • همه باید بر مسئله‌ اصلی که اقتصاد است، تمرکز کنند
کد خبر : 99458
/ 10:22
توصیه رهبر انقلاب به مسئولان در سی‌امین سالروز ارتحال امام‌(ره):

همه باید بر مسئله‌ اصلی که اقتصاد است، تمرکز کنند

حضرت آیت‌‌ا... خامنه‌ای عصر سه‌شنبه گذشته و در اجتماع عظیم و پرشور قشرهای مختلف ملت در حرم مطهر امام‌خمینی‌(ره)، راز و سِرّ تداوم جاودانه‌ جاذبه‌ بی‌نظیر امام راحل را، مختصات شخصیتی و موهبت‌های خدادادی ایشان خواندند

همه باید بر مسئله‌ اصلی که اقتصاد است، تمرکز کنند

شهرآرا آنلاین - رهبر انقلاب طبق سنوات گذشته هم‌زمان با سالگرد ارتحال امام‌خمینی(ره) در جمع مردم در حرم امام حضور یافتند و سخنرانی کردند. چهارشنبه گذشته هم‌زمان با عید سعید فطر،‌ نماز باشکوه این روز به امامت حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای اقامه شد؛ پیش از ظهر همان روز نیز جمعی از مسئولان نظام،‌ سفرای کشورهای اسلامی و اقشار مردم با رهبر انقلاب دیدار کردند.

حضرت آیت‌‌ا... خامنه‌ای عصر سه‌شنبه گذشته و در اجتماع عظیم و پرشور قشرهای مختلف ملت در حرم مطهر امام‌خمینی‌(ره)، راز و سِرّ تداوم جاودانه‌ جاذبه‌ بی‌نظیر امام راحل را، مختصات شخصیتی و موهبت‌های خدادادی ایشان خواندند و با تشریح ابعاد و اجزای «راه و منطق مقاومت و ایستادگی» به‌عنوان درس بزرگ امام برای ملت و مسئولان تأکید کردند: این فکر و راه پرجاذبه هر‌روز بیش‌از پیش ملت‌ها را به خود جلب می‌کند و ملت ایران و مسئولان نظام نیز این راه روشن الهی را تا رسیدن به نقطه‌ بازدارندگی در همه‌ ابعاد اقتصادی، سیاسی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی ادامه خواهند داد.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، جبهه‌ مقاومت را امروز قوی‌تر از هر روز دیگر دانستند و افزودند: شکست‌های آمریکایی‌ها در لبنان، عراق، سوریه و فلسطین، نمود اقتدار جبهه‌ مقاومت است.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای همچنین مسئولان کشور را به تمرکز بر مسئله‌ اصلی یعنی «اقتصاد» توصیه‌ مؤکد کردند و گفتند: پیش از انقلاب، مسئله‌ اصلی، «مبارزه با طاغوت» بود و بعد‌از پیروزی نیز مسئله‌ اصلی در برهه‌ای «تثبیت نظام» و در برهه‌ای دیگر، «جنگ تحمیلی صدام» بود که در آن مقطع، همه‌ کشور بر مسئله‌ جنگ تمرکز کردند و موفقیت حاصل شد. امروز نیز همه باید بر مسئله‌ اصلی که اقتصاد است، تمرکز کنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مسائل فرهنگی و امنیتی هم بسیار مهم است، اما مسائل اقتصادی و معیشتی، از همه نقدتر است و درعین‌حال بر فرهنگ و امنیت نیز اثرگذار است.

ایشان در مسائل اقتصادی، چند موضوع را دارای اهمیت مضاعف برشمردند و گفتند: «رونق تولید»، «ارزش پول ملی»، «بهبود فضای کسب‌وکار»، «جدا کردن بودجه و اقتصاد کشور از خام‌فروشی نفت»، «تبدیل دخالت دولت در اقتصاد به هدایت و نظارت دولت»، و «بریدن دست مفسدان اقتصادی یعنی اختلاسگران، دزدان، تروریست‌های اقتصادی و قاچاقچیان بی‌رحم از اقتصاد کشور» از‌جمله مسائل اصلی است که باید مسئولان متفقا بر روی آن‌ها متمرکز شوند و از حواشی و مسائل فرعی بپرهیزند.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای همچنین بر «همبستگی ملی» و «کنار گذاشتن دعواهای سیاسی و جناحی» به‌عنوان مسائل مهم دیگر تأکید کردند و گفتند: یکی دیگر از مهم‌ترین مسائل، «حفظ ارتباط قلبی با خدای متعال» است.

 

طرح موسوم به معامله‌ قرن هیچ‌گاه به سرانجام نخواهد رسید

در خجسته عید سعید فطر، عید بندگیِ موحدان، مردم مؤمن ایران اسلامی به‌شکرانه‌ یک ماه روزه‌داری و عبادت در پیشگاه خداوند متعال به نماز ایستادند و بهترین‌ها را از درگاه پروردگار کریم مسئلت کردند. کانون این جوشش پرشور و مؤمنانه، مصلای امام‌خمینی‌(ره) تهران بود که نماز عید، با شکوهی وصف‌ناپذیر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه شد.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در خطبه‌ دوم نماز عید، با تأکید بر اینکه آحاد مردم و همچنین مسئولان، موضوع سیل‌زدگان را فراموش نکنند، افزودند: یکی از کارهای لازم و فوری، مسائل سیل‌زدگان است که مسئولان باید با جدیت، مشکلات آنان را پیگیری و حل کنند، به‌خصوص در مناطقی همچون خوزستان که با گرمای طاقت‌فرسا مواجه هستند.

ایشان در ادامه با اشاره به موضوع فلسطین و نقشه‌ خائنانه‌ آمریکا با عنوان «معامله‌ قرن»، آن را از مسائل درجه‌یک دنیای اسلام برشمردند و خاطرنشان کردند: خیانت برخی کشورهای اسلامی همچون بحرین و عربستان زمینه‌ساز چنین نقشه‌ خباثت‌آمیزی شده است.

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به میزبانی بحرین برای اجلاس اقتصادی طرح موسوم به معامله‌ قرن، افزودند: این اجلاس متعلق به آمریکایی‌هاست اما حکام بحرین با ضعف و ناتوانی و روحیه‌ ضد‌مردمی و ضداسلامی خود، میزبان و زمینه‌ساز این اجلاس شده‌اند و حکام بحرین و سعودی باید بدانند در چه باتلاقی گام نهاده‌اند. رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه طرح موسوم به معامله‌ قرن هیچ‌گاه به سرانجام نخواهد رسید، از کشورهای عربی و همچنین گروه‌های فلسطینی که مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده‌اند، تشکر کردند.

 

مبارزه‌ همه‌جانبه‌ ملت فلسطین باید ادامه پیدا کند

علاوه‌بر‌این، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، ظهر چهارشنبه گذشته در دیدار جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم با اشاره به طراحی‌های دشمنان برای ایجاد صف‌آرایی و جنگ و درگیری میان مسلمانان، افزودند: کشورهای اسلامی به‌جای آنکه در‌مقابل یکدیگر قرار گیرند، باید در‌مقابل حضور جنایتکارانه‌ دشمن غاصب در فلسطین صف‌آرایی کنند.

ایشان مسئله‌ فلسطین را مسئله‌ اول دنیای اسلام خواندند و با انتقاد از برخی کشورهای اسلامی که در جهت اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند، افزودند: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا بر دفاع از ملت فلسطین تأکید کرد و در‌مقابل دنیای استکبار ایستاد و به این ایستادگی ادامه خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه پیروزی متعلق به ملت فلسطین خواهد بود، افزودند: دیدگاه جمهوری اسلامی برخلاف برخی رهبران قدیمی عرب که معتقد بودند باید یهودی‌ها را در دریا ریخت، این‌گونه نیست؛ بلکه ما معتقدیم مبارزه‌ همه‌جانبه‌ ملت فلسطین در ابعاد نظامی، سیاسی و فرهنگی باید ادامه پیدا کند تا زمانی‌که غاصبان، تسلیم رأی این ملت شوند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی