کد خبر : 99491
/ 07:40
قهرمانی تیم وابسته به تاکسی‌رانی در مسابقات فوتسال جام رمضان مشهد

جام به کام زمان سیر

نواخته‌شدن آخرین ضربه پنالتی با برخورد به تیرک دروازه، حُسن‌ختامی بود بر یک ماه هیجان ناب ورزشی که تحت‌عنوان «جام رمضان؛ بهارجان‌ها» بر سالن‌های شهر سایه انداخته بود

جام به کام زمان سیر

 

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - نواخته‌شدن آخرین ضربه پنالتی با برخورد به تیرک دروازه، حُسن‌ختامی بود بر یک ماه هیجان ناب ورزشی که تحت‌عنوان «جام رمضان؛ بهارجان‌ها» بر سالن‌های شهر سایه انداخته بود؛ مسابقاتی که در رشته‌های مختلف ورزشی از هندبال و والیبال گرفته تا بسکتبال و فوتسال، جوانان و علاقه‌مندان زیادی را هر شب بعد از افطار به سالن‌های ورزشی سطح شهر مشهد می‌کشاند و دست‌آخر جام اشک‌ها و لبخندها با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد. دراین‌میان برخی رشته‌ها چون هندبال کم‌‌رمق‌تر و برخی چون فوتسال با هیجان و تماشاگر بیشتر برگزار شد؛ فوتسالی که البته به‌سبب حضور تیم‌ها و صدالبته محبوبیت بیشتر، زمان بیشتری را نیز به خود اختصاص داد و جمعه‌شب گذشته در شبی پُرهیجان و پُرچالش با انجام دیدارهای رده‌بندی و فینال به کار خود پایان داد.

 

از جنجال تا هیجان در شب فوتسالی

شب پایانی دومین دوره مسابقات بزرگ فوتسال جام رمضان، بهارجان‌ها، جذاب، پُرهیجان و البته پُرحاشیه دنبال شد. تماشاگران، فراتر از باور، سالن را پُر کردند تا دیدارهای رده‌‎بندی و فینال در قواره مسابقات رسمی لیگ برتر دنبال شود. از همان ابتدا جنگ برای کسب آبرو و جایزه نقدی بزرگ، نبرد میانه میدان و روی نیمکت‌ها را داغ کرده بود. دیدار رده‌بندی میان پوشاک جزیره خضرا و گروه خودرویی فارسیان برگزار شد؛ دیداری که جایزه بیست‌میلیونی تیم سوم و خداحافظی دست‌خالی تیم چهارم مسابقات از جام، حساسیت ویژه‌ای به آن داده بود. این دیدار در نهایت با برتری 3بر2 جزیره به پایان رسید؛ اما اوج هیجان، درگیری و حاشیه در دیدار پایانی بود، جایی که زمان‌سیر غول‌کش که توانسته بود در مراحل قبل علمدار، تیم مدعی و پُرمهره جام را از مسابقات کنار بگذارد، باید به‌مصاف رعدپدافندی می‌رفت که آن‌ها هم در این مسابقات فراتر از تصور ظاهر شدند و در جامی که پست‌بانک و امید فرش‌آرا هم بودند، به فینال رسیدند. در فینال، زمان‌سیر با یک گل از حریف پیش افتاد و اگر جنجال عجیب‌وغریب مربی پدافند نبود، شاید گل ثانیه‌های پایانی را از پدافندی‌ها دریافت نمی‌کرد و قبل از ضربات پنالتی به قهرمانی می‌رسید؛ جنجالی که تصاویرش خیلی زود در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد و مورد تعجب قرار گرفت. مربی پدافند در یک صحنه از بازی وقتی تیمش با یک گل از زمان‌سیر عقب بود و بازیکن حریف ضدحمله زده بود و به‌سمت دروازه‌شان می‌تاخت، حدود یک‌متر وارد زمین شد و به بازیکن حریف پشت‌پا زد! اتفاقی که برای دقایقی بازی را به جنجال کشید و اگر وساطت ریش‌سفیدهای حاضر در کنار زمین نبود، شاید جنجال به روی سکوها کشیده می‌شد و بازی از دست می‌رفت. بعد از این حرکت، شوک آقای مربی به تیمش جواب داد و رعدی‌ها توانستند در 15 ثانیه مانده به پایان بازی، کار را به تساوی بکشانند تا همه‌چیز به ضربات پنالتی برود؛ ضربات مرگباری که خراب‌کردن پنالتی هشتم توسط جواد قدیری، بازیکن باتجربه پدافندی‌ها و برخورد توپ با تیرک دروازه، حسن‌ختامی بود بر یک ماه هیجان و یک شب داغ فوتسالی. در پایان دومین دوره مسابقات فوتسال جام رمضان، بهارجان‌ها، که با شرکت 176 تیم در 7 سالن (گلسا، شهدای شهرداری، بهشت، یاس، سرافرازان، مغنیه و بهشتی) به‌همت تربیت‌بدنی شهرداری مشهد برگزار شد، زمان‌سیر، رعد پدافند و پوشاک جزیره خضرا به‌ترتیب اول تا سوم شدند. به تیم‌های اول تا سوم به‌ترتیب 60، 40 و 20 میلیون جایزه داده می‌شود.

 

والیبال رمضانی؛ متأثر از لیگ ملت‌ها

والیبال جام رمضان بهار جان‌ها، متأثر از جو حاکم بر آغاز لیگ ملت‌های والیبال برگزار شد و دست‌آخر پیکان به قهرمانی دست یافت؛ پیکارهایی که با حضور 12 تیم و در 4 گروه سه‌تیمی دنبال شد و هر تیم با حضور یکی‌دو چهره سوپرلیگی و نامدار، جذابیت خاصی به سالن مهران بخشیده بودند. نکته جالب در این دوره از مسابقات، ناکامی تیم‌هایی بود که چهره‌های نامدارتری در ترکیب خود داشتند و این پیکان، توس‌رسان و کیهان‌سیر بودند که در پایان به‌ترتیب بر سکوی اول تا سوم ایستادند. در دیدار فینال پیکان توانست با نتیجه 2بر1 توس‌رسان را ببرد و در دیدار رده‌بندی کیهان‌سیر با نتیجه 2بر0 وصال را از پیش‌رو برداشت. این دوره از مسابقات به‌صورت پیروزی در 2 ست از 3 ست برگزار شد.

 

آرام همچون آسمان‌خراش‌های بسکتبالی

دیدارهای جام رمضان، بهارجان‌ها، در بخش بسکتبال با همت و همراهی هیئت بسکتبال مشهد برگزار شد؛ تورنمنتی که با شرکت 12 تیم و با حضور چهره‌های مطرح و سوپرلیگی بسکتبال پیگیری شد و درنهایت این پاریز شرق بود که بر سکوی نخست تکیه زد. در دیدار پایانی این مسابقات پاریز شرق با نتیجه 93بر74 بر توس‌راویان‌سازه غلبه کرد و تیم بیمکث هم با برتری 91بر77 برابر برج آناهیتا، بر سکوی سوم ایستاد. آسمان‌خراش‌های بسکتبال جام رمضان، بهار جان‌ها، در این دوره از بازی‌ها همچون 2 دوره قبلی آرام‌ و به‌دور از هر حاشیه‌ای کار خودشان را انجام دادند. ستاره‌هایی چون روزبه ارغوان، بازیکن ملی‌پوش مشهدی هم در این مسابقات در قالب تیم‌های جام رمضان به میدان رفتند تا هواداران بسکتبال را برای رفتن به سالن، بیش ازپیش ترغیب کنند.

 

 

هندبالی‌های عجیب‌وغریب

جام رمضان هندبالی‌ها خیلی دیر آغاز شد؛ اما با حاشیه‌های منحصربه‌فردی همراه بود، مسابقاتی که در دقایق آخر و با حضور 12 تیم استارت خورد و در پایان با حذف نام 2 تیم فینالیست از تابلوی مسابقات (!) و مقام‌آوری 4 تیم سوم تا ششم، به پایان رسید. ماجرا از این قرار بود که تیم یاران زیبایی الف و ب که هر دو از یک مجموعه بودند، در این پیکارها توانستند به فینال برسند؛ اما دیسکالیفه‌شدن یکی از بازیکنان این تیم‌ها در بازی نیمه‌نهایی با اعتراض آن‌ها همراه بود، به‌شکلی که مدیران این 2 تیمِ هم‌خانواده اعلام کردند اگر مسئولان برگزاری بازی‌ها بازیکن دیسکالیفه‌شده را نبخشد تا در فینال حضور داشته باشد، از حضور در فینال امتناع خواهند کرد! اتفاق عجیبی که رقم خورد و یاران زیبایی الف و ب در بازی فینال حاضر نشدند تا تیم‌های بازنده در نیمه‌نهایی فینال را برگزار کنند و ستارگان با برتری 18بر17 مقابل دانشگاه فردوسی، قهرمان این دوره از مسابقات پُرحاشیه و جذاب باشد. در دیدار رده‌بندی هم هنرستان تربیت‌بدنی و کیمیا آسانسور به مصاف هم رفتند که هنرستان با برتری 22بر18 مقام سوم را به دست آورد.

 

حضور پُر‌رنگ بانوان در جام رمضان

جام رمضان ورزشی امسال با حضور چشمگیر و برگزاری مسابقات جذاب برای بانوان ورزش‌دوست هم همراه بود. در این دوره شهرداری مشهد در فوتسال، هندبال، والیبال و بسکتبال مسابقات پُرهیجانی را برای بانوان برگزار کرد. در بخش فوتسال که گُل این پیکارها محسوب می‌شد، 12 تیم در 3 گروه چهارتیمی با یکدیگر مسابقه دادند که درنهایت این بانوان سایپا بودند که با نتیجه 2بر1 از سد دانشگاه فردوسی گذشتند و به‌عنوان قهرمانی دست یافتند. در دیدار رده‌بندی هم مهراد با نتیجه 7بر2 مشهدالرضا را از پیش‌رو برداشت. در هندبال بانوان آکادمی فردوسی با پیروزی برابر تیم دانشگاه فردوسی قهرمان شد و برزین بر سکوی سوم ایستاد. در والیبال بانوان خورشید درخشان‌مدرن اول شد و حاتمی الف و فرشتگان هم دوم و سوم شدند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی