کد خبر : 99495
/ 08:00

عملکرد ادارات استان زیر ذره‌بین رسانه‌ها

استاندار خراسان رضوی بر لزوم ایجاد شفافیت در نظام بهره‌وری استان تأکید کرد

عملکرد ادارات استان زیر ذره‌بین رسانه‌ها

شهرآرا آنلاین - مسعود سلطانی - «باید نظام بهره‌وری استان را برای رسانه‌ها قابل رصد کنیم.» این جمله‌ کلیدی استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بود. علیرضا رزم حسینی گفت: باید ویترین فعالیت نهادهای دولتی در استان شفاف شود. امروز که پولی نداریم می‌توانیم با نگاه تعاملی، مدیریتمان را بهتر کنیم. باید ویترین اداره استان در معرض دید رسانه‌ها باشد. در این جلسه، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با انتقاد از تمرکزگرایی به‌وجودآمده در اجرای قانون برنامه و بودجه سال ٩٨ گفت: به رغم درخواست‌های متعدد از دستگاه‌های اجرایی مختلف استان برای به‌کارگیری نیرو طبق شیوه‌نامه‌های اجرایی، اجازه عقد هیچ‌گونه قراردادی با مجوز استانی را نداریم و این کار تنها با تأیید سازمان برنامه و بودجه در تهران امکان‌پذیر است.

رضا جمشیدی با بیان اینکه مجلس و دولت درباره شیوه و میزان افزایش دستمزد هنوز به تفاهم نرسیده‌اند افزود: از تصمیم نهایی هنوز اطلاعی نداریم. با وجود این، افزایش هجده‌درصدی برای حقوق و دستمزد تمام دستگاه‌های اجرایی را پیش‌‌بینی کرده‌ و هماهنگی‌های لازم را با خزانه معین در استان انجام داده‌ایم.

 

١١٧ میلیارد تومان برای جبران خسارت کشاورزان 

شیوه توزیع اعتبار صدوهفده‌میلیاردتومانی جبران خسارت‌های بخش کشاورزی یکی از دستورکار‌های مهم این جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بود. طبق برآوردهای صورت‌گرفته تا انتهای فروردین‌ماه ٩٨ بیش از ۶٠٢ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد شده است.

با این حال، اعتبار صدوهفده‌میلیاردتومانی تخصیص پنجاه‌درصدی داشته است و درباره جذب کامل آن تردید‌هایی وجود دارد. سعید باستانی، نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی، در این باره گفت: آیین‌نامه شیوه توزیع این اعتبار به‌شدت سخت و تا اندازه‌ای اجرا‌نشدنی است. از سمتی، خسارت واردشده ناشی از سیل اردیبهشت و خرداد نیز در این بودجه پیش‌بینی نشده است. مدیران اجرایی تمام دستگاه‌ها و استاندار محترم باید پیگیری لازم برای تخصیص کامل این اعتبار را انجام دهند.

 

بانوان و سازمان‌های مردم‌نهاد در ارکان تصمیم‌سازی

«از این پس، باید در تمام کارگروه‌های شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ٢ نفر از نمایندگان سازمان‌های مردم‌‌نهاد که موضوع فعالیتشان مرتبط با کارگروه‌هاست حضور داشته باشند و عضو کارگروه‌ شوند. ٢ نفر نماینده حقیقی نیز باید به عضویت کارگروه‌های شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان درآیند که دست‌کم یک نفر از آن‌ها باید از بانوان باشد.» این خبری است که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اعلام کرد.

رضا جمشیدی تصریح کرد این اقدام بر اساس ابلاغیه جدید آیین‌نامه شیوه برگزاری جلسات شورای برنامه‌ریزی استان‌ها صورت می‌گیرد. «تا پایان سال پروژه گازرسانی به ٣٠٨ روستا در خراسان رضوی با اعتباری بالغ بر ٣٨۶ میلیارد تومان انجام خواهد شد.» این خبری خوشحال‌کننده بود که امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مردم سبزوار، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به آن اشاره کرد. او گفت: تأمین مالی این پروژه از طریق دریافت تسهیلات از بانک ملی ایران انجام می‌شود و باید از مدیران این بانک تشکر کنیم زیرا تأمین این میزان تسهیلات از سوی بانک‌ها برای چنین پروژه‌هایی در سطح کشور هم کم‌سابقه است. بررسی مصوبات کارگروه امور زیربنایی استان بخش دیگری از این جلسه بود که به گفته محمدرضا اخوان عبداللهیان، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، از ۴٢ مصوبه این کارگروه ٣٠ مصوبه مربوط به پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان بوده  است. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی