کد خبر : 99540
/ 09:14
گزارش مراسم اختتامیه بیست‌ودومین دوره مسابقات قرآن منطقه

راه و روش زندگی، ارمغان قرآن برای ما

هفته گذشته و در آخرین شب‌های ماه مبارک رمضان، همانند سال‌های گذشته مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم، یادبود شهدای پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران، حوزه 8 میثم در مسجد موسی‌بن‌جعفر(ع) واقع در کوی صاحب‌الزمان محله ثامن برگزار شد.

راه و روش زندگی، ارمغان قرآن برای ما

شهرآرا آنلاین - عطایی/ این رقابت قاریان بااستعداد با مشارکت اعضای مسجد موسی‌بن‌جعفر(ع)، کانون فرهنگی و ورزشی شهید موسی نوروزی و پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران حوزه 8 میثم، در 3 شب و در 2 رده سنی بزرگ‌سال و نوجوان، اجرا شد.

حسین عبدا...زاده، شهردار به همراه معاون فرهنگی و مسئول روابط‌عمومی منطقه 5 در این مراسم حضور داشتند.

 

• حق قرآن بر گردن ما

عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون مناطق کم‌برخوردار در این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت: این جلسات نشانه خوبی است برای اینکه بدانیم قرآن برای ما درس‌ها و راه و روش زندگی را به ارمغان آورده و اینکه بدانیم حق قرآن بر گردن ما چیست. قرآن 5 حق بر گردن مسلمان‌ها دارد؛ یک اینکه باید قرآن را فرا بگیریم. دوم بعد از یادگیری قرآن عمل به آن مهم است. سوم استمرار در خواندن قرآن به‌خصوص در ماه رمضان که ماه بهار قرآن است و خواندن آن در سایر ماه‌ها. چهارم انتقال قرآن که بر عهده قاریان قرآنی است و ذکات علمشان است و آن را نشر می‌دهند. آخرین حق قرآن که در 40 سال گذشته پس از پیروزی انقلاب و به همت امام راحل رحمت‌ا... علیه و به عنوان یک روش آموزشی اسلامی در جای‌جای کشور بزرگمان در جریان است، بر حفظ قرآن اشاره دارد و در این سال‌ها به آن پرداخته‌ایم. افتخار می‌کنم در کنار شما هم‌محله‌ای‌های عزیز به عنوان عضوی از شورای شهر پنجم و رئیس کمیسیون مناطق کم‌برخودار در این جلسه شرکت دارم.

137366.jpg

• شهدا، به قرآن عمل کردند

فیضی افزود: من فرزند همین محله و منطقه هستم و از همین مسجد راهی جبهه شدم و تعدادی از شهدای این محله و مناطق را می‌شناسم و معتقدم کسانی که قرآن را حرمت داشتند و به آن عمل کردند، عملی بنیادی، همین شهدا هستند. این‌ها مردان آسمانی هستند؛ کسانی که این زمین خاکی را برای ما حفظ کردند. حافظان و عاملان راستین به قرآن، آن‌ها هستند. شورای پنجم افتخار می‌کند که در محلات پایین شهر به دنبال نابغه‌ها می‌گردد و مردمان این مناطق را به عنوان صاحب اصلی انقلاب می‌شناسد. تمامی مسئولان مناطق 4 و 5 تلاش دارند تا با همت و پشتکار به شما مردم شریف و دین‌دار منطقه خدمت کنند و خیلی از آن‌ها ساکن همین مناطق و بومی اینجا هستند و به منطقه آشنایی دارند. خوش‌حالیم که به‌زودی استخر مجزا و جداگانه‌ای برای بانوان و آقایان در انتهای گلشهر افتتاح خواهیم کرد. امیدواریم که خداوند توفیق خدمت‌گذاری و امانت‌داری را بیش از پیش به ما اعطا نماید.

 

• برگزاری مراسم مشابه در طول سال

در ادامه جلسه به خاطر زحمات بی‌شائبه و توجه ویژه‌ای که آقای فیضی به مناطق کم‌برخوردار و محله صاحب‌الزمان داشتند، هدیه‌ای به ایشان اهدا شد، سپس از استادان برجسته و داوران این دوره تقدیر شد.

محمد سلطانی، معاون اجتماعی و فرهنگی پیش از اجرای این آیین تقدیر گفت: حضور جوانان و نوجوانان در این مسابقات بی‌نظیر و نشان‌دهنده ریشه‌دار بودن قرآن در این محلات است. معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه در صورت امکان و با مشارکت برگزارکنندگان این مسابقات برنامه‌های قرآنی مشابهی را در طول سال برگزار خواهد کرد تا عطر صوت قرآن علاوه بر ماه رمضان در طول سال هم در این محلات به صورت مسابقه قرائت و حفظ برقرار باشد.

در ادامه جوایز نقدی و غیرنقدی به نفرات اول تا سوم رده‌های سنی اهدا شد. در رده سنی نوجوانان از محمدرضا باقریان به عنوان نفر اول، محمدرضا درمان‌ملک نفر دوم و محمد پیروی به عنوان نفر سوم مسابقات تقدیر شد. در رده سنی بزرگ‌سالان نیز از سیدعلی حسینی نفر اول، محسن شجاعی نفر دوم و علیرضا کهندل به عنوان نفر سوم تقدیر شد.

رمضانعلی فیضی، عضو شورای شهر مشهد، غلامی شهردار منطقه 4، عبداللهی رئیس کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان خراسان رضوی، سرهنگ محمدرضا حقدادیان مسئول روابط‌عمومی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع)، امیردادی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 و بخشی مدیر فرهنگ‌سرای انقلاب، دیگر مسئولان شرکت‌کننده در این مراسم بودند.

137368.jpg

• حضور 70 قاری در مسابقه

علیرضا دانش، دبیر اجرایی بیست‌ودومین دوره مسابقات قرائت مسجد موسی‌بن‌جعفر(ع) در حاشیه این آیین به خبرنگار شهرآرامحله گفت: بیست‌ودومین دوره مسابقات قرائت قرآن کریم از شب بیست‌وچهارم ماه مبارک رمضان آغاز شد. مرحله مقدماتی این مسابقات در 2 شب و در شب مرحله نهایی مسابقات بیست‌وششم انجام شد. حدود 70 نفر در رده سنی بزرگ‌سالان و نوجوانان در این دوره شرکت داشتند. استادان محمد مشمول، محمدجواد رجایی و حسین تقدمی‌صابری داوران این مسابقات بودند. شب آخر به 3 نفر اول در هر رده سنی جوایز نقدی از طرف برگزارکنندگان و غیرنقدی از طرف شهرداری منطقه اهدا شد. رمضانعلی فیضی، عضو شورای اسلامی شهر نیز 10 جایزه پنجاه‌هزارتومانی برای کودکان و نوجوانان مشتاقی که در کارهای مسجد و نماز جماعت مشارکت می‌کنند، اختصاص داد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی