کد خبر : 99563
/ 11:06

پروژه های عمرانی شهر برای تابستان ٩٨

شهرداری مشهد قرار است تا پایان تابستان چندین پروژه عمرانی را آغاز کند یا آن‌ها را به بهره برداری برساند

پروژه های عمرانی شهر برای تابستان ٩٨

شهرآرا آنلاین - رشد نودوشش‌درصدی اعتبارات عمرانی شهرداری در سال جاری و قول و قرارهای مدیران شهری برای اجرای پروژه‌های مختلف، امسال را به سال عمرانی شهر مشهد بدل کرده به طوری که معاون حمل و نقل و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد گفته است تا پایان تابستان امسال چندین پروژه عمرانی بزرگ با اعتباری حدود ۴٠٠ میلیارد تومان آغاز می‌شود یا به بهره‌برداری می‌رسد. از جایی که ٢ معاونت فنی و عمران و حمل و نقل شهرداری مشهد اواسط سال گذشته با یکدیگر تلفیق شدند، می‌توان پیش‌بینی کرد بیشتر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد در حوزه حمل و نقلی باشد. دوربرگردان آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی و پروژه چپ‌گرد شهید ناصری از این پروژه‌هاست. با این حال، بهره‌برداری از جلوخان آرامگاه فردوسی و طرح توسعه آسایشگاه جانبازان پارک ملت از دیگر پروژه‌های غیرحمل‌ونقلی شهرداری مشهد در ۶ ماه اول سال جاری به حساب می‌آید.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌ا... کاظمی درباره انواع پروژه‌های عمرانی تدارک‌دیده‌شده و نحوه عملیاتی کردن آن‌ها اظهار کرد: یکی از این پروژه‌ها فاز دوم بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی است که عملیات اجرایی آن پس از بهره‌برداری از فاز اول شروع شده است. او با بیان اینکه برای اجرای فاز دوم بازپیرایی جلوخان۵‌میلیاردتومان اعتبار در نظر گرفته شده است اضافه کرد: این پروژه که با تابلوی روز‌شمار صدروزه آغاز شده است، تا پایان مردادماه به بهره‌برداری می‌رسد. کاظمی ادامه داد: همچنین پس از اتمام فاز دوم، عملیات اجرایی فاز سوم بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی در ۵/٢ هکتار باقی‌مانده و با اعتباری حدود ١٠ میلیارد تومان شروع می‌شود.

 

﷯ بهره‌برداری از دوربرگردان آیت‌ا... هاشمی زودتر از موعد مقرر

وی همچنین به روند ساخت دور‌برگردان غیرهم‌سطح آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: هرچند براساس تابلوی روزشمار، ١٨٠ روز دیگر برای اتمام و بهره‌برداری این دوربرگردان زمان داریم، با سرعتی که در اجرای کار وجود دارد، این پروژه هم‌اکنون از زمان‌بندی مشخص‌شده نیز جلوتر است و مهر‌ماه سال جاری می‌توانیم شاهد بهره‌برداری از آن بود. به گفته سرپرست معاونت حمل‌ونقل و شهرداری مشهد، برای دوربرگردان آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی که نیمه اسفندماه سال گذشته کلنگ احداث آن بر زمین خورد، اعتباری بالغ بر ١۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. کاظمی ادامه داد: یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی در حال اجرا از سوی سازمان عمران شهرداری مشهد طرح توسعه آسایشگاه جانبازان در بوستان ملت است که با هزینه‌ای بیش از ١٢ میلیارد تومان مراحل پایانی تکمیل را طی می‌کند و براساس زمان‌بندی انجام‌شده تا ١۵ تیرماه آماده بهره‌برداری خواهد شد. معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد به اجرای پروژه رمپ ورودی به خین‌عرب اشاره کرد و گفت: میدان شهید فهمیده یکی از مناطق دست‌به‌گریبان با مشکلات ترافیکی است که بخشی از آن به دلیل عبور خودروهایی است که قصد ورود به خین عرب را دارند. به همین علت، برای کاهش بار ترافیکی این محل، تصمیم به ایجاد رمپ ورودی به خین‌عرب از بزرگراه شهید چراغچی گرفته شد. این پروژه با ۵ میلیارد تومان اعتبار اجرا می‌شود و تا ٢ هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: همچنین پروژه چپ‌گرد شهید ناصری به بولوار نماز از پروژه‌هایی است که عملیات اجرایی آن با هدف کاهش بار ترافیکی بزرگراه شهید کلانتری در هفته جاری آغاز و با اعتباری حدود ٣۶ میلیارد تومان طی ٨ ماه اجرا خواهد شد.

 

﷯ بهره‌برداری از پارکینگ آزادی در مهر ٩٩ 

کاظمی به اجرای پروژه پارکینگ غیرهم‌سطح آزادی نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه که اکنون در حال اجراست، ابتدا با معارضاتی روبه‌رو شد. به همین علت، از زمان‌بندی درنظرگرفته‌شده عقب افتاد. با این حال، خوشبختانه اکنون این معارضات برطرف شده است و این پارکینگ که قرار بود تیرماه سال ٩٩ به بهره‌برداری برسد با اعتباری شصت‌میلیاردتومانی، مهرماه سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد. سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد به پروژه بزرگ تقاطع سه‌سطحی میدان نمایشگاه اشاره کرد و افزود: فراخوان مناقصه انتخاب پیمانکار این تقاطع نیز با اعتباری بالغ بر ٢٠٠ میلیارد تومان اعلام و طی ٢ سال اجرایی می‌شود که احداث آن تأثیر بسیار زیادی بر کاهش ترافیک این منطقه خواهد داشت. وی گفت: همچنین فراخوان مناقصه اجرای پروژه دوربرگردان غیرهم‌سطح شهید چراغچی ١٣ نیز که اکنون شاهد بار ترافیکی سنگینی است زده شده و عملیات اجرایی آن با ١٠ میلیارد تومان اعتبار در تابستان آغاز و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. کاظمی افزود: در کنار این پروژه‌ها تعداد دیگری از پروژه‌های عمرانی مانند تقاطع میثاق-مجیدیه در دست اجراست که بعد از اتمام مطالعات، عملیات اجرایی آن‌ها در سال جاری آغاز می‌شود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی