کد خبر : 99579
/ 12:48

۱۵۰ هزار کارگر در خراسان رضوی تحت غربالگری فشار خون قرار می گیرند

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فشار خون ۱۵۰ هزار کارگر شاغل در کارخانه های مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی کنترل و غربالگری می شود.

۱۵۰ هزار کارگر در خراسان رضوی تحت غربالگری فشار خون قرار می گیرند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، علی حسنی افزود: در اجرای طرح کنترل فشار خون که از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیر ماه در سراسر کشور اجرا می‌شود دو میلیون و ۵۰۰ هزار فرد بالای ۳۰ سال در مناطق زیرپوشش این دانشگاه غربالگری می‌شوند.

وی اظهار داشت: برای غربالگری فشار خون کارگران شاغل در کارخانه‌های استان خراسان رضوی نیز ۲۰۰ کارشناس بهداشت محیط حرفه‌ای، بهداشتیار کار و بهگر در مراکز بهداشت کار کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی استان آموزش دیده‌اند.

وی گفت: در اجرای طرح یاد شده فشار خون افراد اندازه گیری شده و در سامانه کشوری ثبت می‌شود و افرادی که حداکثر و حداقل فشار خون آنان به ترتیب از ۱۴۰ و ۹۰ بیشتر باشد مبتلا به پرفشاری خون تشخیص داده شده و تحت کنترل و مراقبت قرار می‌گیرند.

هم اکنون بیش از پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و مابقی توسط دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی گناباد، نیشابور، تربت جام، سبزوار و تربت حیدریه خدمات رسانی می‌شوند.

حدود ۶ هزار واحد تولیدی در استان خراسان رضوی فعالیت دارند 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی