کد خبر : 99598
/ 06:33

عیارسنج ویلموتس

دومین آزمون سرمربی بلژیکی، نشان می‌دهد او چندمرده حلاج است

عیارسنج ویلموتس

شهرآرا آنلاین - تیم ملی در دومین مسابقه دوستانه‌‌اش از ساعت15:30 امروز به‌مصاف حریفی می‌رود که همواره مقابل ایران با سرمربیگری کی‌روش بازنده بوده است. هنوز خاطره برد شیرین در سئول و صعود به جام‌جهانی و آن حرکت عجیب کی‌روش مقابل نیمکت کره‌جنوبی در خاطر فوتبال‌دوستان باقی مانده است. کره‌‌جنوبی حریفی همیشه‌بازنده مقابل تیم کی‌روش بود؛ به‌طوری‌که اکنون که تیم ملی ایران با سرمربی جدید راهی این کشور شده، کره‌ای‌ها معتقدند وقت انتقام رسیده است! البته نتیجه این بازی به‌هیچ‌عنوان مهم نیست، اما شیوه بازی تیم ملی برای همه فوتبا‌ل‌دوستان ایرانی اهمیت دارد. همه می‌خواهند ببینند آن تیم مقتدری که ۵ گل به سوریه زد، آیا مقابل یکی از قدرت‌های فوتبال آسیا هم به همان زیبایی و چشم‌نوازی بازی خواهد کرد یا نه. این بازی به‌هیچ‌عنوان دوستانه نیست و هواداران فوتبال 2 کشور دوست دارند که پیروزی تیمشان را ببینند. مسابقه ایران و کره‌جنوبی همیشه جذاب است، حتی اگر کی‌روش دیگر در آن حضور نداشته باشد؛ به‌ویژه اینکه این مسابقه سنگ‌محکی جدی برای ویلموتس هم محسوب می‌شود. تیم ملی ایران با نفرات دعوت‌شده کی‌روش به میدان می‌رود، اما شیوه استفاده از این مهره‌ها و تفکر بلژیکی، کاملا متفاوت با سرمربی قبلی است. مهدی طارمی با 3 گلی که به سوریه زد، خودش را در دل سرمربی جدید جا کرده؛ بااین‌حال مربی بلژیکی در پایان آن مسابقه از کریم انصاری‌فرد تعریف‌وتمجید کرد و گفت او به تیم خیلی کمک کرد. امید ابراهیمی در بازی با سوریه نشان داد که در اوج آمادگی است؛ مثل سایر ملی‌پوشان دیگر ایران.

 

زمان انتقام از ایران رسید!

سایت MK کره‌جنوبی در گزارشی نوشت: تیم ملی کره بعد از جام ملت‌ها وضعیت خوبی در دیدارهای تدارکاتی پیدا کرده است و به نظر می‌رسد که بنتو تیم ملی را به‌سمتی سوق می‌دهد که از شکست بیزار باشد. بعد از بازی خوب و پیروزی مقابل استرالیا و همچنین برد 1بر0 مقابل بولیوی حالا نوبت دیدار با ایران است. ایران تیمی است که همواره در کره برای تیم ملی دردسرساز بوده است، آیا الان زمان آن رسیده که کره‌جنوبی شکست‌های اخیر مقابل ایران را جبران کند؟ کره‌جنوبی در سال‌های اخیر بارها برابر ایران متوقف شده، اما در هیچ‌کدام از ناکامی‌های اخیر، بنتو روی نیمکت کره نبوده است. به نظر می‌رسد سرمربی پرتغالی در تدارک این است که بهترین نفرات خود ازجمله سونگ‌مین، ستاره تاتنهام، را مقابل ایران به میدان بفرستد؛ چون این مربی به‌هیچ‌عنوان به‌دنبال شکست نیست. مین باوجود مصدومیت خفیف و خستگی که در بازی با استرالیا داشت، درباره این بازی گفت: من هیچ مشکلی برای دیدارهای تدارکاتی پیش‌رو ندارم و استرسی از نظر فیزیکی روی من نیست. به نظر می‌رسد بنتو این‌روزها از خط حمله تیمش به‌صورت کامل رضایت ندارد، چون باوجود برد 1بر0 مقابل استرالیا درخصوص عملکرد تیمش در خطوط مختلف گفت: کمی نگران هستم و در زمین گاهی اتفاقاتی افتاد که از خط حمله تیمم متأثر شدم؛ اما از خط دفاعم راضی هستم. در ادامه این گزارش آمده است: ایران با حضور ویلموتس سازمان جدیدی یافته و با این مربی بلژیکی به فکر برد دوباره مقابل کره‌جنوبی است. در بازی آخر، ایران با زدن 5 گل مقابل سوریه نشان داد که مربی بلژیکی به‌دنبال برنامه‌های هجومی است. اولین تجربه این مربی با ایران واقعا دلپذیر بوده، چون او بازیکنان هجومی مثل طارمی دارد که هت‌تریک کرده است. جهانبخش که در برایتون بازی می‌کند، در این بازی گل‌زنی کرد و صیادمنش نیز گل پنجم ایران را به ثمر رساند. ویلموتس تجربه شکست‌دادن کره در جام‌جهانی2014 را با بلژیک دارد و وی با تیمش 1بر0 کره را مغلوب کرده است. در مقابل، بنتو انگیزه زیادی برای این دیدار دوستانه خواهد داشت.

 

جنگ روانی کره‌ای‌ها شروع شد

فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی تیزر عجیبی قبل از دیدار با تیم ملی فوتبال ایران منتشر کرد که با انتقادهای زیادی حتی در خود کشور کره روبه‌رو شده است. قبل از مسابقه امروز، فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی تیزری را منتشر کرد که در آن بازیکنان ایران را به انجام فوتبال کثیف و فریب داور متهم کرده‌اند. در این فیلم بازیکنان کره‌جنوبی به انجام فوتبالی خوب و برتر از حریف نشان‌داده شده‌اند. این فیلم مدعی شده که سون‌هیونگ‌مین می‌تواند یک‌تنه کار حریف را تمام کند. نکته جالب در این ویدئو اینکه بعضی از صحنه‌های مربوط به ایران بازیکنان قطری و خارجی هستند که معلوم نیست چطور در این تیزر قرار گرفته‌اند. خبرنگار سایت گل کره‌جنوبی نیز به انتقاد از این رفتار غیرحرفه‌ای کره‌ای‌ها پرداخت و عنوان کرد این کار فدراسیون فوتبال کره کاملا غیرحرفه‌ای بوده است.

 

بنتو: از ایران با مربی جدیدش می‌ترسم

پائولو بنتو، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی، اعلام کرد از رویارویی ایران با مربی جدیدش هراس دارد. پائولو بنتو در نشست خبری پیش از بازی دوستانه تیم‌های ملی فوتبال کره‌جنوبی و ایران، گفت: کار آنالیز حریف را به پایان رساندیم و آن‌ها در ماه ژوئن فقط یک بازی انجام داده‌اند. حریفمان (ایران) با تغییراتی در کادر فنی پس از جام ملت‌های آسیا2019 مواجه شده و من از این تیم با حضور مربی جدیدش کمی می‌ترسم. سرمربی تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی ادامه داد: ترس من از این است که چه چیزهای در تیم ملی فوتبال ایران تغییر می‌یابند، اما امیدوارم نتیجه خوبی از این بازی به دست آوریم. البته اسکلت تیمی ایران حفظ شده و با ارائه یک بازی باز می‌توانیم به نتیجه لازم برسیم. پائولو بنتو درباره تاکتیک تیمی کره‌جنوبی نیز گفت: دراین‌رابطه فقط باید با بازیکنان صحبت کنم و زمانی که بخواهم آن را برای همگان روشن کنیم، دیگر تاکتیک‌ها گم خواهند شد. ما باید آزمایش‌هایی برای بازی برابر ایران حتی در صورت تغییر ترکیب و با حفظ سبک تیمی انجام دهیم. ما از تمام توان خود در هر بازی برای انتخاب بهترین سبک و بازیکنان بهره می‌بریم. حفظ ثبات قدرت تیمی اهمیت بیشتری نسبت به تغییرات گسترده دارد.

 

ویلموتس: از باختن متنفرم

مارک ویلموتس، سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران هم در نشست خبری پیش از این دیدار گفت: من نمی‌توانم این را بگویم که تیم فوق‌العاده‌ای خواهم ساخت. ما باید به آینده نگاه کنیم و نگاه رو به جلویی داشته باشیم. برای این که به اهداف‌مان برسیم نیاز به انجام بازی‌های دوستانه داریم. از بازی دفاعی باید اجتناب کنیم. باید بتوانیم فوتبال زیبا و همراه با کسب نتیجه را به نمایش بگذاریم. مهم‌ترین مساله این است که شرایطی را ایجاد کنیم که باعث پیشرفت تیم و رسیدن به این اهداف شود. فلسفه ما در همان بازی نخست مقابل سوریه مشخص شد. او افزود: من فکر می‌کنم با توجه به آن که ۷ تا ۸ تعویض مقابل سوریه داشتیم، توانستیم فوتبال خوبی ارائه کنیم. سرمربی تیم‌ملی ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: من دو بار تاکنون با کره‌جنوبی روبه‌رو شده‌ام و خاطرات خوبی از تقابل اولم در جام‌جهانی ۱۹۹۸ فرانسه دارم. من در جام‌جهانی برزیل نیز که به عنوان سرمربی با کره روبه‌رو شدم، نتیجه گرفتم. کره‌جنوبی تیم پرشوری است و وقتی در خانه بازی می‌کند انگیزه زیادی برای کسب پیروزی دارد. هرچند این بازی دوستانه است اما اهمیت زیادی برای کره جنوبی و ایران دارد. فصل فوتبال ایران تمام شده ولی در کره هنوز لیگ در جریان است. در هر مسابقه هم ما نگاهی به کسب نتیجه داریم. می‌خواهم مثل بازی با سوریه، نتیجه خوبی مقابل کره جنوبی کسب کنم. کره به هر حال بازیکنان بزرگی مانند سون هیونگ مین را در ترکیب خود دارند که اخیراً در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است. ویلموتس در پایان در پاسخ به احتمال هم‌گروه شدن ایران و کره جنوبی در انتخابی جام جهانی قطر گفت: این که دو تیم قدرتمندی چون ایران و کره‌جنوبی رقیب هم هستند و با هم هم‌گروه شوند اتفاق خوبی است و باعث پیشرفت دو تیم می‌شود. من تمام تلاشم را می‌کنم که فردا ایران، کره را شکست دهد ولی باید تمام تلاشم را بکنم که شکست نخورم و با سیل انتقادات روبه‌رو نشوم. من از باختن نفرت دارم و دوست دارم بتوانم همواره با تیم ایران نتایج خوبی کسب کنم. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی