کد خبر : 99612
/ 06:53
چهره روز

هنرمند و ورزشکار توان‌یاب

گفتن این عبارت که «معلولیت نباید برای یک انسان محدودیت ایجاد کند» راحت است اما عملی کردن آن، نیازمند روحیه‌ای مبارزه گرانه است

هنرمند و ورزشکار توان‌یاب

شهرآرا آنلاین - گفتن این عبارت که «معلولیت نباید برای یک انسان محدودیت ایجاد کند» راحت است اما عملی کردن آن، نیازمند روحیه‌ای مبارزه گرانه است که با وجود تمام ناملایمات و سختی‌ها بتوانی به مشکلات لبخند بزنی و به موفقیت برسی.

«ریحانه دشتکی»، هنرمند و ورزشکار توان‌یابی است که زندگی متفاوتی را تجربه کرده است؛ چراکه یک تشخیص و اشتباه پزشکی، مسیر زندگی‌اش را تغییر داد و قدرت راه رفتن با پاها را برای همیشه از او گرفت. او می‌گوید: اتفاق تلخی بود اما پذیرفتم که دیگر یک معلولم. از بچگی عاشق بازیگری بودم و از شانزده‌سالگی وارد یکی از گروه‌‍‌های تئاتر شدم و تاکنون در بیش از ٣٠شهر کشور، نمایش اجرا کرده‌ام.

تحقق این آرزو، حس خوشایندی را برای او به ارمغان آورده، به‌ویژه اینکه با مشورت خانواده، رشته حسابداری را ادامه داده و در دانشگاه نیز همیشه شاگرد اول بوده و هم‌زمان تدریس نیز می‌کرد.

او درباره علاقه‌اش به ورزش می‌گوید: همیشه دوست داشتم تحرک داشته باشم. با پرتاب نیزه شروع کردم اما ازآنجاکه به جنب‌وجوش بیشتر تمایل داشتم، به تنیس روی میز روی آوردم.

دشتکی معتقد است: همه‌چیز به خودمان بازمی‌گردد. باید خود را باور و روی توانایی‌هایمان تمرکز کنیم. اگر به خود احترام بگذاریم، در جامعه دیده خواهیم شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی