کد خبر : 99621
/ 07:20

راه را برای خلاقیت جوانان باز کنید

چند روزی از ماه مبارک رمضان گذشته است و حالا فرصت خوبی است تا نگاهی به برنامه‌های تولیدشده سیمای خراسان رضوی برای این ماه بیندازیم

راه را برای خلاقیت جوانان باز کنید

شهرآرا آنلاین - زوزنی | چند روزی از ماه مبارک رمضان گذشته است و حالا فرصت خوبی است تا نگاهی به برنامه‌های تولیدشده سیمای خراسان رضوی برای این ماه بیندازیم؛ برای نمونه اگر برنامه‌ای را که سحرهای ماه مبارک رمضان از این شبکه پخش می‌شد، با برنامه‌های هفت‌هشت سال گذشته مقایسه کنید، درخواهید یافت که به غیر از تغییر در محل ضبط برنامه -از یک گوشه حرم مطهر رضوی به گوشه دیگر آن- تغییر چندانی در کلیت آن رخ نداده است. 

در طول این چند سال، گه‌گاهی هم مجری عوض شده که در دو سه سال گذشته، همان هم دست‌نخورده مانده است. تمام جذابیت این برنامه سحرگاهی که به نظر می‌رسد باید معرفت‌افزایی داشته باشد، به پخش تصاویر زنده از مضجع شریف رضوی خلاصه می‌شود. به عبارت دیگر اگر برنامه‌سازان سیمای استانی امکان تولید برنامه را در این مکان مقدس نداشتند، تقریبا هیچ جذابیتی «بهار مهربانی» را احاطه نکرده بود. درحالی‌که توقع است این برنامه سحرهای ماه‌ مبارک رمضان را به خاطر‌ه‌انگیزترین روزها و شب‌های سال برای بینندگان روزه‌دار تبدیل کند و حس متفاوتی را در آن‌ها به‌وجود آورد، همانند سایر برنامه‌های سیمای استانی، به ورطه تکرار افتاده است. 

مباحث کارشناسی، بیان احکام شرعی، میان‌برنامه‌ای به نام «حرم تا حرم»، تدارک بخشی برای مناجات‌خوانی، مصاحبه‌های مردمی و پخش دعای سحر، همه آن چیزی است که همه‌ساله در طول سحرهای ماه مبارک رمضان از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی روانه آنتن می‌شود. این تکرار و اصرار به آن، حاصل قطع ارتباط تولیدکنندگان برنامه با مخاطب و نبود نیازسنجی درمیان آنان است؛ هرچند که تهیه‌کنندگان برنامه‌های مناسبتی سیمای خراسان هم حال‌وحوصله این کار را ندارند و به‌نظرشان، مخاطب از حاصل تلاششان راضی است. امید است مدیران این شبکه راه را برای برنامه‌سازان جوان و خلاقی که در همین استان پرورش یافته‌اند و با شبکه‌های سراسری همکاری می‌کنند، باز کنند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی