کد خبر : 99633
/ 07:42

سرقت مسلحانه دزد بیابانی

از سرووضعش پیدا بود که حسابی دویده است. لباس‌هایش پر از خار و خاشاک بود و آثار درگیری نیز دور گردنش مشهود بود. به‌محض دیدن افسرنگهبان، ملتمسانه از او خواست تا کمکش کند.

سرقت مسلحانه دزد بیابانی

شهرآرا آنلاین - قرآنی| مرد جوان که حرف‌هایش در نفس‌زدن‌هایش مدام گم می‌شد، به افسر پلیس گفت مردی او را تا سرحد مرگ کتک زده و علاوه بر خودرو، همه‌چیزش را برده است. ماجرای این قربانی زورگیری از این قرار بود که متهم در کنار یکی از خیابان‌های مشهد ایستاده بوده و به بهانه دربستی از این فرد بازی‌خورده می‌خواهد تا او را به منطقه‌ای در اطراف شهرستان تربت‌حیدریه برای سرکشی از گوسفندانش ببرد.

متهم مسافرنما با حربه پرداخت کرایه بالا، مال‌باخته را می‌فریبد و او را راهی مقصدی نامعلوم می‌کند. 

همین‌که خودروی شاکی به بیابان‌های اطراف تربت‌حیدریه می‌رسد، مرد به‌ظاهرمسافر از راننده می‌خواهد تا وارد یک راه فرعی شود.

همه‌چیز درست مثل نقشه این مرد شیاد پیش می‌رود و در یک چشم‌برهم‌زدنی برق تیغه چاقو دربرابر چشمان مرد مسافرکش خودنمایی می‌کند. شاکی پرونده که در آن بیابان راهی جز تسلیم‌شدن برابر چاقوی مرد خشمگین نداشته، به خواسته او تن داده و خودرو و همه‌چیزش را به این سارق خشن می‌دهد. متهم بی‌رحمانه، مسافربر بخت‌برگشته را در همان حال میان کوه و بیابان رها می‌کند و متواری می‌شود. 

با گشوده‌شدن این پرونده در کلانتری یازدهم تربت‌حیدریه، تیمی از مأموران دایره تجسس این کلانتری تحقیقات خود را آغاز کردند و با احتمال اینکه متهم در همین شهرستان است، به رصد میدانی پرداختند.

بررسی‌های پلیس ادامه داشت تا اینکه مجریان قانون رد این سارق خشن را در یکی از مراکز اقامتی این شهرستان زدند و در اقدامی غافل‌گیرانه او را دستگیر کردند. متهم که از این حرکت پلیس غافل‌گیر شده بود، پس از انتقال به کلانتری به‌ناچار لب به بیان حقیقت گشود و اعتراف کرد که خودروی مال‌باخته را از مشهد کرایه و او را در میانه راه در بیابان‌های اطراف تربت‌حیدریه تلکه کرده است.

این متهم نیز در ادامه اظهاراتش به ٢۵فقره سرقت دیگر در مشهد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام، چناران، سرخس، مه‌ولات و کاشمر اعتراف کرد. به گفته سرهنگ کیانی، فرمانده انتظامی تربت‌حیدریه، این سارق پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات به دادسرا معرفی شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی