کد خبر : 99641
/ 05:55
با هدف پیشگیری از حوادث احتمالی

مساجد و تکایای منطقه ایمن می‌شوند

مساجد و تکایای منطقه ایمن می‌شوند

شهرآرا آنلاین - نماینده ایمنی و پیشگیری از بحران منطقه به همراه نیروهای دوام ثامن در راستای پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی با حضور در مساجد و تکایای منطقه، به بررسی آیتم‌های ایمنی بر اساس چک‌لیست ارسالی از مدیریت بحران شهرداری مشهد پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، با توجه به الزام و ضرورت رعایت مسائل ایمنی در مساجد و تکایا به‌ویژه در مراسم مختلف معنوی و مذهبی ازسوی متولیان هیئت‌های مذهبی، طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری مشهد در این زمینه، همه مساجد، تکایا و حسینیه‌های منطقه بازدید ایمنی شدند.

لازم به ذکر است در این بازدید، تجهیزات پخت‌وپز مانند سماور، اجاق گاز، سیستم گازکشی، سیستم و ادوات برقی، اتصالات، کپسول‌های اطفای حریق، فیوزهای برق و موارد ایمنی شامل رعایت فاصله مناسب بین وسایل گرمازا و لوازم قابل اشتعالی همچون پشتی، فرش، پرچم‌ها و... بازدید شد.

همچنین پس از تکمیل چک لیست نهایی، نواقص بررسی‌شده به متولیان مساجد گوشزد شد تا در سریع‌ترین زمان برای رفع موارد اقدام کنند و آموزش‌های مقدماتی به‌دلیل آمادگی در صورت رویارویی با حوادث غیرمترقبه به متولیان ارائه شد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی