• خانه
  • شهرآرا محله
  • از بهسازی آسفالت بزرگراه آزادی تا بازگشایی خیابان آیت‌ا... رفسنجانی
کد خبر : 99648
/ 06:10
معاون اجرایی شهردار منطقه خبر داد

از بهسازی آسفالت بزرگراه آزادی تا بازگشایی خیابان آیت‌ا... رفسنجانی

معاون اجرایی شهردار منطقه 10 از بهسازی آسفالت کنار گذر بزرگراه آزادی مشهد حدفاصل آزادی 97 تا 111 ( از ابتدای بولوار خادم الشریعه تا خیابان جراح) خبر داد.

از بهسازی آسفالت بزرگراه آزادی تا بازگشایی خیابان آیت‌ا... رفسنجانی

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرامحله، علی خان‌محمدی با بیان این خبر افزود: بزرگراه آزادی از شریان‌های اصلی جابه‌جایی خودروها در مشهد است که با مجوز پلیس راهور آسفالت در این مسیر اجرا می‌شود و با محدودیت‌های ترافیکی همراه است.

وی گفت: زیرسازی، تراش و عملیات روکش آسفالت محدوده بزرگراه آزادی از هفدهم خردادماه جاری آغاز می‌شود و به مدت 10 شب از ساعت 23 تا 6 صبح ادامه می‌یابد.

معاون اجرایی شهردار منطقه یادآور شد: انتظار می‌رود شهروندان برای جلوگیری از ایجاد ترافیک از مسیرهای جایگزین برای دسترسی به مقصد استفاده کنند.

خان محمدی خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند برای دستیابی به شریان‌های بولوار خادم‌الشریعه از ورودی بولوار توس یا خیابان شهید احمدی تعیین مسیر کنند. (تابلو راهنما در محل مذکور نصب شده است.)

137505.jpg

بهره برداری از کانال آب‌های سطحی در بزرگراه آزادی

معاون اجرایی شهردار منطقه در ادامه صحبت‌های خود به طرح بهره‌برداری از کانال آب‌های سطحی در بزرگراه آزادی نیز اشاره و بیان کرد: این پروژه با توجه به کارشناسی انجام شده، برای جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این طرح با اعتبار 20 میلیارد و 538 میلیون و 782 هزار ریال به طول 3 کیلومتر احداث شده است، خاطرنشان کرد: این کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی بزرگراه آزادی حدفاصل خیابان دانش (خیابان شهید جراح) تا کال چهل بازه را پوشش می‌دهد.

معاون اجرایی شهردار منطقه 10 در ادامه از پیاده‌روسازی محور امامیه خبر داد و بیان کرد: این پروژه در ضلع شرقی بولوار امامیه حد فاصل بزرگراه امام علی (ع) تا چهارراه مخابرات اجرایی شده و برای اجرای طرح سامان‌دهی این پیاده‌رو 6 میلیارد و 547 میلیون و 675 هزار ریال، هزینه شده است.

وی یادآور شد: پیاده‌روسازی محور امامیه در مساحت 5 هزار و 500 متر مربع روسازی با هدف استانداردسازی، بهبود عبور و مرور و افزایش رفاه شهروندان به بهره‌برداری رسیده است.

137506.jpg

بازگشایی و احداث معبر

خان محمدی همچنین از بازگشایی و احداث خیابان آیت‌ا... رفسنجانی یک خبر داد و افزود: در این پروژه که با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات و سهولت در بهبود تردد وسایل نقلیه انجام شد، جدول‌گذاری، زیرسازی، تسطیح بستر خیابان و آسفالت با 7 میلیارد ریال اعتبار در مساحت 4000 متر مربع اجرایی شده است.

وی در ادامه به جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت خیابان مجاور نهر گناباد، اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه برای پاسخ‌گویی به درخواست‌های مردمی و کاهش بار ترافیکی با تسهیل و تسریع در روند عبور و مرور حد فاصل خیابان امام دوست 7 تا دوربرگردان انتهای این خیابان (ابتدای کارخانه رب تا انتها) انجام شده است.

معاون اجرایی شهردار منطقه تصریح کرد: برای اجرای این طرح در مساحت 6500 متر مربع 10 میلیارد ریال هزینه شده است.

خان‌محمدی خاطرنشان کرد: شناسایی معابر دارای اولویت در منطقه با جدیت در دستور کار قرار دارد که پس از نیازسنجی و تخصیص اعتبار، اجرا یا آسفالت خواهد شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی