• خانه
  • ورزشی
  • پشت‌پرده خط‌خوردن دختر وزنه‌بردار خراسانی
کد خبر : 99652
/ 06:17

پشت‌پرده خط‌خوردن دختر وزنه‌بردار خراسانی

در آستانه انتخابات حساس فدراسیون، دلیل حذف قنبری مشخص نیست؛ انتقاد دردسرساز یا عملکرد ضعیف؟

پشت‌پرده خط‌خوردن دختر وزنه‌بردار خراسانی

شهرآرا آنلاین - پس از پایان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا و اولین حضور رسمی تیم ملی بانوان ایران در رقابت‌های بین‌المللی، فدراسیون اسامی نفرات دعوت‌شده به اردوی جدید تیم ملی و کسب آمادگی را برای حضور در مسابقات جهانی اعلام کرد؛ اما از میان نفراتی که در مسابقات قهرمانی آسیا وزنه زدند، تنها مرضیه قنبری، ورزشکار خراسانی، به این اردو دعوت نشده است. البته او چند روز پیش در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد به‌دلیل انتقادی که نسبت به نبود امکانات در شهرش داشته است، به اردو دعوت نمی‌شود و در آستانه انتخابات فدراسیون جنجال به وجود آمد.

 

داستان فضای مجازی چه بوده است؟

مرضیه قنبری، ورزشکار جوان خراسانی از شهر چناران توانسته است خود را به‌سختی به اولین تیم ملی وزنه‌برداری بانوان برساند. او در شهرستان خود بدون داشتن سالن وزنه‌برداری، در یک سالن بدن‌سازی و با هالترها و صفحه‌های معمولی در این 2 سال به تمرین می‌پردازد. او در صفحه اجتماعی خود انتقادهایی را نسبت به نداشتن امکانات برای تمرین در شهرش منتشر می‌کند و افرادی را در زیر این پست تگ می‌کند؛ اشخاصی همچون مدیرکل ورزش خراسان، کوروش باقری، سجاد انوشیروانی، سهراب مرادی و...، اما بعدا این پست را حذف می‌کند. این وزنه‌بردار پیش از اعلام نفرات دعوت‌شده به اردوی تیم ملی بانوان، دوباره پستی را منتشر می‌کند و در آن اعلام کرده که به اردوی تیم ملی دعوت نمی‌شود و به او گفته‌اند چرا در آستانه انتخابات برخی افراد را زیر پست قبلی خود تگ کرده است و از کجا خط می‌گیرد! البته قنبری این پست دوم خود را نیز از صفحه شخصی خود پاک می‌کند، اما با اعلام نفرات دعوت‌شده به اردوی تیم ملی بانوان، خبری از اسم مرضیه قنبری نیست. هرچند او با همان پست توانست با کمک و توجه اداره کل ورزش و جوانان استان به میله و صفحه در شهرستان دست پیدا کند تا تمرینات خود را دنبال کند.

 

علت حذف قنبری چه بوده است؟

به گفته امرا...، سرمربی تیم ملی بانوان، قنبری به‌خاطر پایین‌بودن رکوردهای آسیایی و سطح کیفی پایین فنی نمی‌تواند جایگاهی در جمع اردونشینان جهانی داشته باشد؛ درحالی‌که اگر سرمربی تیم بانوان وزنه‌برداری می‌خواست با توجه به رکورد، وزنه‌برداران شایسته را به اردوی جهانی دعوت کند، قطعا با درنظر‌گرفتن رکوردهای آسیایی چین، مرضیه قنبری باید دعوت می‌شد، مگر اینکه عامل دیگری در میان باشد. هیچ‌یک از وزنه‌برداران اعزامی به رقابت‌های چین به‌جز سیده‌الهام حسینی، وزنه‌بردار دسته71کیلوگرم - که موفق شد در رده ششم گروه A مسابقات قرار گیرد - رده درخورتوجهی کسب نکردند و اگر معیار این است، قاعدتا هیچ‌کدام نباید دعوت می‌شدند. وقتی قرار است پوپک بسامی با رکورد مجموع 143کیلوگرم، مریم زارع با مجموع 141کیلوگرم، ابریشم ارجمندخواه با مجموع 150کیلوگرم، الناز باجلانی با مجموع 163کیلوگرم یا پریسا جهان‌فکریان با مجموع 185کیلوگرم ، به اردوی جهانی دعوت شوند، اما مرضیه قنبری با مجموع 155کیلوگرم از این گردونه دور بماند، خواسته یا ناخواسته دعوت‌نشدن او حرف‌وحدیث‌های زیادی را به وجود آورده است.

 

با اینستاگرام مشکلی نداشتیم

مریم امرا...، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری بانوان، نیز درباره علت حذف این ورزشکار خراسانی گفت: دعوت‌نشدن او به‌دلیل پایین‌بودن رکوردهایش است و سطح رکوردهایش خیلی پایین است و اگر بتواند رکوردهای بهتری را داشته باشد، دوباره به اردو دعوت می‌شود. او تصریح کرد: رکوردهای مرضیه قنبری را در قهرمانی آسیا نگاه کنید، دوسه‌ دسته پایین‌تر بوده است. ما خیلی برای او تلاش کردیم و نمی‌تواند هیچ‌گونه ادعایی نسبت به اینکه کادرفنی او را حمایت نکرده، داشته باشد. ما تا لحظه آخر او را در اردو نگه داشتیم و کمک کردیم. من با اینکه این خانم پستی را در اینستاگرام منتشر کرده است، مشکلی ندارم و فقط بحث من فنی بوده است. بارها هم به او تذکر دادیم. اگر در مسابقات اصفهان بتواند رکوردهایی خوبی را به ثبت برساند، به اردو دعوت می‌شود. امرا... درمورد اینکه اگر رکوردهای قنبری از ابتدا راضی‌کننده نبوده، پس چرا به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد، گفت: تشخیص فدراسیون بر این بود که حمایت از بانوان انجام شود. ما می‌خواستیم تجربه‌ای کسب کنند و حداقل در شهرهای خودشان آن را ارائه دهند و بحث استفاده از شرایط بود.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی